Hypotéka na pozemok, extravilán

Zdravim,chceme brat hypo na pozemok v extraviláne v rekreačnej zone. Elektrika,voda tam je,1050m2.Riesil niekto teraz niekedy podobnú hypotéku? V ktorej banke vám poskytli hypotéku na rekreačný pozemok? Potrebujeme cca 40-50% z ceny pozemku zobrať na hypotéku . Vďaka za info ...
Odpovedať
Zdravím, dosť nereálne. Budete radi ak dostanete nad 20% z hodnoty pozemku.
Odpovedať
Profilova fotka
@palkovci je mozne riesit hypo aj na takyto pozemok a v pohode aj do 60-70% jeho hodnoty. Rozhodujuce je, ci je v uzemnom plane obce/mesta oblast, kde sa pozemok na nachadza, urcena tato oblast na bytovu vystavbu/zastavanie. Ak ano, treba si od obce/mesta vyziadat o tom potvrdenie a toto sa priklada k ziadosti o hypoteku a v pohode sa to da riesit.
Odpovedať
@andreah25 práveže nie je určená na bytovu vystavbu/zastavanie.Preto ľudia v tejto oblasti stávajú rekreačné chaty velkostou domu a bývajú tam.
Odpovedať
Profilova fotka
@palkovci ak to nie je urcene na zastavanie, tak ako potom dostanu stavebne povolenie???
Odpovedať
@andreah25 myslela som na zastavanie rodinným domom...rekreačné chaty dovolia stavať..tak som to myslela
Odpovedať
Možem sa prripojiť s otazkou ? Mám pozemok(je zahrnutý v úemnom pláne obce) mám projekt, vyjadrovačky ,len čakáme na vyňatie cesty a následne pozemku. Máme tam už vodu natiahnutú elektriku budeme robiť v priebehu 2 týždňov. Takže zasieťovaný je. Je to extravilán , zatiaľ založím len pozemok, a keď bude právoplatné stavebné pôjde to potom na postupné financovanie. Len ma zaujíma koľko % z ceny pozemku mám očakávať Ďakujem @andreah25
Odpovedať
Profilova fotka
@mejdi1 ak tam vie vydat obec stavebne povolenie, tak to je oblast urcena na zastavanie. Co sa ale tyka riesenia hypoteky na pozemok v takejto oblasti - tu ide o individualne posudenie. Urcite vsak vie obec vystavit potvrdenie, kedy a za akych podmienok je tu mozne stavat a uz je potom len na posudeni banky ako sa k tomu postavi. Samozrejme je rozhodujuce aj o aku rekreacnu oblast sa jedna a skutocne si netrufnem napisat, kolko % by Vam banka dala. Standard je tych 60-70%. Alebo mate mozno zalozit inu nehnutelnost a viete tak zafinancovat cely dany pozemok.
Odpovedať
Profilova fotka
@mejdi1 zalezi od banky, zalezi aj od oblasti - napr TB 60%, SLSP 70%, VUB obcas i 80%
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?