Hypotéka na 100% nemovitosti

Ahoj chci se zeptat, dočetla jsem se, že banky uz nedávají 100% na koupi nemovitosti, že musíte mít aspoň 10% z vlastních zdrojů, ma to být teď nove od marca. Je to pravda máte někdo zkušenost? Nějaké vlastní zdroje na stavebku sice máme ale bude to tak k 6%, tak jestli na vůbec cenu zkoušet Hypotéku.
Odpovedať
Profilova fotka
U nas na SVK som pocul ze davaju uz len 70 percent. Preto mam dve roboty a stavam dom z vlastnych zdrojov ;-) zatial :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@pipulkoo kedy ho stavias ???
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr zatial som urobil pripojku elektriky 50 metrov za cca 600 euro a cestu k pozemku 90 metrov za skoro 2000 euro. Za kamen tolko penazi.to je neskutocne. A dom idem stavat ked dostanem stavebne. Dufam ze za tyzden zacinam:-) preco sa pytas?
Odpovedať
Profilova fotka
Myslel som cas ked mas dve roboty to je denne 16hodin alebo 12 asi trosku aj spis . Ja som rekonstruoval pri jednej robote a vynechal som jedlo aby som stihal ... preto sa pytam. Drzim palce :-)
Odpovedať
Profilova fotka
vyskusat treba a co je dolezite, da sa urobit dofinancovanie...a nakombinovat to... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, čerpáme úver cez VÚB, HÚ 100 000,- cena domčeka 97 500. Vie mi niekto povedať ako je to s možnosťou vložky do zmluvy o vyplatení určitej čiastky vopred, ktorá by navýšila cenu domu a po zohľadnení znal. posudku je možné maximálne schválenie požadovanej sumy. Nemáme totiž financie nazvyš a čerpanie ďalšieho úveru na dofinancovanie nepripadá do úvahy. Ďakujem za každú skúsenosť či užitočnú radu.
Odpovedať
Profilova fotka
@pipulkoo Hypotéky sa poskytujú stále do 100%, ale všetko má svoje pravidlá - rodinné domy sú zväčša do 80%, niekedy aj do 90%. Byty vedia ísť na 90% a niekedy aj do 100% - na všetko sú stanovené isté podmienky či už s pohľadu bonity klienta, alebo z pohľadu limitov bánk na poskytovanie úverov nad 80% hodnoty nehnuteľnosti. A poznám takého, čo ani za nič nechcel úver, že on si na dom zarobí a postaví z vlastného - postavil, to mu nikto neberie, ale vzťah so ženou má otrasný, deti takmer nepozná a má za sebou už dve operácie chrbtice, čo sa dokaličil na stavbe - má 38 rokov a povedal, že toto bola jeho najväčšia chyba v živote a nikdy by to viac neurobil a zobral by si aj desať hypoték, keby to celé mohol vrátiť speť...
Odpovedať
Profilova fotka
@qirfa a tu ešte doplním, lebo som Vám písala v inej téme - že dofinancovanie spotrebným úverom nemusí byť také zlé, ako to na začiatku vyzerá. Pri vyššom % financovania totiž banky dávajú už prirážky k úroku, tzn. uvediem príklad: 1) - hypotéka 80tis. na 30 rokov splatnosti s úrokom 1,49% p.a. plus spotrebný úver 20tis. na 8 rokov splatnosti s úrokom 2,9% p.a. 2) - hypotéka 100tis. na 30 rokov splatnosti s úrokom 1,99% p.a. (prirážka 0,5% p.a. kvôli vyššiemu %tu financovania) Čo je podľa Vás lepšie? Otázka je aj to, či idete po výške splátky, alebo po skutočných nákladov na hypotéku a jej preplatení. Ak idete po výške splátky, tak samozrejme je pre Vás tá druhá možnosť vhodnejšia. Ak ale idete po nákladoch na hypotéku, tzn. koľko vlastne zaplatíte banke na úrokoch, tak jednoznačne je lepšia a výhodnejšia tá prvá možnosť.
Odpovedať
@andreah25 ktora banka da spotrebny uver 20 000 na osem rokov s urokom 2,9%? Inak ten priklad je velmi pekny :) vela ludi si ani neuvedomi, ze je to tak. Az na to, ze ten urok 2,9% sa mi zda nerealny
Odpovedať
Profilova fotka
@joxe je reálny - toto vie urobiť VUB banka - je to ale špeciálny spotrebný úver naviazaný čiste len na hypotéku. Bez hypotéky sa takýto nedá získať a výška tohto úveru je automaticky schvaľovaná spolu s hypotékou a maximálne do výšky 100% hodnoty zakladenej nehnuteľnosti, súčasne max. do myslím 25tis. Eur. Úrok na tento spotrebný úver je samozrejme tiež závislí od bonity klienta. Ak má klient bonitu horšiu, tak ten úrok je potom 4,8% p.a. a pri ešte horšej bonite, alebo vyššom riziku klienta (napr. mladý a slobodný a bývajúci u rodičov) ten môže dostať úrok až 6,9% na toto dofinancovanie, alebo nepredschvália tento spotrebný úver žiaden a musí žiadať samostatne mimo hypotéky, ale tam už sú úroky iné, ako vieme...
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr ved nerobim nonstop 😃 4 dni robim a 4 dni mam volno. A cez to volno sa vzdy nejaka fuska spravila. Par krat do roka som si isiel este aj do zahranicia privyrobit s jednou casto v spravach preberanou agenturou😃😃😃 ale aj s tym som uz skoncil. Zarobit sa tam dalo slusne, no makat 16 h denne ma uz omrzelo, tak uz len 4 dni v robote a 4 dni na svojej stavbe😊
Odpovedať
Profilova fotka
@andreah25 tak ja som zas nepovedal ze sa tam idem sam zodrat😃 vela kamaratom som pomohol so stavbou, tak dufam ze nezabudli. A samozrejme vsetko si sam robit nebudem. Vela robot sa ani neoplati robit. Treba dat aj sukromnikom zarobit😊 a urcite aj banke😃 po strechu z vlastneho a ostatne z banky😊
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Môžem potvrdiť príklad od @andreah25 - teraz sme k hypo vo VÚB dostali možnosť spotrebného úveru s týmito podmienkami. Je to spotrebák čisto k hypo s možnosťou čerpania len 2mesiace.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, chcem sa opýtať, aká je pravdepodobnosť, resp. koľko percentuálne financovanie (vub) môžeme očakávať, pri cene domu okolo 95 000, ak ZP vyšiel na 132 000. Mladý bezdetny pracujúci pár. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@qirfa podľa ceny na kúpnopredajnej zmluve a lokality. Ak je to dom, tak cca 80%. Ostatok vám môžu (ale nemusia), ponúknuť prefinancovať spotrebným úverom
Odpovedať
@aduskatt snad podla ceny v znaleckom posudku, nie?
Odpovedať
Profilova fotka
@nevesta_junovka banky berú do úvahy obvykle tú nižšiu sumu, ak je v znaleckom 130 a v kúpnopredajnej 80, nedostane 80% zo 130.,..... resp, podľa znaleckého vtedy, ak je suma na ňom nižšia, ako je cena v kúpnepredajnej zmluve........ myslela som na ten kokrétny prípad, na ktorý sa pýtala autorka, keďže znalecký má vyššiu sumu ako predajná cena
Odpovedať
Áno teraz sa sa sprísnili podmienky pre hypotéky čo sa týka výšky poskytovaných hypoték. Prísnejšie sa budú posudzovať aj žiadosti o úver. Banky musia po novom počítať pri skúmaní príjmu aj s rezervou, ktorá musí človeku ostať po úhrade mesačnej splátky aj životného minima. Dobrý článok je na https://www.financnykompas.sk/clanok/...
Odpovedať
Profilova fotka
Nám dnes bola schválená hypotéka na 78 000, flexi pôžička alias spotrebný úver k pôžičke zo zvyšných 17 000 čiastka 13 260 (s úrokom 6,9 percenta). Na zostávajúcu čiastku 3 740 (keďže nemáme vlastné prostriedky) nám bol ponúknutý spotrebný úver (vraj s tým istým úverom). Pýtam sa, ide o naozaj ten istý úrok. Ak áno, má význam žiadať o celých 17 000 ako flexi pôžičku. Aký je medzi tým rozdiel, ak úrok je ten istý? 8-(
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
aktuálné info TB - na byt 80% :-S
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?