Hypotéka pre živnostníka - podmienky v roku 2020

Ahojte, chceli by sme s manželom získať hypotéku na stavbu RD (cca 30 000 eur). Hypotéku chceme brať keď bude postavená aspon hrubá stavba, tzn. zakladať budeme už hrubú stavbu. Chcem sa opýať, či tu je niekto kto žiadal ako manžel živnostník a manželka na rodičovskej dovolenke. Kde bol najväčší problém, upravovali ste podľa potreby daňové priznanie, alebo aký musí byť min.príjem na získanie? Ďakujem za každé info
Odpovedať
@virnik27 chystáme sa ísť opýtať do bánk, len som chcela byť trošku pripravená čo máme čakať. Najlepšie by bolo keby sa ozval niekto, kto to riešil nedávno :) ale ďakujem
Odpovedať
My sme brali hypotéku v novembri, manžel živnostník, ja na RD. Jediná banka, ktorá neberie do úvahy dane, ale príjem ( koľko manžel vystavil faktúr €) je čsob. Cca v marci budeme brať ďalšiu
Odpovedať
Profilova fotka
@anicka3110 Buď musia byť dostatočné príjmy, ale môžu stačiť aj obraty . Je ešte možnosť prípadne pribrať spoludlžnika s dostatočným príjmom...o týchto možnostiach mám vedomosť...to ktorá je tá najideálnejšia, to je individuálne...
Odpovedať
@aleskandra píšem IP :)
Odpovedať
My sme ziadali hypoteku z csob jesen 2019.Zakladal sa byt, interne ohodnoteny na 85.000 eur.Potrebovali sme 60.000 eur na dostavbu.Manzel podnikatel a ja nakolko som este bola v zaciatkoch podnikania tak nic.Manzel ziadal o hypoteku a najidealnejsia bola v tomto pripade csob, lebo brala do uvahy percenta z obratu.Vybavoval to financny poradca. Vsetko sa ukazovalo na jednicku podla jeho slov. Po cca mesiaci a pytania vsetkeho mozneho a nasledneho dodania. ( ked nieco banka ziadala ihned na druhy den to mala) , nam po mesiaci a pol oznamili ze hypoteku zamietli. Dôvod??? Ani boh nevie a ani som sa nedopatrala. Udajne interný !! 30 000 je mala suma. Záleži od príjmu a čo budete zakladať.
Odpovedať
ja som refinancoval uver kde hlavny dlznik bola manzelka na seba ako szco a zakladala sa miesto bytu hruba stavba, sice to tym bankam trvalo a papierov chcu jak... ale nebol problem ze som szco,
Odpovedať
@anicka3110 pri zivnostnikoch je to dost otazne, lebo banky si to tam vselijako pocitaju a vo velmi malom pripade banky takymto ludom daju hypoteku. No vy chcete len 30 000€, co nie je az tak vela, tak to by mozno schvalili. Treba sa popytat a vyskusat to mozno riesit cez nejakeho dobreho poradcu.
Odpovedať
My sme v UniCredit zažiadali cez finanč. poradcu hypo 60.000 v novembri a v decembri sme podpísali zmluvu. Priateľ živnostník ja ako spoludlžník- radový zamestnanec. Založená hrubá stavba, všetko prebehlo hladko.
Odpovedať
Profilova fotka
@anicka3110 na žiadanú hypotéku s ohľadom na výpočet maximálneho úverového limitu je potrebné, aby príjem v čistom vyšiel manželovi z daňového priznania min. 312,-. Eur mesačne. Avšak na výpočet podľa životného minima so započítaním Vás a Vášho dieťaťa je potrebné, aby jeho príjem bol v čistom vo výške aspoň min. 1000,- Eur mesačne - počítam za predpokladu, že máte jedno dieťa a nemáte iné úverové záväzky. To znamená, aby manželovi takýto príjem vyšiel, tak by mal mať obrat v živnosti za rok aspoň 24tis. Eur v prípade VUB (akceptujú 50% z obratu živnostníka, ktorý má tržby do 30tis.), v prípade ČSOB treba obrat min. 37tis. (akceptujú 35% z obratu živnosti, príjem s ohľadom na základ dane mínus daň a deleno 12 už neakceptujú vôbec), v SLSP treba mať pri paušálnych výdavkoch obrat aspoň 32tis. Eur (akceptujú 40% z obratu pri paušálnych výdavkoch, pri klasických výdavkoch štandardne len 10% z obratu), v prípade TB treba mať tržby min. 60tis. Eur (akceptujú 20% z obratu živnosti) Celkový zisk môže byť na nule, nesmie byť v strate, ale výšku obratu, teda tržby je potrebné mať v dostatočnej výške a z toho sa mu bude počítať príjem tak, ako som uviedla vyššie.
Odpovedať
Profilova fotka
@virnik27 rodičovský príspevok banka akceptuje ako príjem spolužiadateľa, alebo ako dodatočný príjem žiadateľa k inému príjmu z TPP alebo podnikania
Odpovedať
Profilova fotka
@aleskandra príjem z obratu spoločnosti berie do úvahy aj mBank, SLSP, VUB či TB - každá však v inom pomere, uviedla som vyššie
Odpovedať
@dalibor17 a kolko cca rocne priatel ako zivnostnik zarobi?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@andreah25 dobrý deň. 1.Takze rodičovský alebo materská sa považuje pre banku ako príjem ? 2.A ako to je prosím s PN?
Odpovedať
Profilova fotka
@radok áno je to pre banku príjem. Ale pozor, je to ako dodatočný príjem, čiže buď ako príjem spoludlžníka, alebo v prípade hlavného žiadateľa to môže byť ako dodatočný príjem k príjmu z trvalého pracovného pomeru či z podnikania. V prípade PNky bohužiaľ, táto nie je ako príjem akceptovateľná. Ale napr. v SLSP je možné toto uviesť v žiadosti ako príjem, avšak tiež iba v roli spoludlžníka. Na akcpetáciu PNky sa však vôbec nespoliehajte.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?