Hypotéky od 01.04.2011. a výhody pre mladých ľudí

Zobraz úvodný príspevok
Od 01.04.2011 nadobudne účinnosť novela zákona o bankách ;-) Novela prináša pozitívne zmeny : - Hypotéka bude využiteľná aj na splatenie iného hypotekárneho úveru - Pre získanie hypotéky pre mladých bude rozhodujúci spoločný príjem manželov - Čerstvým rodičom s hypotékou pre mladých banka zníži splátku - Predčasné splatenie hypotéky pri konci fixácie bude vždy bez poplatku Podrobnejšie info napr. tu : http://www.totalmoney.sk/spravy/zakon...
Odpovedať
1
2
@paskudka1 nie, je to blbost, my sme tak brali. ziadna taka podmienka tam nebola.
Odpovedať
@kaktusik007 napíšem len to, že "pozastavenie" platenia hypotéky tým systémom, že neplatíš istinu, ale platíš úroky je podľa mna skôr taká finta pri získavaní klientov. Pretože si musíš uvedomiť jednu vec, že na začiatku splácania úveru tvorí drvivú časť tvojej splátky splácanie úrokov a istina je tam minimálne. takže sa ti môže stať, že napr. zo splátky 200 eur by si po kvázi pozastavení splácania hypo, teda istiny musela aj tak splácať 160-170eur... - nenapísal som presné údaje, ale zhruba takto to funguje a určite sa nestane to, že z 200 ti splátka úrokov klesne len na 100 alebo dokonca 50 eur.
Odpovedať
zdravím :-) mám plat 1000 eur v čistom, priateľka je študentka, čiže plat nulový....keby sme chceli túto hypo, myslíte že keby sme sa zobrali, bola by to skôr nevýhoda??? máme svadbu radšej odložiť a hypo zobrať iba na mňa?? vďaka za radu
Odpovedať
@riskasa otázka je, či chceš špm alebo nie.... ak chceš, tak do hypotéky musí ísť, ak nie, potom ju tam nedávaj... :-D
Odpovedať
@finsluzby špm? teda chceme tú hypo pre mladých, jasné že aj s príspevkom, som nevedel že na to musíme byť dvaja....čiže keby som bol slobodný tak si nemôžem zobrať hypo pre mladých?
Odpovedať
@riskasa tu nejde o to, či si slobodný alebo ženatý, tu ide o tvoj príjem a ten je vysoký a len vďaka zmene zákona môžeš získať hypotéku pre mladých, ale musíte ísť do toho obaja... samozrejme, ak tvoj mesačný príjem za minulý rok je cca 1000 eur v čistom, t.j. cca 1.300 eur v hrubom - pokiaľ máš nejaké otázky, hoď mi ich do IP alebo brnkni mi - mobil je profile - niekedy nezáväzný telefonát, hoc aj na 10 minút vyrieši veľa vecí bez tápania...
Odpovedať
Pozor pri vyplacani, zohladni vsetky naklady (nezabudni na poplatky za predcasne splacanie, znalecky, kolky, ...) ... viac info aj tu: http://www.financnahitparada.sk/hypoteky
Odpovedať
@maros016 nič v zlom, ale toto ma strašne pobavilo... pokuty áno, beriem, nejde o malé sumy, ale znalecký banky uznávajú... a pokiaľ niekto ráta ešte aj 66 eur pri refinancovaní, tak nech to radšej nevypláca - veď 66 eur v ruke je dnes viacej ak napr. 10.000 eur usporených na splátkach v budúcnosti...
Odpovedať
Profilova fotka
chcela by som poradit,manzel pracuje uz 4.rok v jednej firme,doteraz dostaval velmi nizku mzdu ale teraz od augusta mu zvysia,a chceli by sme poziadat o hypoteku,za ak obdobie treba predlozit doklad o prijme,bolo tto tri mesiace,neviem ako je to teraz,stacia tie tri,alebo mame radsej pockat dlhsie?dakujem..
Odpovedať
@janka0007 vo VUB je to 3 mesiace..... ale pytaju aj prijem za predchadzajuci cely rok.....
Odpovedať
Profilova fotka
@marrad aha a to v kazdej banke?tak to musime cakat teda dalsi rok?
Odpovedať
@janka0007 je to rozne ale myslim ze VUB je minimum v niektorych aj za cely rok alebo polrok....
Odpovedať
Článok sa načítava...
@janka0007 myslim ze nemusite, lebo tam sa pise aj aky ma aktualny plat v hrubom, takze malo by stacit 3 mesiace
Odpovedať
Profilova fotka
@marrad tak dakujem,asi bude najlepsie ked sa pojdeme informovat priamo do banky..
Odpovedať
@janka0007 jednoznacne
Odpovedať
@janka0007 zalezi aj od toho ze kde ma vedeny ucet. Ono mnoho riesi to ze ci v banke v ktorej bere hypoteku ma aj ucet a vyplacanu mzdu na ucet.
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejo no ved prave on nema mzdu vyplacanu na ucet,je to cudne v dnesnej dobe ale je to tak,ma k dispozicii len vyp.pasky a zmluvu,a odvody ma tiez odvadzane,len ozaj zarabal malo doteraz...aj zmluvu uz bude mat na dobu neurcitu..myslela som ze bude stacit tie 4 mesiace..no uvidime..
Odpovedať
@janka0007 v pohode 4 mesiace stačia :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@finsluzby fuu,tak super,a nevadi teda ze nema mzdu posielanu na ucet?
Odpovedať
Profilova fotka
@finsluzby a keby sme chceli uver do vysky 100% z nehnutelnosti da sa to nejako vybavit?treba si priplatit alebo ako to je?
Odpovedať
@janka0007 poviem ti to takto - nie je to dobré, že mu nechodí výplata na účet, ale samo o sebe to nemusí znamenať, že úver nedostanete - môže to zhoršiť rating...
Odpovedať
Profilova fotka
@finsluzby hm,a keby si vkladal na ucet sam to je nic ze?to tiez nevyzera bohvie ako..no nic,budu musiet stacit pasky a zmluva a to ze niesme v tom registri dlznikov a ze nemame ine dlzoby,bud daju alebo nedaju :-|
Odpovedať
@janka0007 no, pokiaľ máš to všetko, dajú... otázka je koľko a za čo... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@finsluzby hm aj ja si myslim ze daju,chceme 24000,to by nam mohli dat,rucili by sme rod.domom na ktory si budeme ten uver brat,uvidime,zatial dik..
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Profilova fotka
Ahojte, prave vybavujeme tento uver, dostala som ponuku zatial najlepsiu s urokom 5,11 a so SPM 2,11, prosim napiste kolko ste mali vy a ci sa da este znizit? je to surne dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@janka0007 nemyslim si ze banku zaujima ci dostava niekto peniaze na ucet alebo nie.. my sme brali hypo z inej banky nez kde mame ucty a stacil potvrdeny formular o prijme zo zamestnania..
Odpovedať
Profilova fotka
@llumka spolu-dlznik, spolu-rucitel.. my sme to tak o nieco znizili (hypo na mna, snubenec rucitel)a to nam trochu znizilo urok..
Odpovedať
@yaninca @janka0007 pozor, banku to veľmi zaujíma, či peniaze idú na účet alebo nie - pri hotovosti to oceňuje banka rizikovou prirážkou z dôvodu možného podvodu
Odpovedať
Profilova fotka
@finsluzby @yaninca Dakujem vam,ale uz mame uver davno vybaveny,schvaleny,dali nam aj napriek tomu,ze manzel nema mzdu vedenu na ucet,stacilo potvrdenie a samozrejme overenie cez socialku,a dostali smer bez nejakej prirazky..avsak,vybavovala nam ho znama nasho realitneho maklera,od ktoreho sme dom kupovali..
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?