Menu Forum

Kde môžem dostať 100% hypotéku?

21. aug 2014  • 
fotoportrét
fotoportrét
ingridch
Registrovala sa 25. júla 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 35 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
ingridch
 Veľmi rada by som sa spýtala, či v súčasnosti dávajú banky aj 100% z hodnoty bytu. Ak áno vedeli by ste mi poradiť kam mám ísť? Mám 25 rokov, priateľ 30 rokov, obaja sme zamestnaný na dobu neurčitú. Ja od 1.12.2010 a priateľ od 1.2.2007. Môj čistý príjem je minimálna mzda a priateľov 450 v čistom. Sme bezdetný a bývame u rodičov. Ja mám ešte splácať jeden spotrebný úver asi 4 roky po 80eur. Inak nemáme žiadne záväzky. Nemáme sa čím zaručiť, preto by sme chceli ručiť kupovaným bytom. Ak mi viete poradiť budem veľmi vďačná. emoticon
30. júl 2011 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
andyfoto
1134
Registroval sa 23. augusta 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 2188 príspevkov, 3 albumy a 1 článok. Má 120 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
andyfoto
1134
Registroval sa 23. augusta 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 2188 príspevkov, 3 albumy a 1 článok. Má 120 priateľov.
 @ingridch vo vasom pripade, si myslim ze hlavne pojde o cenu bytu. Ak mate vyuhliadnuty nejaky byt za 100tis eur a pozadujete 100% som si isty na "beton" ze ich nedostanete u ziadnej banky. Maju svoje tabulky , od do... do akej sumy mozu ist maximalne z vasho spolocneho platu. A ak mate plat ako pises, myslim si osobne ze max co vam daju je 60-65tis eur.
30. júl 2011 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ingridch
fotoportrét
fotoportrét
ingridch
 emoticon emoticon Potrebujeme 53000, ale myslíš si alebo vieš, že by sme mohli dostať 100%???? A kde ak vieš??? emoticon emoticon
30. júl 2011 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
andyfoto
1134
fotoportrét
fotoportrét
andyfoto
1134
 @ingridch myslim si.. pocitam to podla sestry ktora si brala uver,ona je sama s platom 680e a vy ste dvaja , jej dali max 50tis tak u vas je plat trosku vyssi.. ktora kolvek banka. s tym nebude problem podla mna. Ak sa nejedna o vyssiu sumu. Ale ci to nemaju banky teraz hradene nejako ze iba napriklad 75-90% z hodnoty nehnutelnosti.. treba si dat spravit znalecky posudok a dufat ze vam ho spravia aspon na 80tis. potom nebude problem za tych 53tis na 100%
30. júl 2011 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ingridch
fotoportrét
fotoportrét
ingridch
 emoticon Ďakujem za názor a odpoveď....
30. júl 2011 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
marianka_21
241
Registrovala sa 14. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 562 príspevkov. Má 107 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
marianka_21
241
Registrovala sa 14. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 562 príspevkov. Má 107 priateľov.
 @andyfoto @ingridch neviem ako som to pochopila, ale podľa mňa @ingridch chce kúpiť byt a nemajú hotovosť, takže potrebuje 100% hotovosť na kúpu bytu od banky.
Znalecké posudky sú robené na reálnu, trhovú hodnotu nehnuteľnosti a myslím, že žiadny rozumný predávajúci nebude svoj byt predávať za polovičnú cenu, ktorú má v znaleckom. To by musel byť padnutý na hlavu alebo by sa topil v peniazoch. Takže asi ťažko kúpia byt za 53 000 a v skutočnosti bude mať byt hodnotu 80 000€.
Pokiaľ viem momentálne žiadna banka nedáva úver do 100% hodnoty nehnuteľnosti a už vôbec nie klientovi s nižším platom emoticon

30. júl 2011 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
andyfoto
1134
fotoportrét
fotoportrét
andyfoto
1134
 @marianka_21 ak jej vlastny znalec (nie posudok od predavajuceho) po dohode(nasledne si to banka aj tak preveri, vzhladom k vybavenosti, zariadenia, polohy atd...) ohodnoti byt na cca 80 000€. Kde banka dava cca 70% z celkovej sumy, ako som pisal ze 100% asi neda ziadna banka, tak sa dostane na sumu 56 000€ co by im relativne stacilo.
30. júl 2011 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
andyfoto
1134
fotoportrét
fotoportrét
andyfoto
1134
 skor vidim hacik v tom plate ako pise @marianka_21 - klient s nizsim potencialom. treba ist do banky na taketo veci sa pytat a nie sa radit na modrej streche... to su zivotne rozhodnutia, nie nase hyptezy :D
30. júl 2011 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
marianka_21
241
fotoportrét
fotoportrét
marianka_21
241
 @andyfoto aj externý znalec hodnotí nehnuteľnosť na základe určitých tabuliek, ktoré nepustia. Záleží na lokalite, obytnej ploche, stave bytu a pod. Garantujem ti, že byt v trhovej hodnote 50 000 € neohodnotí ani jeden znalec na 80 000 € emoticon Robili nám niekoľko posudkov a cena bola od troch rôznych znalcov rozdielna cca 3000 €, umelo sa to navýšiť nedá ...
30. júl 2011 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
andyfoto
1134
fotoportrét
fotoportrét
andyfoto
1134
 @marianka_21 vidis to a da sa vsetko... nam robili znalecky na pozemok, a to je len pozemok a dalo sa... treba poznat spravnych ludi emoticon
30. júl 2011 o 15:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
finsluzby (41 r.)
Finančné poradenstvo
radik PRO

Služby - architekti, projektanti, dizajnéri, znalci, finančné služby a reality - Okres Žilina
23

“Hoci peniaze nerobia človeka šťastným, predsa je len výhodnejšie, keď sme nešťastní s peniazmi.”
(Pred 4 rokmi)

fotoportrét
fotoportrét
finsluzby (41 r.)
Finančné poradenstvo
radik PRO

Služby - architekti, projektanti, dizajnéri, znalci, finančné služby a reality - Okres Žilina
23

“Hoci peniaze nerobia človeka šťastným, predsa je len výhodnejšie, keď sme nešťastní s peniazmi.”
(Pred 4 rokmi)

@andyfoto osobne myslím si, že by sa malo dať, ale s tým potenciálom máš ťažkú pravdu - teraz riešim svojho staršieho klienta, ktorý chce tiež 100% a viem, že to dostane, ale príjem je trocha vyšší ako u ingridch
30. júl 2011 o 16:31  •  už býva v byte  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
domcek17 (41 r.)
Registrovala sa 21. mája 2011 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 8 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Levice.
fotoportrét
fotoportrét
domcek17 (41 r.)
Registrovala sa 21. mája 2011 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 8 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Levice.
 @finsluzby..co presne banky posudzuju v ramci potencialu klienta? My sme si poziadali o HU v Tatrabanke a radi by sme dostali co najvacsie mozne percento z ceny znaleckeho posudku..rada by som vedela, ako posudzuju prijem, pretoze mne financny poradca povedal, ze posudzuju posledne 3 mesiace a tlacivo o prijme je o poslednych 12 mesiacoch, co je v mojom pripade uplne iny priemer, nizsi..inak ucet v TB mam asi 4 roky a prudi mi tam ovela viac penazi, ako moj cisty prijem, mozno aj to je plus..fin .poradca odhadol, ze by sme mali dostat cca 85 percent..a este ma zaujima, co v pripade, ak znal.posudok je vyssi ako predajna cena? Akceptuje to banka alebo automaticky poslu svojho znalca..dakujem za odpoved..
30. júl 2011 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
finsluzby (41 r.)
Finančné poradenstvo
radik PRO

23

(Pred 4 rokmi)

fotoportrét
fotoportrét
finsluzby (41 r.)
Finančné poradenstvo
radik PRO

23

(Pred 4 rokmi)

@domcek17 no, s tatrabankou mám posledné 3 týždne ťažké skúsenosti - 2 hypá načerpané, ale všetko na výnimky - v oboch prípadoch niekto niečo v banke zapotrošil... reálne, pokiaľ nie je znalecký nadhodnotený, 90% v pohode, ale možno by sa dalo aj 100%, len pokiaľ máš cenu v znaleckom vyššiu ako predajnú, tak TB bude akceptovať len predajnú cenu a z nej potom 90 - 100%... t.j. tvoj poradca nijako nezavádzal - ak chceš 100%, potom asi v inej banke emoticon - do ratingu však nejdú len príjmy, ale aj vzdelanie, doba zamestnania, sociálny status...
30. júl 2011 o 18:18  •  už býva v byte  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
maminnka
142
Registrovala sa 25. októbra 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 731 príspevkov. Má 39 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
maminnka
142
Registrovala sa 25. októbra 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 731 príspevkov. Má 39 priateľov.
 poviem uprimne, ze ja som si hypo v TB nebrala napriek tomu, ze tam mam osobneho bankara. Ine banky ponukli lepsie podmienky aj bez statutu VIP klienta.
30. júl 2011 o 18:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
domcek17 (41 r.)
fotoportrét
fotoportrét
domcek17 (41 r.)
 @finsluzby no zbohom, to nie su dobre spravy :- (..inak naozaj je smutne, ze niekde si klientom roky, a vlastne ziadne vyhody Ti z toho neplynu..aj nam predschvalili uver aj vo VUB za takmer rovnakych podmienok,aj ked som okolo VUB predtym ani nesla emoticon.. rozhodli sme sa ako pre prvu pre TB aj koli tomu, lebo teraz odpustaju poplatok za poskytnutie uveru, co je v nasom pripade cca 700 eur..ak nam ale nevyjdu dobre tie percenta, dame sancu VUB..trosku som uz z toho nervozna, lebo na tom domceku mi velmi zalezi..
30. júl 2011 o 19:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
manilla
55
Registrovala sa 19. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 2052 príspevkov. Má 65 priateľov. Nemecko.
fotoportrét
fotoportrét
manilla
55
Registrovala sa 19. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 2052 príspevkov. Má 65 priateľov. Nemecko.
 nam znalec z banky ohodnoil byt o vyse 6000€ viac ako bola jeho kupna cena. ale banka vychadzala aj tak z ceny na kupnej zmluve. aby nam dali 100% co sme pozadovali, museli sme zalozit aj druhy byt. takze ak mas takuto moznost da sa to. dosiahli sme potom tak aj nizsie % na urokoch. druhy byt mozem kedykolvek vynat, 100% ostava, len urokova sadzba trosicku stupne. este napisem ze islo o Tatrabanku, pytali sme sa na toto vo VUB tam nam povedali ze druhy zalozeny byt to neovplyvni a 100%nedaju. tak neviem ako to je.
30. júl 2011 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
red_kika
71
Registrovala sa 3. januára 2009 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 169 príspevkov. Má 43 priateľov. Okres Senec.
fotoportrét
fotoportrét
red_kika
71
Registrovala sa 3. januára 2009 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 169 príspevkov. Má 43 priateľov. Okres Senec.
 my predavame byt a zatial kazdy zaujemca, ktory ziadal o uver, tak ho nedostal (vsetci chceli 100%)
jeden s nich mal minimalnu mzdu (a to ho chcel ziadat s priatelkou ako rucitelkou)..

takze si myslim ze asi nebudes mat dobre karty, aj ked ti spravia znalecky posudok vyssi
30. júl 2011 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
maminnka
142
fotoportrét
fotoportrét
maminnka
142
 pristup TB bol zvlastny aj v tom, ze ked sme chceli rucit pozemkom, vedeli dat uver len do 50% hodnoty pozemku. Ak by sme rucili bytom, z neho vedeli dat 90% hodnoty.
30. júl 2011 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
finsluzby (41 r.)
Finančné poradenstvo
radik PRO

23

(Pred 4 rokmi)

fotoportrét
fotoportrét
finsluzby (41 r.)
Finančné poradenstvo
radik PRO

23

(Pred 4 rokmi)

@maminnka to nie o prístupe banky, ale ich oddelenia risku... ono nastavuje tieto veci, určite by ti ľudia na pobočke s radosťou dali 100%
30. júl 2011 o 20:13  •  už býva v byte  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
finsluzby (41 r.)
Finančné poradenstvo
radik PRO

23

(Pred 4 rokmi)

fotoportrét
fotoportrét
finsluzby (41 r.)
Finančné poradenstvo
radik PRO

23

(Pred 4 rokmi)

@red_kika vieš, ide aj o to, či mali dobrého poradcu emoticon
30. júl 2011 o 20:13  •  už býva v byte  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
maminnka
142
fotoportrét
fotoportrét
maminnka
142
 @finsluzby ja to chapem, ze to nie je o cloveku, ale o nastavenom systeme. Ale bola to jedina banka s tak nastavenym systemom.
30. júl 2011 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
finsluzby (41 r.)
Finančné poradenstvo
radik PRO

23

(Pred 4 rokmi)

fotoportrét
fotoportrét
finsluzby (41 r.)
Finančné poradenstvo
radik PRO

23

(Pred 4 rokmi)

@maminnka je ich viacej....
30. júl 2011 o 20:39  •  už býva v byte  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ingridch
fotoportrét
fotoportrét
ingridch
 No ďakujem, ďakujem.... Z tejto diskusie som pochopila asi toľko, že nakoniec si budeme musieť brať hypo a ešte aj nejakú pozicku k tomu... A da mi nejaka banka vobec pozicku, ked si zoberieme aj hypo??? emoticon
31. júl 2011 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
finsluzby (41 r.)
Finančné poradenstvo
radik PRO

23

(Pred 4 rokmi)

fotoportrét
fotoportrét
finsluzby (41 r.)
Finančné poradenstvo
radik PRO

23

(Pred 4 rokmi)

@ingridch zožen si nejaké poradcu, nech sa ti na to v kľude pozrie, resp. napíš mi do IP - hypotéku dostaneš, to je v pohode, 100% možno, ale hypotéku a spotrebák to je pri tvojich príjmoch pre banku ťažká káva.. netvrdím, že nie, ale nemám dosť vstupov na to, aby som povedal áno...
31. júl 2011 o 12:05  •  už býva v byte  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bosoriak
3
Registrovala sa 11. decembra 2007 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 553 príspevkov. Má 1 priateľa.
  • Už bývam v dome
fotoportrét
fotoportrét
bosoriak
3
Registrovala sa 11. decembra 2007 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 553 príspevkov. Má 1 priateľa.
  • Už bývam v dome
 @ingridch Inak ako navstevou konkretnej banky sa nedozvies nic. Osobne si myslim, ze 100% nedostanes ani ked budes mat najlepsieho poradcu na svete.
Drzim palce, aby ste to vybavili co najlepsie.
31. júl 2011 o 12:51  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ingridch
fotoportrét
fotoportrét
ingridch
 Ďakujem vám všetkým za podporu... emoticon Viem že je to ešte na dlhé lakte.... Ale snáď to nejako spravíme... Che to len silu a optimizmus... emoticon emoticon Určite dám vedieť ako pokračujeme... emoticon emoticon
31. júl 2011 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kpn
4
Registrovala sa 24. februára 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 77 príspevkov. Má 10 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
kpn
4
Registrovala sa 24. februára 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 77 príspevkov. Má 10 priateľov.
 @ingridch držím palce pri vybavovaní hypo...nie je to 100% , ale zdá sa mi, že je to reálne. Určitú časť hypo vieš dostať s lepším úročením (80% - 70%) a na zvyšných 30% by ti banka vedela poskytnúť úver, ale už za iných podmienok. Ale ako písali viacerí, choď priamo na pobočku a informuj sa osobne o konkrétných možnostiach a číslach
31. júl 2011 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
impag1
Registrovala sa 24. februára 2014 na modrastrecha.sk. Pridala 1 príspevok.
fotoportrét
fotoportrét
impag1
Registrovala sa 24. februára 2014 na modrastrecha.sk. Pridala 1 príspevok.
 ja som v slovenskej sporitelni a tam mi povedali lebo som sa tiez konkretne na toto pytala ze svojim vernym klientom preplacaju aj do 100% nakupovanej nehnutelnosti....takze sa treba ist informovat priamo do bankyemoticon
20. aug 2014 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
navis
Registrovala sa 4. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 112 príspevkov. Okres Banská Bystrica.
  • Staviam dom
    pri Banskej Bystrici, Slovensko
fotoportrét
fotoportrét
navis
Registrovala sa 4. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 112 príspevkov. Okres Banská Bystrica.
  • Staviam dom
    pri Banskej Bystrici, Slovensko
 Dobrý deň, prosím Vás, viete mi niekto poradiť? Dá sa rozostavaná nehnuteľnosť - bungalov zapísať na katastri naraz aj so záložným právom banky? V banke nám tvrdia, že najprv si musíme dať geometrický plán s rozostavanou stavbou zapísať na katastri a až potom môžeme požiadať o hypotéku so záložným právom a znovu dať zapísať záložné zmluvy. Problém je v tom, že na katastri to trvá až 60 dní a zbytočne sa bude platiť 2krát.
20. aug 2014 o 17:30  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
petko_mata (38 r.)
2
Registrovala sa 6. januára 2011 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 2 príspevky. Má 9 priateľov. Okres Pezinok.
fotoportrét
fotoportrét
petko_mata (38 r.)
2
Registrovala sa 6. januára 2011 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 2 príspevky. Má 9 priateľov. Okres Pezinok.
 Viem pomoct emoticon
20. aug 2014 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
radog
Registroval sa 31. decembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 230 príspevkov. Okres Košice.
fotoportrét
fotoportrét
radog
Registroval sa 31. decembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 230 príspevkov. Okres Košice.
 @navis ak si dobre pamatam, tak geometricky plan optrebujes najprv dat na kataste na odsuhlaseni. a myslim, ze potom sme to davali zapisat spolu so zalozkou banke....
20. aug 2014 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to