Jsem ceska,ziji a pracuji na slovensku-bude.se 100% hypotekou problem?

Dobry den, ma nekdo zkusenosti prosim? Ziji a pracuji na SK s pritelem, ktery je slovak. Nemam tady trvaly ani prechodny pobyt, s tim by prej problem.byt nemel, pritel je ovsem kuchar,tzn.priznana minimalni mzda a ja jsem v podstate ta, ktera ma podle vyplatnich pasek vyssi plat. Chteli bychom 100% hypoteku na bydleni, ma nekdo zlusenost prosím? Dekuji
Odpovedať
Profilova fotka
Bez ohladu na narodnost, myslim ze 100% hypo u z v dnesnej dobe nedostanes....
Odpovedať
@verkoz je síce pravda, že od 1.3. banky začala uplatňovať opatrenia NBS, ale zároveň neznamená to, že ľudia nebudú dostávať 100% hypotéky, len ich dostupnosť sa zníži :-(, na druhej strane občanom inému štátu sa dávali len 70% hypotéky, preto pochybujem, že by to pravidlo zmenili :-(
Odpovedať
ked som kupoval pozemok par rokov dozadu, banka sice mala limit na 70% hypoteku na tento druh nehnutelnosti, no dali mi 80% s tym, ze zvysok bol spotrebny uver - podotykam, ze ten spotrebny uver bol s rovnakym urokom ako hypotekarny, v IB to bolo uvedene ako "doplnykovy uver" tusim. Nedavaju banky aj nadalej 100% takymto sposobom?
Odpovedať
@gashtaan áno, tak sa to robí všade
Odpovedať
@finsluzby tak potom o com je to halo, ze banky uz nebudu davat 100% hypoteky?
Odpovedať
@gashtaan kladieš zlé otázky, resp. mýliš si formu s podmienkami - osobne si myslím, že každému je jedno, z akých zdrojov je zabezpečené financovanie jeho úveru, či už je to 100% krytie cez hypotekárne záložné listy, alebo je 70% krytie HZL + 30% spotrebný úver.... ale určite nie je každému jedno, či banka mu poskytne požadovaný úver a za akých podmienok a to platí o 100% hypotékach - banky ich budú dávať, ale podmienky na ich poskytnutie budú náročnejšie...
Odpovedať
@finsluzby Ahoj. :-D Banky mají na hromadách tolik peněz, že si s nimi neví rady. :-D Chtějí je půjčovat, ale nemají komu. :-D V EU určitě natisknou další papíry a budou je vydávat za prachy a bude to ještě horší. :-D Až se přenesou kritéria pro Řecko do běžného bankovního styku, tak každý bezdomovec dostane 150% svého požadavku a nikdo ho nebude obtěžovat žádnými doklady. :-D Když to nikdo nesplatí, nevadí. :-D Natisknou se další prachy. :-p
Odpovedať
Nooo takto, máme vybranou nehnutelnost v okolí BA ohodnocenou znaleckým posudkem na 120000e a my bychom ji koupili za 108000e, tzn. že bychom si vlastně brali 90% hypotéku z celkové ceny, takže teoreticky by neměl být problém ne? @finsluzby a to jsi kde vyčetl? jak jsem zjistila, tak Pro občany EU platí stejná pravidla a ke všemu slovensko a česko mají k sobě stále nejblíže, napr banka VUB nevyžaduje prechodný ani trvalý pobyt!
Odpovedať
@praoteccech Zdravím:), a ty máš nějaké zkušenosti s hypotékou na Slovensku?
Odpovedať
@verkoz Ahoj. Nemám. Já Bohužel pořád hospodařím se svými penězi a banky mě permanentně nahánějí, ale já odolávám. Já i moje firma prostě cizí prachy nepotřebujeme. Vystačíme si sami. Ale kecat umím, to také nic nestojí. :-D
Odpovedať
@praoteccech pocuj, neprehanas to s tymi smajlami? ked s takymi vybuchmi smiechu rozpravas aj beznom zivote, musia ta mat za blazna :)
Odpovedať
bolo to napr. aj v Trende: http://www.etrend.sk/financie/ziskat-... banky budu musiet znizovat percento 100 hypotek voci celemu predanemu objemu hypotek. Co je este dolezite - ten spotrebak ktorym banky obchadzaju pravidlo 100% uz roky (cize daju napr. 70% hypo + 30% spotrebak) - uz nebude moct byt na 30 rokov, ale len na 8-9. Nepocital som to ale moze to dost navysit celkovu splatku. Spotrebak so splatnostou 30 rokov vs. 8 rokov pri istine v 10 000-coch je dost rozdiel.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@verkoz kvoli obcianstvu s hypo problem nebude kedze tu pracujes a by as a priatel tiez...ci ale dostanete 100% to zavisi skor od vysky prijmov,vydavkov,vysky uveru a hodnoty nehnutelnosti...nie je to nemozne,ale tato moznost je obmedzena
Odpovedať
@mirkita dekuji za odpoved 😉
Odpovedať
@verkoz odpoviem ti inak - ak zastavas poziciu generalneho riaditela vyznamnej firmy, tak 100% hypo nie je problem, ale obcanovi eu davaju slovenske banky max 70%, s vynimkou mozu aj viac, ale nesluboval by som...
Odpovedať
Profilova fotka
@verkoz momentalne riesim hypoteku obcana CR pracujuceho an Slovensku, ktory kupuje byt na SVK, zatial s tym problem nie je a znalecky posudok je len vyhodou, ze vysiel vyssie ako kupna cena. Najjednoduchsie hypo sa ziskavaju do 80 % z hodnoty nehnutelnosti, ale ja osobne nevidim preoblem ani v 90 % financovani, akurat ten urok nemozte ocakavat najlepsi na trhu, urcite to nebude za 2 %, ale u vas by mohol byt realny aj statny prispevok, ci?
Odpovedať
@seffka noo takto, stavba zatim jeste nestoji a bez znaleckeho posudku nam banka.hypo neschvali, byt se prodava za 108tis a ma byt ohodnoceny na 120tis,takze by jsmnam dali v podstate 90% hypoteku,jenze kdo nam zaruci,ze stavba bude v maji stat jako rika maklerka, slysela jsem ze stavbari se nikam.neponahlaji a ja protoze potrebuju k zadosti vypis z regitru trestu,ktery treva jen 90dni,takze vubec nevim kdy je vhodne pozadat o hypo,ale mame uz v rukach rezerv.smlouvy,jen otazka ci zaplatit nebo nezaplatit a nekdo.nam bytik vyfoukne ...a statni.prispevek? Nas fin.poradce ho zamitl,myslite ze mame narok kdyz jsme zamestnani?
Odpovedať
Profilova fotka
@verkoz musela by som mat viac info, aby som sa k tomu vedela lepsie vyjadrit, ak chcete poradit v konkretnych veciach, napiste mi RP :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?