Najvýhodnejšia hypotéka pri sume 50 000 eur

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Chystáme sa vziať hypotéku na dostavbu domu. Skúsili sme SLSP, kde máme bežné účty, kde nám vypočítali pri 50 000 sume splátku 230 € bez poistenia na 29 rokov, s 5 ročnou fixáciou. Myslíte si, že je možné v inej banke získať výhodnejšiu ponuku?
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejde - ďakujem za info, ak bude treba, určite sa Vám ozvem ;). Obehneme najskôr banky, sme len na samom začiatku, tak sa ešte dostatočne nevieme orientovať, ale snažíme sa čo najviac študovať info aspoň takto na nete ;).
Odpovedať
@andrejde ahoj, vo vub je teraz možnosť vybavenia úveru bez poplatku? Lebo my tam teraz riešime úver ale poplatok platit musíme, hovorili nám, že pri príspevku pre mladých je horšie vybaviť ešte nejakú zľavu. Dnes nam ale úver zamietli, máme problémy ohľadom rodičovského domu,ktorý chceme založiť.
Odpovedať
@mirooslav ďakujem. nám pri 50 000 (vlastne 49 999,-) vyšiel 400,- EUR, tak som chcela vedieť ca rozdiel lebo nad 50 000,- sa to zvyšuje. Tiež nám sľúbila zníženie na polovicu. Sme len na začiatku, tak uvidíme, čo z toho ešte vytlčieme.
Odpovedať
@mirooslav no tak tú pani by som poslal niekam a vo veľkom štýle.... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@finsluzby dôvod ?
Odpovedať
Profilova fotka
Viete mi prosím niekto poradiť, kde vychádza teraz hypo najlepšie? Máme do 35 rokov a chceme 50.000,- Sme manželia + 1 dieťa. Ideme kupovať rozostavaný dom v štádiu holodom ocenený cca 80.000,- Stačí už len omalovať, podlahy, obklady, sanita, dvere, kuchynská linka.
Odpovedať
@mirooslav lebo tí ľudia majú veľa možností, len nemajú záujem o ich využívanie vzhľadom na systém, ktorý tam funguje - ideálne by bolo, keby klient dostal 10% úrok na hypotéku s tým, že sa im klient bude chodiť klaňať každý mesiac aspoň raz....
Odpovedať
@lucia80 tlč, pokiaľ môžeš...
Odpovedať
@alexis007 dnes vieš mať úver za cca 3% mimo BA a 2,7% v BA bez štátneho príspevku pre mladých, alebo cca 0,3% so špm..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@finsluzby no, uvidíme čo sa poradí, momentálne splácame u nich úver s 5,39 %, takže už to čo ponúkli by bola lepšia voľba, ale chceli by sme ešte úroky trochu okresať. Bude to ale na hrane, pri troch deťoch, mojom rodičáku a hodnote zakladanej nehnuteľnosti.
Odpovedať
@lucia80 tak to ťa riadne poteším - pri refinanci, pokiaľ normálne splácaš, sú tie úroky automatické, navyše, síce s overím, že si zamestnaná, ale bez overovania výšky príjmu :-D. Hodnota zakladanej nehnuteľnosti pri refinanci sa berie pôvodná, samozrejme, pokiaľ je úver starý max. 5 rokov u domov, resp. 8 rokov u bytoch :-D
Odpovedať
@finsluzby ide aj o refinanc, ale chceme navýšiť o ca 35000, potrebujeme na začatie stavby. Pôvodný úver riadne splácame, ručili sme bytom, ktorý ohodnotili v banke podľa m2 na ca 55 000. Na 22 000 hypotéku to stačilo, ale teraz chceme ca 55 000 eur, takže to bude ca 100% (ale možno odhadca dá lepší odhad). Tomu príjmu moc nerozumiem ako si myslel. Zamestnanie síce mám na dobu neurčitú, ale momentálne som na rodičovskej dovolenke a keďže máme u nich aj bežné účty, vedia veľmi rýchlo pozrieť, že mi príde len 270 eur. Máme 3 deti, takže to tiež nie je po tejto stránke výhoda.
Odpovedať
@lucia80 dá sa to teoreticky aj bez dokladovania príjmu, len treba vidieť, ako vyzerá starý úver :-D
Odpovedať
@finsluzby spoločný príjem nám momentálne s manželom vychádza ca 1000-1100 eur a na moje počudovanie by nám pri týchto podmienkach teoreticky vyšla hypotéka na 50 000 s 3,49% a s prísľubom, že na 3,29% by to mohlo byť reálne dostať. Všetko sú to zatiaľ len teoretické čísla od pani pri okienku. Uvidíme po ďalšej návšteve. Ale aspoň budeme odvážnejší :-) .
Odpovedať
@lucia80 kľudne buď odvážnejšia, sú to tvoje prašule :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Takže teraz sme na 3,09 a fix na 5 rokov , poplatok ,, len,, 50% t.j. 299 €. Asi berieme :-)
Odpovedať
@mirooslav kde to mate, v ktorej banke?.aj pobocke.
Odpovedať
Profilova fotka
@mslavik prečo ? nie jeto jedno ?
Odpovedať
@finsluzby ahoj. len tak pre zaujímavosť. ako je možné priklepnúť hypo bez overovania príjmu? lebo nám nezobrali do úvahy ani ten príjem, ktorý nám reálne chodí na ich účty (čo si mimochodom hneď overovala), lebo mm má vyplácané aj diety a to sa mu nezarátava do príjmu. neprešlo jej to cez "sociálku", nevypárovalo sa to z odvodmi, ktoré zamestnávateľ zaňho odvádza, pretože diety nie sú zdaňované. Toto som nevedela že sa nezarátava. Ani rodinné sa nezarátavajú (to som vedela, len som myslela že to uhráme), takže nám to znížilo príjem o ca 300-320 euro a môžeme si asi pískať :-S . Aj keď mi to príde úplne nelogické, že my ten príjem v skutočnosti do rodiny máme, legálne, chodí nám pravidelne k nim na účet a napriek tomu nám ho nemôžu akceptovať. Či som ja z inej planéty, keď to vidím takto?
Odpovedať
@lucia80 diety sa pochopitelne nezapocitavaju lebo ich ucel je jednak uplne iny a taktiez nie su predpovedatelne, co ked manzela prestanu vysielat na sluzobne cesty alebo ich pocet obmedzia? rodinne pridavky su tiez rizikove lebo zavisia od volatilnej legislativy
Odpovedať
@lucia80 nie každá banka uznáva diéty v 100%, resp. uznáva diéty pre konkrétny typ zamestnania a v tom je problém.... ale bezpríjmová hypotéka problém nie je, len jej podmienky nebudú pre teba atraktívne.
Odpovedať
@lucia80 čo mám vedomosť, tak diéty berú banky do úvahy iba pri vodičoch medzinárodnej kamiónovej dopravy. Banky vždy overujú príjem a týka sa to aj produktov typu americká hypotéka. Dobre si všimni, že je to hypotéka bez dokladovania príjmu, nie bez overovania príjmu :-) teda, že ty nemusíš dokladovať príjem, ale banka si tvoj príjem tak či tak overí v Sociálnej poisťovni.
Odpovedať
@josefpihrt moja chyba, vôbec som si takéto niečo nepreverovala. Ja som si naivne myslela, že banku zaujíma náš reálny príjem, z ktorého platíme poplatky a teda koľko nám zostane reálne na splátku úveru a nie to, že z akej sumy platí mm zamestnávateľ odvody. S mojou schopnosťou platiť hypotéku to podľa mňa nemá nič spoločné. A ak by sa jednalo o to, že diety mať môže ale aj nemusí, to isté je predsa aj s prémiami, tiež mu nikto nezaručí že ich dostane aj na ďalší mesiac a predsa sa zarátavajú, lebo sa z nich platia odvody. A rodinné prídavky sú síce štátna dávka ale sú istejšie ako prémie, diety a aj pracovný pomer v konečnom dôsledku. Jednej známej sa to podarilo presadiť, ale v inej banke. Manžel je vodič rakúskej firmy na slovensku a jeho prac. povinnosti spočívajú v tom, že zásobuje aj firmy v Rakúsku. Čiže sa mu môže stať že príde o prácu, ale pokiaľ má prácu, tak bude mať isté aj diety. Zostáva nám len počkať, čo nám ponúknu za takýchto podmienok. Ale ružové okuliare som si už zložila.
Odpovedať
@finsluzby ďakujem, no je to škoda, lebo nám to znížilo príjem o ca 230-250 EUR, čo je dosť. Musíme len počkať, čo nám vyjde za týchto podmienok. Snáď niečo vymyslíme.
Odpovedať
@mahauve presne ako si napísala, Sociálka ich nepustí. Nevadí, možno sa nám niečo podarí, aj tak som bola prevapená, že prvý krát prišiel domov s papiermi, že to vyjde. Ale to tam boli zarátané aj tie diety a rodinné, keďže sme o tom nevedeli.
Odpovedať
@lucia80 vždy sa dá vymyslieť :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@finsluzby ak mi vybavis 0,3 % urok pri 50000 EUR s 5r fixom pri hypoteke pre mladych tak to vezmem..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?