Montovaný dom

Ahojte, stavali ste s Mirano a vedeli ste montovaný dom financovať aj keď ste nemali dostatok financií ??? Myslím tak, či sa dala zobrať hypo na takýto typ domu. Ďakujem pekne ☺️☺️
Odpovedať
@kikusa107 Ahoj, ja mám montovaný dom, od inej firmy. Ale slsp mi nemohla dat hypoteku priamo. Musel som si najskor poziadat o spotrebny uver, z toho spotrebneho uveru som financoval dom, dom zmontovali. Nasledne prisiel odhadca, v banke som potom vybavil si hypoteku, ktorou som nahradil spotrebny uver.
Odpovedať
@ascedant mam to tiez rovnako. SLSP,uver,odhad,hypo...
Odpovedať
@ascedant spotrebný úver je max na 25000€ však
Odpovedať
Ale inak s Miranom spokojnost ;-)
Odpovedať
@bigjamajko áno, zatiaľ čo som našla recenzie, tak len chváli, preto by sme chceli cez nich, len na domček mame tak max tretinu a zvyšok by sme s hypo chceli riešiť
Odpovedať
@kikusa107 Ano, zalezi vsak od banky, ja som mal aj s usporami na hrubu stavbu a s castou uveru. Dokoncievacky som potom financoval uz z hypo, po odhade hrubej stavby
Odpovedať
@ascedant môžeš mi napísať cez akú firmu? Aká zastavaná, úžitková, obytná plachá domu je a koľko ta to celkovo vyšlo ? Kľudne do správy ak máš čas. Ďakujem
Odpovedať
Ja som robil cez Bauholding,4 izbove Stilo, ale pristavoval som k nemu garaz, Bez garaze uzitkova plocha domu 86 m2. Firme som si dal spravit iba montaz hrubej stavby domu, garaz, dokoncievacky,,terennne upravy, vonkajsie doplnkove stavby. Tvrda svojpomoc skoro 2 roky, ale vpratal som sa do 70 000
Odpovedať
@ascedant pozerala som aj ich, s ich prácou a prístupom si bol spokojný ?
Odpovedať
Takto ti poviem, s hrubou stavbou som bol spokojny, Ostatne som si vsetko robil svojpomocne. Jednak som usetril preniaze, ale druha vec, dokoncievacky som si spravil omnoho pedantnejsie,. Nechcem ich ohovorat, ale detaily miestami boli odflaknute.Ale hruba stavba montaz OK, ale zakladovu platnu som si robil sam. Oni mi len zmontovali samotny dom.
Odpovedať
Profilova fotka
My máme keramický montovaný dom od firmy, ktorá tu nie je spomenutá a ani ju spomínať nebudem, nepotrebujem robiť reklamu. Len by som vás chcel upozorniť, že si poriadne preštudujte zmluvne podmienky, lebo nie každá firma je férová. My sme boli spokojní s výstavbou aj s komunikáciou so strany firmy. Všetko prebehlo tak, ako sme sa dohodli. A čo sa týka financovania, tak to tiež každá firma má inak.
Odpovedať
Profilova fotka
@ladoz mozes mi prosim ta aspon do sukromnej spravy napisat firmu, ktora vam stavala domcek? Dakujem krasne 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@diousaa jasné, idem ti to hneď napísať. Čo chcete ísť stavať, či len zo zvedavosti chceš vedieť?
Odpovedať
Profilova fotka
@kikusa107 výstavbu montovaného domu viete riešiť aj cez hypotéku, ale podmienka je, že musíte dostať dom do štádia hrubej stavby, tzn. múry a strechu. Pri murovanom dome Vám stačí vytiahnuť múry na meter, ale montovaný treba hrubú stavbu bez okien. Ak nemáte prostriedky ani na tú hrubú stavbu, dá sa to poriešiť narýchlo cez spotrebný úver alebo cez stavebnú sporiteľňu a po vybavení hypotéky sa z prvého čerpania potom ten spotrebný úver splatí.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?