Koľko izbový byt kúpiť?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, idem si po radu ohladom kupy bytu. Na uvod zakladne info - mam 23 rokov, plat momentalne cca 1000€ v cistom s predpokladom zvysovania, nasetrenych zatial cca 20000€, ktore by mohli byt pouzite cisto na byt, nemam priatela ani dieta (predpokladam, ze minimalne najblizsich 3-5+ rokov rodina ani aktualne nebude), idealne by som byt kupila niekedy v priebehu tohto/buduceho roka. A teraz moja dilema - aky byt kupit? 1. Maju podla vas zmysel male "startovacie" byty? T.j. 1-/2-izbaky? Teda cisto teoreticky by bola nizsia cena a mesacne splatky hypoteky, ale na druhej strane by boli vsetky naklady iba na mne a mojom prijme. Zaroven mi je jasne, ze ak nezostanem navzdy slobodna 😄 , snad do nejakych 10 rokov budem mat aj rodinu a budeme potrebovat nieco vacsie. 2. Bolo by lepsie zamerat sa na vacsie byty? V pripade 3-izboveho bytu by bola celkova cena vyssia asi o priblizne 40-50 tisic €, ale na druhej strane by som zatial mohla jednu izbu prenajimat (v principe mi to nevadi, dokazala by som tak zit) a potom casom by bol byt vyuzitelny aj pre rodinu. V tomto pripade by boli mesacne naklady len o nieco vyssie ako mam teraz v podnajme, ale jasne ze by aspon byt bol moj. Vzhladom k tomu, ze naozaj neviem kedy a ci vobec budem mat rodinu, ci mi bude stacit mensi byt samej do konca zivota alebo budem mat o 5 rokov dieta, vobec si neviem nejak utriedit myslienky a netusim, na co sa zamerat. Kupit radsej mensi byt s tym, ze ho mozno o 10 rokov predam (pri nesplatenej hypoteke) alebo radsej vacsi byt, ktory by bol vyuzitelny na omnoho dlhsiu dobu? Alebo myslite, ze by bolo vhodnejsie este par rokov pockat? Asi by som mala rada hypoteku z krku v co najmladsom veku, stahovanie do zahranicia a podobne uz riesit neplanujem, takze aj napriek veku som si v tomto ista, ze zostanem zit na danom mieste. Velmi ma zaujimaju vsetky nestranne nazory, snad sa tu najde aj niekto, kto riesil podobny problem.
Odpovedať
1
2
@ciaop Možem byť tvoj partner? 😄 , staviam dom a tých 20 000€ by sa mi hodilo 🙂
Odpovedať
@mateu 😄 ale ale...tuším aj zoznamka tu vzniká...
Odpovedať
@ciaop z blízkej skúsenosti - šla by som do dvojizbového komfortného bytu s dobrou dispozíciou a na dobrom mieste. Menšie ani väčšie by som nekupovala. Za predpokladu, že si sama. Budeš potrebovať zariaďovať a je to sakra náročné pre jedného človeka s jedným platom. Žiaľ, je to na Slovensku tak. A v nezariadenom väčšom byte sa nebudeš cítiť dobre. Takže vyberaj byt tak, aby si sama zvládala aj jeho zariaďovanie. Si mladá, život pred sebou, ak si nájdeš partnera, budete už dvaja na úvahu o väčšom bývaní... 😉
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?