Hypotéka na pozemok a stavbu domu

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojkte, chcela by som sa spýtat, ked si chceme brat s priatelom hypoteku na pozemok a stavbu domu ci davaju 100% alebo musim mat aj nieco nasetrene, potrebovali sme zobrat max. 80000.
Odpovedať
Profilova fotka
@magic08 Sberbank
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ja som laik, čo sa týka tejto oblasti, preto sa radšej pýtam. Je možné, aby človek dostal hypotéku na výstavbu domu (zatiaľ vlastní iba pozemok)? Ručil by svojim bytom.
Odpovedať
Profilova fotka
@waitinka7 áno, je to možné
Odpovedať
@aduskatt Ok, ďakujem. A potom do akej výšky je schopná dať banka hypotéku? Musí sa urobiť znalecký na byt a max. 90% z toho?
Odpovedať
Profilova fotka
@waitinka7 každá banka má svoje pravidlá
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Ahoj, 100% hypotéku na pozemok nedostaneš, Počítať môžeš tak 50 %. Teraz je už celkovo problém dostať 100% hypotéku aj na top nehnuteľnosti. Prikladám môj článok o hypotéke na pozemok: http://www.financneinfo.sk/hypoteka-n...
Odpovedať
Profilova fotka
Banky financujú pozemky rôzne od 50 do 100 %, predovšetkým v závislosti od lokality. V niektorých bankách má vplyv na výsledný objem aj bonita žiadateľa. V súčasnosti vie 100 % na pozemok poskytnúť už len jediná banka, na presne vyšpecifikované stavebné pozemky.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Vedel by niekto poradit? chceme kupit chatu, drevenicu, budeme potrebovat este 15 tisic hypotéku, v tej drevenici ale nie je zavedená voda, to budeme dorabat. Ale povedali nám ze jedna z podmienok hypotéky je ze musi byt v nehnutelnosti voda a elektrika. Co s tym?
Odpovedať
@urgy nemozte zalozit inu nehnutelnost?
Odpovedať
@babulina No máme byt ale ten ešte tiež splácame...
Odpovedať
Profilova fotka
@urgy Hypotéku na chatu/drevenicu viete vybaviť už iba so splatnosťou na 8 rokov, nakoľko sa jedná o rekreačnú nehnuteľnosť a tieto majú podľa opatrení NBS už iné pravidlá na ich financovanie, než je v porovnaní s bežnými nehnuteľnosťami určenými na bývania. Tzn. je skôr pravdepodobné, že sa Vám podarí vybaviť lepšie spotrebný úver, alebo úver zo stavebnej sporiteľne bez založenia nehnuteľnosti. S hypotékou tu môže byť problém.
Odpovedať
@andreah25 podla coho davaju banky urok na hypoteku? Ked pozrem financny kompas tak tam su uroky od 0,95-1,58% a bol som v bankach a tam mi davali uplne ine uroky cca 1,99%.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@originalx uvadzane uroky na webe su tie najnizsie mozne, avsak maju svoje podmienky - urok ovplyvnuje Vasa bonita, bonita a miesto nehnutelnosti, vyska hypoteky, vyuzivane sluzby v banke,.... skratka mnoho faktorov. Kazda hypoteka je individualna, tak ako je individualny kazdy klient.
Odpovedať
@andreah25 8 rokov je v pohode, to by som bral...resp. je to 8 a menej, že?
Odpovedať
Profilova fotka
@urgy ano
Odpovedať
@andreah25 kupili sme stavebny pozemok cez spotrebak. Chcem sa opytat ake su dalsie moznosti ginancovania na stavbu domu? Da sa prefinancovat spotrebak do hypoteky? A zobrat si tak sumu naviac na stavbu s tyn zeby sa rucilo pozemkom? Ake doklady potrebujem na hypoteku na stavbu domu? Som citala o jednorazovom prispevku a aj tranzach...v com je rozdiel?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@zvolsiinylogin aj mňa by to zaujímalo
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Chcem sa spytat na najvyhodnejsi sposob financovania vystavby,: Mame byt ohodnoteny znalcom na 80t € dostali sme hypoteku 70t€. Dajme tomu, aby sa to lahsie ratalo chceme dom za 100t€ mame z vlastnych zdrojov + zbytok z hypoteky 40% to jest 40t€... - moje otazky: ake su idealne riesenia na dofinancovanie stavby (60t€)? - kedy je idealne hladat kupcu na byt? (kolko mesiacov pred planovanym dostavanim) - robi banka problem pri 2ks hypotek, alebo mame presunut zalozne pravo hypo. na rozostavanu stavbu a byt predat? v banke ma informovali ze presuvanie zalozneho prava nieje vyhodne (ale otazka pre koho, pre banku ci pre mna?) chcem nejake info, ako to spravit co najidealnejsie a s co mozno najkratsim casom cakania na dalsie dofin...
Odpovedať
@goldway som sa v tom stratila... chýbajú tam čiarky, tak to neviem rozdeliť na samostatné informácie teraz máte hypo na byt 70 tie eur? máte teraz v hotovosti 40 tis eur, čo môžete použiť na stavbu domu? a následne ešte chcete brať na dom 60 tis eur?
Odpovedať
presne tak, mame 40 co ostalo pouzitelnych na stavbu + budeme potrebovat dalsich 60 na dokoncenie (a byt je zalozeny na na prvu hypo, aby sme mali za co kupit pozemok + 1cast vystavby...)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@mcsmekac ak má dom hodnotu aspoň 60000 tak banka dajme tomu poskytne 70% z hodnoty čo je cca 42k. Čiže áno poskytne ale musíš dokladovať účel tz že preukážes že ten pozemok je stavebný. Alebo, ak má dom hodnotu napr 100k tak zoberieš 40k a nemusíš preukazovať účel. Zaťažený bude iba dom, nie pozemok
Odpovedať
@mcsmekac my sme kedysi brali hypo na pozemok v plnej vyske. Teraz je to 60% z jeho hodnoty, treba ale znalecny posudok a je mozne, ze tu sumu banka este znizi. Zalozit dom by nemal byt problem ale taktiez bude treba znalecky posudok.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?