Podanie žiadostí do viacerých bánk

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím,môj fin.poradca na hypotéku chce aby sa dali žiadosti aspoň do 5-6-tich bánk.Je to v poriadku? Už od 10.12.2019 čakáme na schválenie v dvoch bankách a zatiaľ nič.Po telefonáte do banky,že vraj toho majú veľa. A fin. poradca chce podať žiadosť do ďalších troch.Čo robiť,podať,či čakať na vyjadrenie?
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@andreah25 nespominam si, ze by som tvrdil, ze nejaky Vas argument je nespravny. Ja som povedal, ze moj "poradca/sprostredkovatel/predajca" pouzival rovnake/podobne a tie sa v realite ukazali ako minimalne nespravne. To bolo od "ja nie som toto, ale hento, mam skusky , mam certifikat, mam daleko lepsie informacie ako ty, vybavim daleko lepsie podmienky ako ty, o vsetko sa postaram aj po uzavreti" atd. Ano mal skusky aj certifikat, ale tym to v podstate skoncilo. Investovali sme kam nam poradil a ked som ja tvrdil, ze stacilo on ma presvedcil, ze nerobit paniku to prejde. Tak kedze on mal "lepsie informacie, ktore ja mat nemozem" nerobili sme paniku a prisli o par tisic euro. Uzavriet poistenie nebol ziaden problem, ale ked uz bolo treba pomoct z riesenim nejakych zmien ci udalosti, uz nemohol lebo poistovna nedovoli bla bla bla. Hypoteka mala byt najsamlepsia, ked bolo treba podpisat zmluvu banka sa zrazu cukala a prisla rada, ze zbytok doplnime spotrebakom, presne ako to tu uz niekto spominal. To mi uz praskli nervy, zasiel som do banky sam, presunul vsetky ucty do TABA (pred tym ma pesvedcil, ze firmeny ucet si mam dat do CSOB koli hypo, aj ked ju nakoniec vybavoval inde) a za 5 min vybavil lepsiu hypo ako on. Je to niekto koho dlhe roky poznam a je to vysokointeligentny clovek, ktory to robi z presvedcenia, nie preto ze musi. Cize ci su Vase argumenty spravne ci nespravne by som posudil jedine ak by sme spolu nieco realne riesili a to sa nestane. To musia posudit Vasi klienti a ti mozu byt nadmieru spokojny. A mozno som len ja prilis zly klient, ktory kladie prilis vela hlupych otazok a na vsetko potrebuje mat argument :)
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj podla toho, co ste popisali vyssie, tak sa nejednalo o cloveka, ktory to robi z presvedcenia, ale prave preto ze musi. Obhajovat si vedomosti certifikatmi a skoleniami je prizemne, pretoze kto nieco ovlada, nemusi predostierat to, ze ma na nieco papier - to mate presne ako s ludmi s VS - x ludi ju ma a ani o tom nemusite vediet, pretoze sa tym neprezentuju a nemaju to nikde uvedene a potom su taki, ktori ledva preliezli skolu a len co sa zavreli brany skoly, tak si sli titul zapisat do obcianskeho a vsade sa nim prezentuju. A keby si bezny clovek ide po radu, tak sa bohuzial skor obrati na toho, co sa pretentuje titulmi ako na toho, co mu skutocne radi dobre, no nema doveru, lebo nema titul/certifikat.... A nie, nie ste vobec zly klient, prave naopak, takyto ,,zly” klient je v konecnom dosledku najlepsi klient, pretoze tak to ma byt, treba sa pytat, treba pozadovat odpovede na svoje otazky a riesit zalezitosti len s tym, kto Vam otazky zodpovie a ked navrhne riesenie, tak musi vysvetlit, preco toto riesenie, preco napr tato banka a vzdy musite mat na vyber. Ale nie z ponuk, ale realnych schvaleni. Ziadna otazka klienta nie je hlupa, to len tak na okraj 😊
Odpovedať
@andreah25 Ešte som chcel počkať,predsa len boli sviatky ale je to na nervy.Čakám už len na vyjadrenie dvoch bánk .Mne bolo povedané,že od decembra je veľa žiadostí pretože ľudia sa báli pre sprísňovanie hypoték od januára.
Odpovedať
Profilova fotka
@pitopit tak ako možné to je. Však keď sa dočkáš tak daj vedieť, ako ste dopadli
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj len taká doplňujúca info - kvôli hypotéke si netreba nikde vopred zriaďovať žiadne produkty, ani ten odporúčaný podnikateľský úver. Dodám k tomu len toľko, že iba ČSOB vypláca províziu za sprostredkovanie podnikateľského účtu - to myslím hovorí za všetko. Ak banka, ktorá je ochotná poskytnúť hypotéku, ale naväzuje si na poskytnutie nejaké iné produkty - napr. výnimku na úrok dá, ak si dáte napr. kreditnú kartu.... alebo niečo iné, všetko stačí robiť až po schválení hypotéky, buď pred vypracovaním úverových zmlúv, alebo pred čerpaním. Určite nie pred samotným vôbec podaním žiadosti o hypotéku. Toto nie je férové jednanie daného agenta.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak to je jasne, ze si to clovek nebude robit dopredu a potom mu banka uver neschvali a ostane nahraty :) ale aj tak ako je to teraz take, ze uz banky zacali uvery stopovat. Nepustaju ich uz tolko ako kedysi
Odpovedať
Profilova fotka
@pitopit všetky žiadosti zadané po 15.12. už boli posudzované podľa nových podmienok. Plus realita je skôr taká, že ani nie, že veľa žiadostí, ale skôr dovolenky :-)
Odpovedať
@brenimus neviem, stále mám pocit, že vo veľkej miere ich púšťajú, síce je to možno o niečo menej ako to bolo kedysi, ale stále je toho dosť. Ale šak v dnešnej dobe človek pomaly ani nemá inú možnosť, čo robiť, ako si zabezpečiť vlastné bývanie, keď si nevezme hypo.
Odpovedať
Profilova fotka
@robert_bo tak to mas pravdu. Ked nie hypo tak proste prenajom alebo obecny byt. Ako viac moznosti tu u nas nie je pokial nevyhras euromiliony, alebo proste daco nezdedis
Odpovedať
Je možné žiadať niečo ako hypotekárny certifikát v SLSP a to predbežne?Ide o to,že potrebujem mať odrobených 13 mesiacov aby som vôbec mohol žiadať o hypo ale zatiaľ mám len 9.Má zmysel niečo takéto dopredu riešiť,môže sa banka dopredu vyjadriť?
Odpovedať
@pitopit netusim, ale ja mam ucet v TB a idem ziadat uver. kedze som menila pracu, tak musim byt po skusobnej dobe a mat odpracovanych 6m. ak by som mala odpracovanych menej mesiacov, tak mi celkovy prijem za ten pocet mesiacov budu delit stale 6 a tak vyjde nizsi mesacny prijem. takze sa niekedy oplati chvilu vydrzat a mat lepsie podmienky.
Odpovedať
Profilova fotka
@pitopit SLSP certifikát nerieši. Ak pracujete v zahraničí, je potrebné mať u posledného zamestnávateľa odrobených min. 13 mesiacov, ak toto nemáte, úver bude zamietnutý. Nepodávala by som žiadosť skôr, kým nebude táto podmienka splnená.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@leatea základná podmienka je mať po skúšobnej dobe. Ak ste prechádzali z jedného zamestnania do druhého bez prerušenia, tak nie je potrebné čakať šesť mesiacov. K žiadosti o hypotéku stačí doložiť novú pracovnú zmluvu, zápočtový list z predchádzajúceho zamestnania, kópiu výpovede z predchádzajúceho zamestnania a banka tak vie urobiť priemer štandardne za šesť mesiacov aj s akceptáciou predošlého zamestnania a odporučila by som doložiť aj potvrdenie o príjme na tlačive banky od aktuálneho zamestnávateľa. Ak nemáte problém počkať, tak počkajte. Ak by ste to však potrebovali riešiť skôr, tak môžete, len doložite viac dokladov.
Odpovedať
@haragig lenže keď si v obecnom dome alebo v podnájme, tak to sú peniaze von oknom, aspoň teda pre mňa. To radšej platiť si ja neviem napríklad 400euro hypo ako o niečo menej podnájom a niekomu cudziemu. To je k ničomu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
tolko k tomu :) https://e.dennikn.sk/1917656/sprostre...
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj nič v zlom, ale toto je taká sprostosť. Že agenti tlačia na hranicu limitov? To má byť akože čo? Agent predsa nie je schvaľovateľ, agent podá žiadosť toľko, koľko klient chce, samozrejme ak na to jeho príjem podľa opatrení NBS postačuje a predsa banka je tá, ktorá si hodnotí klienta posudzuje jeho riziko. Zasa sa len hľadá cesta na to, ako očierňovať agentov a vyzerá to celé iba tak, že banka a aj klient sa zbavuje zodpovednosti a ideme to hodiť na agentov, lebo zlí agenti. Veď to je smiešne. Pritom agent zadá len toľko, koľko klient chce a banka schváli toľko, koľko ona uzná za vhodné a koľko ju opatrenia pustia.
Odpovedať
Profilova fotka
@andreah25 nuz viditelne ma NBS na to podstatne iny nazor ako ty :)
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj klasika, hodiť vinu na toho najspodnejšieho. Že ma to vôbec neprekvapuje.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?