Koniec fixacie rok 2015

Ahojte, mam hypotekarny uver pre mladych (2012)v slsp, vracaju mi statny prispevok... Tohto roku mi konci fixacia 3 rocna. Pocula som ze urokova sadzba isla dolu. Hladam nejake rady ako vybavit co najnizsiu sadzbu. A co je vyhodnejsie znizit splatku alebo pocet rokov. Uver 23 000 na 30 rokov, splatka 137,- okolo 40 vracaju...
Odpovedať
Profilova fotka
@melissandra Ak teraz vyplatíte hypotéku, bude potrebné vrátiť ŠPM, čiže cca 1400 Eur. Ak by ste však počkali ešte rok, nebude potrebné ŠPM vrátiť. Počas poberania štátneho príspevku (prvých piatich rokov) môžete vyplatiť úver bez sankcie bez ohľadu na fixáciu. Ak ste však hypotéku refinancovali počas prvých štyroch rokov, je potrebné vrátiť príspevok. V banke si pre istotu overte presný dátum, od kedy Vám bol príspevok uplatnený. Ak máte hypotéku na cca 20 - 30 rokov, viac sa oplatí skrátiť dobu splatnosti:-)
Odpovedať
@evkaspa nejdeme vyplacat ani refinancovat. Iba sa nam meni urokova sadzba konciacim fixom tak neviem ci banka dava automaticky ponuku alebo sa da na tej ponuke trhovat
Odpovedať
Profilova fotka
moja jedna známa mi povedala ze chce si zobrať úver a povedal som jej že mám jednu ženu(kamaratku) čo sa mi stara o peniaze a dal som jej kontakt na nu a bola nesmierne vdačná za ten kontakt,lebo ked is to porovnavala s bankami tak rozdiel bol tam min 1% a to je dosť na taku sumu.Tak ak chcete môžem vám dať na ňu kontakt
Odpovedať
Profilova fotka
@melissandra Nesprávne som pochopila Vašu otázku:-(. Výhodnejšie je skrátiť dobu splatnosti. Pokúste sa o minimalizovanie sadzby na základe konkurenčnej ponuky z inej banky, Napriek tomu že poberáte príspevok, môžete z banky odísť, takže verím tomu, že by mohli o Vás zabojovať:-).
Odpovedať
@melissandra úprimne, banka ťa má v hrsti - špm je na 5 rokov, ty máš trojročný fix a oni to vedia, že ak budeš chcieť refinancovať, budeš musieť platiť ťažké pokuty.... skrátka môžu si s tebou robiť, čo chcú - pokiaľ ti dajú prijateľnú sadzbu, vezmi fix 3, ak by sadzba bola zlá, prejdi na fix1
Odpovedať
Profilova fotka
@finsluzby Ťažké pokuty by platiť nemala - "iba" vrátiť ŠPM:-). Ak banka vidí, že klient má reálny záujem odísť, tak sa snaží (záleži od ľudí na pobočke). Ak by ponúkli extra vysokú sadzbu, predpokladám, že aj odísť by malo zmysel.
Odpovedať
@evkaspa no 1.440 eur pri 23.000 úvere je viac ako obligatórnych 5% .... navyše, pri úvere so špm sa veľmi ťažko vyjednáva a to by si mala vedieť.... už sa mi stalo, že klientovi povedali - tam sú dvere, nech sa páči.... ak by to bol úver bez špm, tak to je iná káva... tam budú bojovať...
Odpovedať
Profilova fotka
@finsluzby Písala som na základe vlastných skúseností o znížení sadzby na základe vyjednávania počas poberania ŠPM. Viem, že klientka je v tomto prípade v "nevýhode", ale treba skúsiť.... Keď má klient pocit, že je "v hrsti", ťažšie niečo vybaví ako keď banke vysvetlí, že pokuta sa ho netýka....... Je to uhol pohľadu.
Odpovedať
@evkaspa ako určite, treba sa o niečo pokúšať, ale zároveň treba aj vedieť, aké sú karty a kto ich rozdáva
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?