Je možné žiadať o mladomanželskú pôžičku ak máme hypotéku?

zdravim, je mozne poziadat a realne dostat mlado manzelsku pozicku v priapde uz uz mame hypoteku na RD? (nestaci a chcem nejako doplnit peniaze) Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@fotox3 neda sa vam hypo dofinancovat spotrebnym uverom? Kde davaju novomanzelske pozicky, ja ze to sa uz nedava.
Odpovedať
@wavrinecova12 jeezkovy voci.. ak by sa to nedavalo nepytam sa.. :-D -spotrebny uver ? 10% uroky ? lakave..
Odpovedať
Profilova fotka
Podla mna by sa to malo dat skombinovat. Vsak ked sa to tak vezme, tak je to v podstate len pozicka, daco take ako spotrebak len s nizsim urokom. Zalezi vsak ako vam to penazne vida, to je uz na banke ako vas posudia
Odpovedať
Profilova fotka
@fotox3 ak sa hypotéka dofinancováva SÚ tak sú úroky cca možno 3% takže wavrinecova12 nehovorí somarinu :)
Odpovedať
@luki784 nehadam sa pocujem to 1x ze ak sa SU dofinancuje hypo je tam len taky maly urok.. @katat2 no urok by mal byt 1%
Odpovedať
Profilova fotka
@fotox3 tak, ale na to vás mali upozorniť v banke kde si beriete HÚ,resp. kde ste si ten HÚ vzali, je to aj v ich záujme, segra teraz brala 66000 a hypo je len 51 000 s úrokom 1,09 a 15 000 je dofinancovanie SÚ s úrokom 2,75 % :)
Odpovedať
@fotox3 @wavrinecova12 Mladomanželské pôžičky poskytuje od 1.7.2019 ŠFRB. Ale podmienky sú veľmi prísne, napr. o pôžičku môžu požiadať mladí ľudia do 35 rokov, ktorí uzatvorili manželstvo max. 12 mesiacov pred podaním žiadosti. Pôžičky sú za 1% do výšky 15.000 €, za vyššiu sumu sú to už 2%. Komerčné banky bežne ponúkajú dofinancovanie spotrebným úverom. A úr. sadzba nie je 10%, ale pohybuje sa cca na 4-7 %.
Odpovedať
Profilova fotka
@fotox3 podmienky su tam sialene ako pise chrobak, ale ak vam to prijmovo vyjde tak pravdepodobne ano, ale taktiez by som sa isiel pytat do banky ci vam bud nenavysia alebo nedofinancuju este :)
Odpovedať
@wavrinecova12 tak to si na velkom omyle teda! mladomanzelska pozicka sa dava a prave je to dost vyhodne pre takychto ludi, ktory stavaju dom a potrebuju este nejake peniaze. lebo tato pozicka ma urok len 1% a je mozne zobrat si 15 000€ na 15 rokov, pokial splnas ich poziadavky. a poziadavky nie su az take zle. samozrejme, ze musis byt cerstvo zosobaseny, nemozes byt dlhsie ako rok, musim splnat vek nad 18 rokov, atd. len aby si bola trochu v obraze.
Odpovedať
@alpata909 ty to akurát riešiť, keď si taká nadupaná ohľadom toho?? :-D :-D :-D
Odpovedať
@alpata909 poziadavky nie su az take zle? myslim, ze je celkom zaujimava cast o tom aky ma byt maximalny prijem, aby si mladomanzelia mohli zaziadat o pozicku...viac tu https://www.sfrb.sk/ziadatel/mladoman...
Odpovedať
@fotox3 my to presne takto chceme riešiť, zobrali sme hypo, ale pravdepodobne nebude stačiť. Sme čerstvo zobraní, takže mladomanželská nám príde ako ideálna voľba. Viem, že sú tam podmienky na výšky príjmov (maximálny spoločný príjem manželov za predchádzajúci rok nesmie presiahnuť 4 násobok životného minima - veľa párov má však vyšší príjem) a tiež účel (nie som si istá, ale neviem či nie je vyňatá stavba domu, len rekonštrukcia môže byť, ale to si radšej over)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ako toto je podla mna najlepsie riesit s nejakym financym poradcom, co ma v banke nejaku vahu a vedel by vyjednat mozno nejake speci podmienky . Nie je to asi pripad, aby clovek si sam zasiel do banky a skusal
Odpovedať
@mar_tina9 Pôžička môže byť aj na výstavbu rodinného domu. Už sa o tom diskutovalo na MS: https://www.modrastrecha.sk/forum/fin...
Odpovedať
Profilova fotka
Nech ti poradi financak co sa rozumie, podmienky sa menia niekolko x do roka, on to pozna a vie v tom chodit a ak mas nejakeho znameho tak ta ani neporyzuje a poradi co najlepsie bude vedet.
Odpovedať
Profilova fotka
@fotox3 ja byť tebov urobím ako písali hore, pýtam sa na dofinancovanie hypo, ale neviem vôbec ako to je keď už je HU načerpaný :/
Odpovedať
@negue nie ja ale moja sestra. buduci rok ma svadbu a potom si chcu poziadat o tuto mladomanzelsku hypoteku. tak sme to spolu trochu studovali. @weronka ano to viem, ze tam je aj takato poziadavka. a je pravda, ze je to smiesne ale niektori mladomanzelia viac ani nezarabaju. ale co som pocula, tak este maju tie podmienky menit, tak uvidime, ci aj zmenia nieco.
Odpovedať
@alpata909 tak už mi to je jasné, prečo si taká nadupaná. No do budúceho roka ešte možno trochu pomenia tie požiadavky a zase to bude o úplne niečom inom.
Odpovedať
@negue noo ved ona v to aj dufa, lebo keby to ostalo tak ako to je teraz, tak asi by im to neschvalili, lebo stavaju vacsi rozlohovo dom ako je povolene v tych poziadavkach. no ale poviem ti, ze je to riadna blbost, ze este aj tymto to je ohranicene.
Odpovedať
Ako podľa mňa by sa to malo dat skombinovať, lebo je to tiež kvázy ako taká forma spotrebáku, len s inými podmienkami. ťažko ale povedať, ako to bude na budúci rok
Odpovedať
@alpata909 hm, no na Slovensku musia všetko skombinovať tak, že aj tak ľudia na nič nemajú nárok :-|
Odpovedať
@negue je to veru tak, ale bohuzial my s tym nic nespravime. a zase ti vyssi nepotrebuju takuto pomoc, takze oni si ani neuvedomia, ze tie podmienky ktore stanovili, su na chuja.
Odpovedať
@alpata909 presne, my s tým nič nespravíme. Uvidíme, aké dajú podmienky na rok 2020.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ahojte kto ide žiadať v roku 2020? A už ste posielali žiadosti ci až po 1.4.?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@ivana2417 Dobry deň riešili ste nakoniec cez štátny fond? Dostali ste úver?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte podarilo sa niekomu ziskat tento uver? Potrebovala by som poradit pri vypisovani ziadosti a dokumentoch co potrebuju 🥺
Odpovedať
@lucka2102 Tu sa pripnem aj ja. Zaujíma aj mna Sfrb nakoľko sa to momentálne najviac oplatí pri úrokoch v bankách, ale hypotéku už jednu menšiu mame
Odpovedať
@lucka2102 dobrý neskúšali ste to? My sme to včera objavili, boli sme s tym, ze to skončili minulý rok, nevedela son, ze to pokračuje a, ze su nové podmienky od 1.4.2023....dakujem krásne
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?