Je potrebne po refinancovani do mbank doniesť overený Lv do banky, kde bude mbank na 1. mieste?

23. okt 201410

Pred 4 mesiacmi sme refinancovali do mbank. Do 5 mesiacov sa ma zabezpečiť, aby bolo na prvom mieste na LV zapísaný mbank. Tí čo ste nedávno refiancovali do mbank, alebo máte s tým skúsenosti viete mi povedať, či bolo potrebné zabezpečiť zriadenie záložného práva k Založenej nehnuteľnosti v prospech mBank na 1. mieste, najneskôr do 5 mesiacov od vyčerpania Úveru len na katastri, alebo je potrebné doniesť úradne overené LV s prvenstvom mbank?
ďakujem za odpovede

 • @alienka222  aj keď s mbank prakticky nerobím, vyjadrím sa ako poradca - s tým by si nemala mať problém - ak refinancuješ, banka posiela peniaze, ak ich dostane tvoja exbanka, uzatvára úverový účet a posiela automaticky na kataster žiadosť o výmaz záložného práva a do 3 mesiacov jednak kataster urobí výmaz a jednak zapíše mbank na LV, t.j. mbank by tam mala byť automaticky bez tvojho zásahu na 1. mieste, výnimku tvoria len zákonne ťarchy ako napr. rozvodové siete, ktoré nikto neberie do úvahy, resp. 2. výnimka je šfrb, ale nemyslím si, že je to tvoja situácia - odporúčam ti urobiť kontrolu na katasterportály a pokiaľ to tam nie je, potom osloviť exbanku, či poslali žiadosť o výmaz. Ak žiadosť o výmaz nebola podaná, zdrbať ich, ak bola podaná, jediná otázka je, či mbank potrebuje fyzicky nové LV alebo stačí to, čo si stiahne z katasterportálu - samozrejme, je tu aj možnosť, že na katastri majú čas na všetko...

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Bc. Veronika Monišová
  0907488 978
  poskytujem komplexné služby v oblasti finančného poradenstva
  Zabezpečujeme služby v oblasti záhradnej a krajinnej architektúry, grafického návrhu fasád, interiérového dizajnu a fotografie.
  Články od našich partnerov
  Príjemné teplo v interiéri vďaka energii zo vzduchu
  HELUZ ocení víťaznú fotografiu tabletom Apple iPad
  Podľa čoho si vybrať schody na povalu?
  Archív článkov od partnerov