Je možné kúpiť dve nehnuteľnosti na jeden úver?

12. jan 201950

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či je možné kúpiť pozemok a vyplatiť 1/2 bytu z jedného úveru? Budeme musieť založiť aj byt, ktorý nie je zatiaľ náš a aj pozemok? Nakoľko máme vyhliadnutý pozemok, ktorý by sme chceli kúpiť, avšak zároveň máme vyplatiť byt, v ktorom momentálne bývame, aby sme mali kde bývať kým dostaviame. Zároveň siete na pozemku budú natiahnuté tak do 6 mesiacov, ak všetko pôjde ako má. V takomto prípade by bolo možné postupné financovanie? Alebo vziať celú hypotéku? ?Lenže tú treba vydokladovať do 1 roka, myslím. Ďakujem. 🙂

 • @janka_266  Chceš veľmi komplikovanú vec. Na toto ti tu odpoveď nedáme. Treba ísť do banky a riešiť to s ňou. Alebo cez nejakého poradcu.

  Je tam veľa podmienok, ktoré môžu byť prekážkou, napr. výška úveru, hodnota zabezpečenia úveru, výška príjmu (či bude dostatočná na daný úver) a pod.

  Teroreticky môžeš kúpiť cez HU viac nehnuteľností. Záleží od toho, aký postoj bude k tomu mať banka. Navyše nerozumiem, prečo a komu potrebuješ vyplatiť byt, ak v ňom bývaš.

 • @chrobak7  Momentálne by sme potrebovali úver 55 500 eur, na obe nehnuteľnosti. V banke som sa predbežne informovala a že by nebol problém vzhľadom k príjmom aj do 150 000 eur(to je maximálna suma, ktorú by sme chceli brať keby bolo treba), avšak to bol prípad, že by sme kupovali už postavenú novostavbu. Byt potrebujeme vyplatiť súrodencovi, aby ho následne prepísali celý na nás. Pôvodne sme chceli kúpiť novostavbu a byt neriešiť, ale nie je v ponuke žiadna, ktorá by nám vyhovovala, len pozemok. Tým pádom, že pri kúpe pozemku by sme sa nesťahovali v najbližšej dobe z bytu, je potrebné ho vyporiadať.

 • @janka_266  Som hypotekárna a realitná maklérka a darí sa mi úspešne riešiť mojim klientom práve takéto situácie.
  Vaša situácia je riešiteľná. Budete potrebovať postupne využiť viaceré úverové produkty. K návrhu riešenia potrebujem viac údajov o vás a hodnote nehnuteľností (byt, pozemok), tak ako píše aj @chrobak7 . Pokiaľ máte záujem o riešenie, kontaktujte ma. Pracujem aj na diaľku.

 • Sponzor fóra
 • @ina_maklerka  chcela by som sa spýtať či je ešte nejaká banka, ktorá dáva 90% okrem Unicredit? Ďakujem.

 • @janka_266  Všetky banky poskytujú financovanie do 90 % LTV vrámci limitov stanovených NBS.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Profesionálne služby v oblasti realitnej činnosti a finančného sprostredkovania poskytujeme od roku 2006.
  Bc. Veronika Monišová
  0907488 978
  poskytujem komplexné služby v oblasti finančného poradenstva
  Články od našich partnerov
  HELUZ ocení víťaznú fotografiu tabletom Apple iPad
  Podľa čoho si vybrať schody na povalu?
  Spoznajte účinné riešenia pre teplo a teplú vodu
  Archív článkov od partnerov