Je 260€ normálna splátka pri hypotéke 50 000€?

Profilova fotka
nie je 260e vysoká splatka ked si chceme z banky požičať 50 000e na stavbu domu? prosím o radu
Odpovedať
1
2
My sme si brali 33 000 Eur a splátka je 150 Eur tiež na stavbu domu....
Odpovedať
@janaizarikova Podľa toho, na koľko rokov...
Odpovedať
ja mám hypotéku 70 000 a platím 195 eur so štátnym príspevkom. bez štátneho príspevku by som platila 280 eur, mám to na 30 rokov. (vub) takže tak. tých 250 je dosť pokiaľ je to na 30 rokov
Odpovedať
Profilova fotka
ano na 30 rokov
Odpovedať
Profilova fotka
najprv sme brali 30000e splatka je 150e - 30e statny prispevok, no chceli sme si navýšiť hypoteku na 50 000e, čiže zobrat dalsích 20 000e, povedali že áno no už to bude ako druhý uver lebo navysovať sa dá iba do roku, a mi už platime viac ako rok, no zda sa mi to ako uplna somarina že budeme mat v tej istej banke 2 uvery na dom
Odpovedať
Profilova fotka
@xxdankaxx tak to máš dobru splatku a to ste v akom roku brali?
Odpovedať
na 50.000 eur je to bez štatneho príspevku normálna suma, my sme brali 32.000 eur, splátku máme 175 eur na 30 rokov bez štátneho príspevku
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@xxdankaxx no takú splátku nemáme ani my pri úvere 50 000e na 30 rokov so štátnym príspevkom, to vám asi požičali bez úroku....
Odpovedať
nechcem byť veľmi múdry :-D, ale mne vychádza na ten úver úroková sadzba na úrovni cca 4,5%, čo je super - z tohto pohľadu to veľa nie je, určite Ste však chybovali, keď Ste vzali len 30.000 eur so špm - mali Ste čerpať maximum,t.j. cca 50.000 eur ak to bolo možné...
Odpovedať
@janaizarikova ešte doplním to, čo sa ti zdá somarina, t.j. 2 úvery v jednej banke - ak chceš ručiť za tie úvery len jednou nehnuteľnosťou, potom to nie je somarina, ale krutá realita - žiadna banka nepustí len tak na LV inú banku, okrem stavebnej sporiteľne, resp. štátneho fondu rozvoja bývania...
Odpovedať
Profilova fotka
@finsluzby nebolo to mozne, nemali sme čim ručiť a banka nám vyšla v ustrety tým že sme najprv ručili pozemkom a potom ked už sme mali hrubu stavbu tarcha prešla na dom, preto sme namohli zobrat naraz, hoc sme chceli
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@finsluzby ja som len myslela že by nám ten uver mohli zlúčiť
Odpovedať
@janaizarikova nevidím to tvojej situácie, neviem sa vyjadriť, či to bolo alebo nebolo možné - možno stačilo ísť do inej banky.... ale tieto reči sú teraz zbytočné - ak ti banka nechce navýšiť úver, tak musíš zobrať nový a bez špm.... s tým nič neurobíš...
Odpovedať
@martinecka1 môžem vám poslať naskenovaný splátkový kalendár :) brala som tento rok vo februári a už mám pár splátok za sebou. úrok mám 4,95%, vo vub. prvých 5 rokov budem mať tých 195, potom viac.
Odpovedať
@xxdankaxx :-D - čo už, mohla si mať aj menej... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
a co tak prefinancovat uver novym uverom na celu sumu? to sa neda?
Odpovedať
@mom3:samozrejme ze sa da, ale uz bez SPM - na tu je narok len raz. @xxdankaxx: niekde si uvidela zle udaje: 70000 E na 30 rokov pri 4.95% je splatka cca 373 Eur. Ak by si mala mat len 280,tak za 30 rokov zaplatis len 100 tis. E, co neexistuje. Na splatku 280 bez SPM mi vychadza uver cca 53 tis. E pri 4.95% uroku.
Odpovedať
@mom3 nedá sa veľmi, problém so špm...
Odpovedať
Profilova fotka
@finsluzby @mr79 aha, tak to som nevedel. spm som necerpal.
Odpovedať
mne sa to tiez volako nezda....uver 70000€, splatka so SPM 195€ na 30 rokov pri 4,95%, resp.1,95%? ako priklad uvediem moju hypo, 84000€, na 30rokov, splatka so SPM 312€ urok 3,75%, so SPM 0,75% nejak mi to nevychadza... ak zle ratam, opravte ma :-D
Odpovedať
ahojte, my máme hypo cez VUB, na 30 rokov 85 000€, úrok fix 5 rokov na 4,19% a mes. splátka je 417€ vrátane poistenia. Brali sme ju 1.8.2011. čiže ani nie pred mesiacom...
Odpovedať
ahojte, my sme práve podpísali hypotéku na 50000€ na 30rokov v SLSP, úrok 4,39 splátka 263€ a fix 3roky, brali sme to ale na postupné financovanie , takže prvé dva roky budeme platiť len úroky z tranží, a až po vyčerpaní celého úveru nabehnú normálne splátky.
Odpovedať
@janaizarikova Jasne ze ti banka nechce zlucit uvery. Ved takto mas u nich 2x mes.poplatky za vedenie uctu, 2x poplatok za uzatvorenie. A ked ti skonci fix na uveroch tak na oboch z 4 % zrazu vyskocia uroky na 8%. A tie % urokov co tu pocitate a nevychadzaju, mozno to zle pocitate. Je to p.a. urok. Preco ta zaujima vyska splatky pri uvere?( podla mna to je ta najnepodstatnejsia vec.)
Odpovedať
@finsluzby tak ja neviem, asi som zle videla? a ked mi toľko ide z účtu? no neviem kuknem na to doma a dám vedieť...
Odpovedať
Profilova fotka
čiže ako si z toho mám urobiť nejaký záver, znamená to, že výška splátky je celkom dobrá, no na druhej strane nevyhodou je že máme 2 uvery = 2x poplatky. uvidím čo sa s tým dá robiť, lebo zatial sme este nepodpísali ten druhý uver, no peniažky nám treba tak musíme konať :-) zatial dakujem za všetky rady
Odpovedať
Profilova fotka
@kanvor a prečo nie je doležita výška splatky? a čo by ma malo zaujímať podla teba?
Odpovedať
@janaizarikova No napriklad otazka "ak vezmem u vas v banke uver 50.000, fixacia 5 rokov, kolko budem banke dlzny po tych 5 rokoch pri splatkach 250 €?" Najskor mi povedali ze je to nemozne vypocitat. :-) Na odpoved na ktorej som trval si musela pokladnicka zavolat aj pomocnicku kolegynu, 2 to srotovali na kalkulacke zo 10 minut, aby z nich vypadlo ze ... 43.000. Takze natlacim do nich 15.000, z mojej sekery ubudne len 7.000. To potom tie uvery LEN 3,75% nevyzeraju tak ruzovo. Alebo davnejsie ked mi strkali medziuver zo Stavebnej na otazku "Ponukate mi medziuver 100.000. V pripade ak je podmienka mat nasporenu min. 1/2 cielovej = 50.000 (mojich) .. preco mi urocite 100.000 (z toho 50.000 mojich)?" mi agentka odpovedala, ze take veci sa nemam pytat, ze to sa ludia nepytaju a ze vela citam (zmluvu). Preto myslim ze ta vyska splatky az tak nezavazi pri rozhodovani. Zaujimavejsie je porovnavat celkovu cenu uveru. Ale pravda aj je, ze ked spadne onedlho cele slavne euro na hubu lepsie bude mat 50.000 dlh ako 50.000 hotovost v bezcennych papieroch na ucte. Na druhej strane ked sa to stane, tak uz nebude z coho velmi platit splatku a banka si ten dom vezme..takze az tak dopredu to neviem odhadnut. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@xxdankaxx neviem či si to dobre spočítala ale ASI URCITE NIE ! za 30 rokov zaplatis 70.200 € a pozicala si si 70.000 € tvoj preplatok je 200 € . velmi smiešne, skus ešte raz spocitat, nemas nahodou uver cca 40.000 € namiesto 70.000,- € :-D
Odpovedať
@kanvor tvoju poziadavku by som teda nechcela pocitat na kalkulacke.... pises o pokladnicke, no to musela byt naozaj sikovna pokladnicka, ked sa na taky vypocet dala... pokladnicka v banke podla mna nema ani paru o vzorci na vypocet anuity a zostaveni umorovacieho planu. neviem, ake udaje bankovym pracovnickam poskytuje ich software, ale ja by som sa bez excelu do takeho vypoctu nepustala. to je princip anuity, ze na zaciatku v danej anuite je vyssi urok ako splatka istiny, postupne sa ten pomer meni a ku konci uveroveho vztahu je urok nizsi ako splatka istiny. tu ti pomoze len to, ze si dohodnes co najkratsiu dobu splatnosti napr. 5-10 rokov a nie 30 alebo najlepsie nebudes ziadat o uver a budes financovat z vlastnych zdrojov.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?