Poistenie domu - Uniqa alebo Union - skúsenosti s plnením

Dobrý deň, vybavujeme poistenie nehnuteľnosti (RD) a rozsmýšľame medzi Union a Uniqou. Obe ponuky sú podobné cenou aj krytím. Zaujíma nás skôr, ako sa stavajú k tomu, keď sa niečo náhodou stane, či má niekto skúsenosti a potreboval poistenie nehnuteľnosti aj využiť u jednej z týchto dvoch poisťovní. Ďakujem.
Odpovedať
@julka1325 To už teraz vieš, že budeš mať poistnú udalosť?
Odpovedať
Sestra má v Uniqua. Pred pár mesiacmi im do oplotenia narazil opitý šofér, s vyplatením poistného plnenia nebol žiaden problém, len sa to naťahovalo kvôli tomu, že poisťovňa čakala na papier z polície. Ale akonáhle ho doložili, poslali im peniaze.
Odpovedať
Profilova fotka
@radzaradom tak ono to tak je asi zakaždým, ak je všetko papierovo doložené, tak nie je problém. My máme takúto poistku z čsob, no poistnú udalosť sme našťastie ešte nemali
Odpovedať
Profilova fotka
Je to podľa mňa jedno, kedysi sa vravelo, že najlepší a najrýchlejší čo sa plnenia týka je Alliianz, no či je to aj teraz tak. Ono každá poistná udalosť je podľa mňa iná
Odpovedať
@chrobak7 Samozrejme, že dúfam, že taká situácia nikdy nenastane (na 100% nikdy neviete, na to existujú poisťovne), ale ak mám roky platiť za poistku tak chcem platiť takej posiťovni, ktorá mi v prípade, ak sa náhodou niečo stane nepovie bezdôvodne "nie, lebo..". Za život som mala x uzatvorených poistiek a nikdy som žiadnu nevyužila (aj keď raz som mala právo využiť). Len od známych viem, že napr. pri plnení z PZP sa niektoré poisťovne naozaj vykrúcali a dávali si všelijaké podmienky. @radzaradom ďakujem pekne za odpoveď 🙂
Odpovedať
@julka1325 moja najhoršia skúsenosť je s Wustenrotom, odmietli nám vyplatiť úplne, aj keď sme im doložili papiere od polície a vinník sa priznal. Až keď sme to posunuli právnikovi a ten im poslal tri listy, v poslednom im oznámil, že to podáva na súd, az potom vyplatili. S Uniqa mám zase blbu skúsenosť v tom, že keď sme rusili poistku, tak sme mali este doplatit 8 eur za nejaký deň zo začatého mesiaca, neprisiel nám žiaden šek, ani nič, len rovno pozdrav od exekútora. Skoro nás piclo. Príde mi to poriadne chrapunske od nich, platili sme tam 8 rokov poctivo a oni sa takto zachovajú kôli 8 eckam. Takže Uniqu mám tiež na čiernom zozname. Dobrá skúsenost s Allianz om, vyplatili mi do troch dní od doručenia dokladov, perfektný systém maju na stránke, kde zadáš co treba, zvládne aj blb a oni potvrdia prijatie, ak niečo chcú doplniť, obratom mi volali, že ešte to mám poslať a hneď aj prachy poslali.
Odpovedať
Profilova fotka
Nakoľko Uniqa je už len pobočkou z ČR odporučil by som UNION.
Odpovedať
@akvi ďakujem za skúsenosti 🙂 to čo Vám urobila Uniqa robia vraj aj niektorí mobilní operátori a takéto väčšie firmy "z trucu" keď odchádzate..
Odpovedať
Profilova fotka
@bubioso tiez to tak mam v pamati, ze kedysi vsetci Alianz chvalili, ale aj ze boli najdrahsi. neviem, ako to teraz funguje. poistky si davam robit tam, kde to vychadza financne v pohode a podla toho, kde su ake podmienky.
Odpovedať
@stevosk Union vlastnia Holandania, každá ktorá má zastúpenie na slovensku, musí splňať naše podmienky, uvedené v zmluve
Odpovedať
po osobnej skúsenosti by som sa určite vyhol ČSOB poisťovni ako to len ide.
Odpovedať
skúsenosť získame odteraz , ak dôjde k dop. nehode ,kde je len škodová udalosť, bez zranenia, účastníkov, nemusia sa volať policajti,ani pri vysokej škode, ak niektorý nebude súhlasiť s tým kto spôsobil nehodu, zavolá policajtov, a niektorý bude platiť za priestupok, že spôsobil nehodu a ako tradične stúpli takmer všetke poplatky,
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Rodičia majú poisteny dom v uniqe. Zatieklo nám okolo komína cez netesnosť. Poslali sme fotky a napísali, žeby sme radi preplatiť 100 eur na malovku v izbe, a čo bol dôvod, prečo zatieklo. Poslali nám ca 130 eur, že oni to vypočítali 100 eur ta malovka a 30 eur oprava netesnosti pri komíne 🙂 My sme teda s nimi spokojný. A teda aj s tým, čo všetko je u nich kryté a čo všetko sa dá dopoistit 🙂
Odpovedať
@julka1325 niekde som to uz pisal, mam dom poisteny v axa. Novostavba, skolaudovane. Ani nie po roku byvania nam prdla voda. Poistovna preplatila takmer vsetky naklady spojene s lokalizaciou uniku a opravou. Dokopy asi 700 euro, spoluucast som mal ledva 30 euro. Za mna spokojnost, aj reakcie v komentaroch boli pozitivne.
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu Samozrejme každá poisťovňa na slovenskom trhu musí spĺňať slovenský právny rámec, avšak v momente ak spoločnosť pôsobí iba cez pobočku procesy sa môžu prirodzene predlžovať - viaceré vnútorné organizačné útvary budú už veci vybavovať s iného členského štátu nehovoriac o tom že prax pri likvidácii v určitých produktoch sa môže líšiť napr. medzi ČR a SR. Každopádne obidve spoločnosti sú v oblasti neživotného poistenia štandardnými kvalitnými subjektami a zameral by som sa skôr na nastavenie poistnej zmluvy t.j. najmä aké máte krytia aké sú výluky a obmedzenia. Napr. ak máte doma šperky za 5000 Eur nemusí Vám ich kryť ani jedna z poistných zmlúv alebo sa pozrite aké je krytie v prípade zatopenia domácnosti spätným tokom kanalizačnej sústavy a pod (vždy to záleží od toho čo potrebujete resp. v čom máte vyššie riziká - ak ste v doline kde nefučí prakticky nikdy tak vás veterná smršť nezaujíma ale bývate pri svahu kde hrozí lavínové riziko a pod.)
Odpovedať
Profilova fotka
@radzaradom to ale dostali peniaze z poistenia PZP toho daného šoféra predsa, nie? Nie z poistenia domu Vašej sestry.
Odpovedať
Profilova fotka
@julka1325 môžem poradiť len z hľadiska riešenia zopár poistných udalostí mojich klientov a ak môžem poradiť, radšej si zvoľte Uniqu.
Odpovedať
@andreah25 dostali peniaze aj z poistenia PZP vodiča, to bolo z Kooperativy, tam tiež nebol problém, do par dni od obhliadky boli peniaze na ucte, tam sa ani nečakalo na papiere od policajtov. A bolo im vyplatene aj z poistky domu, ktorú majú v Uniqa.
Odpovedať
Profilova fotka
tazko nieco taketo riesit, kedze sa moze stat, ze to pojde vsetko rychlo v pripade nejakej udalosti, no aj nie. mali sme poistky tam aj tam, no nemali sme ziadnu poistnu udalost
Odpovedať
Profilova fotka
@radzaradom no na toto treba dať pozor ak si nárokovali z oboch poistení, pretože tu sa jedná o neoprávnené obohatenie sa. Závisí, aká bola skutočná výška škody a koľko bolo poistné plnenie z oboch poisťovní v súčte a ak sa stalo, že si uplatnili plnenie v rovnakej výške z jednej i druhej poistky a týmto vlastne na vzniknutej škode zarobili, tak ide o neoprávnené obohatenie a je potrebné jedno z plnení vrátiť. Presne o tomto pojednáva aj občiansky zákonník, od paragrafu 806 a nižšie. Toto pravidlo platí pri poistení majetku. Vzorový príklad - ak bola škoda napr. 1000,- Eur a oni si uplatnili rovnakú škodu u oboch poisťovní a získali tak vlastne 2000,- Eur - tak sa neoprávnene obohatili a vystavujú sa riziku žaloby. Ak bola škoda 1000,- Eur a napr. 500,- uhradila Kooperativa a 500,- uhradila Uniqa, tak je to úplne v poriadku. V prípade životných poistení môžete mať plnenie kľudne aj z desiatich poistení a v plnej výške poistných udalostí - život je totiž nevyčísliteľný a nik si netrúfne určiť aká hodnota života je dostatočná.
Odpovedať
@senti4640 @robo91 @andreah25 Ďakujem pekne za skúsenosti, vybrali sme si Uniqu (tú sme mali aj doteraz). Rozhodlo z časti aj to ako odlišne Uniqa a Union berú dom v extraviláne.
Odpovedať
@julka1325 a tak fajn ak ste si teda uz vybrali. ono kazda poistovna pokuka aj nieco ine, co vam mozno lepsie pasuje ako ponuka od tej druhej. ono ak tak si myslim, ze najhlavnejsie je to, aby ich clovek proste nepotreboval
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Poisťovnu UNIQA pre positenie nehnuteľnosti neodporucam!! Mali sme vodovodnu skodu. Rozhodol som sa to riesit rozpoctom nech nemusim dokladat fa. Musel som dolozit rozpis prac, pisomne stanovisko vodarenskej firmy, zoznam a fotky menenych dielov. Ked som to vsetko dolozil. Vyplatili nam za 3 hodiny prace vodara, vratane dopravy a vymenenych dielov 30€. Na otazku na zaklade coho k tej sume prisli, prisla odpoved "Ceny sú vypočítavané priemerné". A ze ked sa mi nepaci mam dolozit fakturu a oni to prehodnotia.. Cize cisty podvod na klientovy.
Odpovedať
Pripajam sa k nazoru, ze ČSOB sa vyhnut oblukom. cca 15 rokov dozadu sme mali u nich poistku. Buchol nam do komina blesk, ktory nasledne rozbil pol strechy, odisla nejaka elektronika a pod. Prisla odpoved, ze v tom case nezaznamenali v tej oblasti ziadne burky.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od s_laskou_kleofas:

Poisťovnu UNIQA pre positenie nehnuteľnosti neodp…
@s_laskou_kleofas To je zvláštny pristup... to bolo teraz niekedy? Nedávno staremu pánovi vytopil niekto kupelnu - mokrý strop. Pri nahlasovani poistnej udalosti stačil odhad škody (100 eur) a fotky. Ale zas mal najprv problém s "poradkyňou" uniqy vo svojom meste, tak sa kvôli tomu trepal za mnou... bol namrzeny že ho odmietli obsluzit len kvôli tomu že nemá emailovú adresu... A samozrejme ze to nie je prekážka.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?