Neskolaudovana rekonštrukcia, založenie nehnuteľnosti

Dobrý deň, chystáme sa založiť rodičovský dom. Dnes sme zistili ze prístavba, ktorá tvorí väčšiu čas domu nie je skolaudovaná, ani zakreslena na katastri. Dá nam banka hypo aj na takúto nehnuteľnosť, alebo to musíme dodatočne dat najskôr skolaudovat? Ďakujem za všetky odpovede.
Odpovedať
Budova ktorá nieje skolaudovaná, ani za kreslená reálne neexistuje, čiže pre banku ma 0 hodnotu. Aktuálne riešim niečo podobné, ale nie s bankou ale stavebným úradom.
Odpovedať
Nemusi byt skolaudovane, ale potom to je rozostavana stavba a treba na to geometricky plan od geodeta + znalecky posudok od znalca a ten bude chciet projekt, stavebne povolenie a podobne veci. Ale ked je to hotove tak je lepsie dat do poriadku ked tomu nic nebrani (su vsetky papiere, projekty a podobne adminstrativne veci). Moj nazor.
Odpovedať
@karci123 no mame k tomu stavebné povolenie z roku 1999, 2x projekt a projekt na plynovu a elektrickú prípojku.. To je všetko.. Len ma desia všetky tie papierovacky, revízie a podobne.. Hlavne cenovo mam obavy..
Odpovedať
@aklatanmal ono lacnejsie to asi uz nebude, tak ked to chcete dat do poraidku tak jednoducho to treba spravit. Kolaudaciu som este nerobil....tak tam neviem co vsetko treba ale teoreticky urcite projekt a potom veci ktore neboli k dispozicii v case stavebneho konania.
Odpovedať
Profilova fotka
@aklatanmal keďže bolo vydané stavebné povolenie, tak všetky podklady bude mať stavebný úrad (obec/mesto) k dispozícii a treba sa tam zastaviť, podať žiadosť o kolaudáciu a na tlačive bude uvedené aj to, čo je potrebné predložiť k žiadosti o kolaudáciu. Určite však bude potrebný geometrický plán o zameraní stavby, bez toho sa nepohnete, čiže rovno si môžete volať geodeta a dať si to zamerať, stojí to cca 260,- Eur Bez toho, aby ste mali právny stav zosúladený so skutkovým, tak nie je možné riešiť hypotéku.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?