Ktoré investičné fondy sú najvýhodnejšie?

Zobraz úvodný príspevok
zdravim,kde najlepsie setrit,dlhodobo na dochodok,,ktore fondy su najvyhodnejsie?alebo nejake setriace produkty z vynosom?
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@siga13 Vyzerá to tak, že najvhodnejšie je si kúpiť každý rok na vianoce 12g zlatú retiazku a na dôchodku to všetko streliť na bazoši.
Odpovedať
@siga13 @robertw držte sa tohto - čisté sporenie na dôchodok - II. pilier index - dobrovoľné príspevky - max 50 eur mesačne, pozor, celkový systém II. piliera nie je nastavený až tak investične správne, preto je vhodné pri veľmi poplašných správach to presunúť do dlhopisov a potom to vrátiť späť do indexu - to sa robí jedným klikom cez net... - indexové fondy urobili za cca 6 rokov kumulatívne výnosy až na úrovni cca 75%, čo pri kumulatívnej inflácii cca 3,31% robí čistý výnos cca 12% ročne... sorry, toto ti v tomto štáte nikto nedá nikto a hlavne nie za také smiešne poplatky, navyše aj na trhu je to veľká výnimka.. len na porovnanie najlepší akciový fond II. piliera je od Allianzu a ten urobil za 12 rokov kumulatívny výnos cca 50%, t.j. v čistom nejakých 2,5% ročne ... a poprosím, nech mi tu niekto napíše to svoje lepšie dôchodkové sporenie, rád si to pozriem... niekto investuje do zlata, niekto do nehnuteľností, diamantov.... to všetko má svoju cenu, ale s 50 eurami mesačne sa toto nedá robiť a hlavne, cenu to má len vtedy, ak sa to dokáže predať a v správnom čase, inak po určitom čase sa napr. z nehnuteľnosti stáva problém, lebo stále je nutné ich opravovať, diamanty... no škoda reči, určite nekupovať cez MLM, tam je človek v strate 50% len čo to kúpi, navyše na to už treba aj nejakú tú hotovosť a zlato má svoje výhody, len aj to sa ťažko premieňa na peniaze a v čase krízy je tiež veľmi ťažko likvidné, navyše v zlých časoch sa jeho vlastníctvo trestá tvrdo.... Svojho času mi jeden zlatník ponúkol zlato sa skvelú cenu, len keď som sa ho opýtal na spätný odkup, tak hapkal, lebo jediný, kto by to odo mňa kúpil, je zlatník a ten si bude diktovať cenu podľa seba, nie trhu.... ale rozhodnutie je na každom z nás a až čas ukáže, či bolo alebo nebolo správne... napr. v prípade poisťovní si myslím, že tie priamo kalkulujú, že opajcnú človeka a keď na to človek príde tesne pred dôchodkom, tak si môže max. ponadávať.... určite však z dlhodobého hľadiska vždy budem odporúčať vlastný pozemok..... a čo sa týka tej retiazky, má to niečo do seba, skôr by som radšej odporúčal strieborné a zlaté mince...
Odpovedať
@robertw len zlato má jednu chybu, doma nie je bezpečné a za bezpečné uloženie v banke musíš platiť, nechaj ho tam 100 r. a si v mínuse
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@dream4er Ty si nedáš pokoja a stále budeš sem trieskať tú reklamu?? Admin ti už vymazal 2 príspevky s reklamou, dúfam, že aj tento ti vymaže.
Odpovedať
myslim , ze len skusa adminovu trpezlivost, aj tak si nemyslim, ze by sa dal niekto na nieco take nahovorit
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?