Hypotéky od 01.04.2011. a výhody pre mladých ľudí

Od 01.04.2011 nadobudne účinnosť novela zákona o bankách ;-) Novela prináša pozitívne zmeny : - Hypotéka bude využiteľná aj na splatenie iného hypotekárneho úveru - Pre získanie hypotéky pre mladých bude rozhodujúci spoločný príjem manželov - Čerstvým rodičom s hypotékou pre mladých banka zníži splátku - Predčasné splatenie hypotéky pri konci fixácie bude vždy bez poplatku Podrobnejšie info napr. tu : http://www.totalmoney.sk/spravy/zakon...
Odpovedať
1
2
Tým čerstvým rodičom s hypotékou pre mladých banka zníži splátku o 1/2 po akú dobu? a o tú zníženú splátku budeme potom platiť viacej? či to nám štát ( alebo banka ) odpustí??? Ďakujem
Odpovedať
@snoophy znížiť znížia, ale doplatiť to doplatíš :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@snoophy znizia na poziadanie max na 24 mesiacov, alebo ti daju odklad splacania istiny (platis len uroky) samozrejme ale nikto nic neodpusti, po skonceni obdobia sa o nesplatenu ciastku navysia dalsie splatky ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
a to platí aj pre uver ktorý som brala v roku 2010???? a teraz som na materskej ???(myslím tu možnosť zníženia splátky)??
Odpovedať
@snoophy dnes ti nikto neda nic zadarmo 8-) splatky istiny sa ti pozastavia ale uroky budes platit stale a potom sa ti bud predlzi doba splacania o tu dobu na ktoru si to mal prerusene (len neviem ci sa to da ak mas uver na 30 rokov) alebo ti potom zvysia splatky. Cize v konecnom dosledku banka na tom este zarobi...
Odpovedať
Profilova fotka
@mirruska no zarobi, ale uz len ta moznost, ze tam je, je pozitivna.... pretoze niekomu to fakt financne vychadzat nemusi pocas tej rodicovskej..... na druhej strane, rodicovska je 36 mesiacov, a kriticke byva hlavne to posledne obdobie na rodicovskom prispevku, takze..... ja by som do toho sla asi az ked by moje babo malo tak rok a pol, minimalne ;-) ved co ak ma ako mamicku z prace vyhodia???? take sa stava zial velmi casto a kopec zien co ma deti do 5 rokov je nezamestnanych...
Odpovedať
@ninka23 hypoteku per mladych si mozu vziat len manzelia alebo aj slobodny?
Odpovedať
@stefan222 aj slobodny
Odpovedať
@vdacny diky bratm
Odpovedať
od 1.4.2011 by sa malo dostat viac ludi k hypoteke pre mladých lebo vo 4.Q bol priemerny zarobok v hospodarstve 844€ *1,3 =1097,2€
Odpovedať
Profilova fotka
@robino82 neviem ci zakon o bankach s novelizaciou od 01.04.2011 uz presiel alebo nie, ale ak ano, tak dalsia pozitivna sprava - manzelia budu dokladovat prijem spolu, bude sa to priemerovat, nemusi splnat podmienku platu kazdy jeden z nich samostatne ;-)
Odpovedať
ahojte, neviete mi nahodou poradit, ako to je so schvalenim uveru, ci hypoteky, ak je pracovna zmluva uzavreta na dobu urcitu??
Odpovedať
Článok sa načítava...
Dobry den, chcel by som sa spitat nasl. vec: Chystame si zobrat hypotekarny uver, a ked som sa spital v banke na statny prispevok pre mladych po novom, tak oni povedali ze nevedia kedy zakon stupi do platnosti. Byt uz mame vyhliadnuty a maximalne do 1. aprila by sme s tym vedeli pockat, predavajuci dalej nie je ochotny drzat byt. Mohli by ste prosim uverejnit link kde je to jasne napisane, aby som vedel ukazat ze je to fakt platne od 1. aprila? Zaroven by som poprosil a pomoc vypocitania vysky hornej hranici spolocnych prijmov manzelov ktory bude platit od 1. aprila. Ake obdobie sa pocita pri zistovani vysku prijmov? Manzelka je na MD a minuly rok dostavala okolo 250 EUR, ale v sucasnosti uz len okolo 190 EUR ma matersku. Ako sa rata jej prijem? Tato suma je brutto/netto? Dakjem pekne za odpoved!
Odpovedať
Profilova fotka
@alcareg www.nrsr.sk - tam to skus pohladat, v akom je to stadiu.... berie sa prijem za cely rok 2010, pricom priemerny mesacny zarobok aktualne pre kazdeho jedneho z manzelov nesmie byt vyssi ako 975€ a zaroven vyska hypo moze byt len nieco tesne nad 49700€ (nie som si ista presnou sumou, ale je to sedemsto cosi :)).. cakat do aprila sa ti oplati len ak tvoj hruby prijem za minuly rok je vacsi a preto by si to potreboval rozlozit aj na manzelku, lenze aka bude vyska potom --- tam sa ta horna hranica berie myslim ako 1,3nasobok priemernej mzdy v predchadzajucom stvrtroku??? takze to az od 01.4.2011 bude v podstate zrejme.... ale ono to osciluje cca okolo tych 970 - 980€ stale, takze tak....
Odpovedať
@alcareg novela zákona o bankách bola schválená v parlamente 03.02.2011, podpísaná prezidentom 21.02.2011, účinnosť nadobudne 01.04.2011. tu je link na schválené znenie: http://www.nrsr.sk/Default.aspx?sid=z...
Odpovedať
vyska posudzovaneho hrubeho platu sa k 1.4.2011 zvysi na necelych 1100e ... momentalne je to cca 970e...
Odpovedať
prosim vas,my chceme zobrat uver ale len na priatela,neviete ake % mu asi daju,ma 25 rokov je zivnostnik rocny prijem za 3 roky mal,20.000eur,10.000eur a 10.000 eur,ale na danove sme to dali nieco nad min.mzdu. neviete ako to vyde alebo ktora banka je vyhodna pre zivnostnika??dakujem
Odpovedať
@wewerka000 no tak to bude asi problem...ak je živnostnik a podal si danove priznanie s nizkym prijmom tak mu uver s dokladovanim prijmu možno ani nedaju..skuste sa informovat na uver bez dokladovania prijmu..zavisi to aj od toho či chcete stavat alebo kupovat byt...treba bližšie napisat...
Odpovedať
@katarinka2010 chceme dom kupit
Odpovedať
@wewerka000 No tak to asi bude problem..bez dokladovania daju iba 50% z ceny nehnutelnosti..takže zvyšných 50% budete musiet financovat z vlastnych...Takže riešenim je asi počkat do buduceho roku, v januari si podat slušne danove priznanie, zaplatit dan a potom požiadat o uver...
Odpovedať
este je cas podat danove priznanie tak ako treba... s prihliadnutim prijmu pre hypo pre mladych ako aj potreby cisteho prijmu dostacujuceho k pozadovanej vyske hypo... ;-)
Odpovedať
@sharin @wewerka000 No to ma nenapadlo..vychadzala som z toho že wewerka pisala, že priatel si už danove podal...samozrejme da sa podat do konca mesiaca opravne danove priznanie..
Odpovedať
@katarinka2010 @sharin a neviete ktora banka je vyhodna pre zivnostnikov?
Odpovedať
@wewerka000 je problem obehnut si banky a zistit to?
Odpovedať
@helsey určite nie je problém a možno hej , ale ked je toto forum na to aby sme si radili tak prečo nie
Odpovedať
@wewerka000 ..zisti si fin. poradcu vo svojom okoli a ten ti už poradi čo je vyhodne...doležite je mat dobrý prijem, nemat upomienky a ked treba mat čo založit..takže by som na to neisla odzadu .. pozri si stranky každej banky...maš tam typy uverov a k nim hypokalkulačky..zadaš parametre a zistiš aky by ste mali mat prijem na to aby ste dostali požadovaný uver...potom by som si podala (teda tvoj priatel) danove priznanie s postačujucim prijmom..ohlasila sa poradcovi, alebo by som si popozerala hypoteky..ake banky ponukaju..každa hypokalkulačka ti uda splatku, urok + porovnaš nejake vyhody, nevyhody a potom už len šup do banky (treba mat potvrdenie o zaplateni dane) a vybavovala uver.. Otazky typu aka je dobra hypoteka pre živnostnikov???? na to musis prist sama..človek sa tu dozvie informacie, ktore ho nasmeruju...na ostatne musis prist sama...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
ahojte, poradíte mi? môžem splatiť, bezúčelový úver účelovým úverom, myslím hypotéku? :-|
Odpovedať
@katarina104 áno
Odpovedať
@matorp ďakujem aj keď ho mám zafix. na 5 rokov ten prvý? :-|
Odpovedať
Je to pravda, ze ak chcú státny príspevok dvaja nie manzellia - zatial partneri nemozu po dobu 5 rokov vziať? obidvaja splname podmienky státneho príspevku
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?