Hypotéka a rozchod

Vie mi niekto poradiť?S priateľom mame hypotéku v SLSP a rozchadzame sa chcela by som to previesť len na seba ci je to možné. Moja situácia mam už jednu hypotéku pre mladých v slsp kde je zostatok na vyplatenie cca 18000 hodnota bytu cca 80000 v tom byte nemôžem bývať nechcem riešiť prečo ale je písaný len na mňa s prietelom sme spolu brali moju druhu hypo len mi to nevychádzalo na sumu ktorú som brala 40000- zostatok na vyplatenie je 38000 hodnota bytu 43000 - preto je tam ako spoluvlastník 50% len kvôli príjmu (všetko platím ja) a zakladala som aj ten prvý byt a rozchadzame sa. Je nejaká možnosť aby som bola majiteľom len ja ci je možné zobrať nejaký spotrebak alebo niečo aby mi akoby zlúčili 2 hypo ale bez neho? Môj príjem je nízky na páske mam len minimálnu mzdu jedno dieťa. Nechcem predať ani jeden. Skutočný príjem cca 1200.Poradite?
Odpovedať
Co robis casnicku?no pokial nemac nic na paske teda dostatocny prijem mozes vies co..nik ti nic neda
Odpovedať
Viem ze na ten môj príjem nedá ide mi o to ze keď hodnota nehnuteľnosti je cca 123000 a reálne mam dokopy 56000 hypo ci nie je možné to nejako spojiť- splacam v pohode.
Odpovedať
@lenkazajka nájdi si nejakú finančnú poradkyňu. Je tu niekde na fóre andreah25 alebo tak nejak nick .tak sa tej opytaj
Odpovedať
Ďakujem
Odpovedať
https://old.modrastrecha.sk/catalog/c...
Odpovedať
@lenkazajka veľmi špecifická vec, bud skus skupinu na facebooku OPYTAJ SA Právnika alebo nejaký právnik ci finančník, tu asi ťažko niekto
Odpovedať
Profilova fotka
Nik ti nepomoze lepsie ako fin poradca nakolko ma vela skusenosti. S prijmom mimo pasky to bude tazke lebo si to paruju cez poistovne podla vysky odvodov. Viem ze kedysi sa to robilo tak ze na ucite obdobie sa dal plny plat na pasku aby to bolo na vypise a v registroch a potom zas navrat ku staremu.
Odpovedať
Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkazajka skus najst fakt nejakeho odbornika, ktory sa vyzna do takychto veci. je to komplikovana situacia a fakt si to vyzaduje odbornika a nie len nas tu.
Odpovedať
@lenkazajka ak je hodnota nehnutelností 123 000 a uver dokopy 56 000 tak by sa to mohlo dat nejako americkou hypotékou. Ale teraz musia všade riesit príjem kvôli zákonu. Platí pravidlo, že Ti dajú 8-násobok ročnej mzdy. Treba povedať šéfovi že je chuj keď nevie platiť ako sa patrí. Na druhú stranu aj sčasti Tebe. Chcela si viac tak si rieš problém. Chceš dostávať superhrubú mzdu tak sa potom nesťažuj na dôchodku, PNke a pri hypotéke.
Odpovedať
Profilova fotka
@igor256 dnes co viem je dost velky problem dostat na paske ozaj to, co dostava clovek aj na ruku. Kedze tie odvody su take ake su. Mnohi mensi zamestnavatelia si to nemozu dovolit. Pri velkych firmach je to samozrejme uplne o niecom inom. Cize pri tomto je pravda tak niekde uprostred.
Odpovedať
@lenkazajka len máš ešte jednu vec na riešenie a to 50% podiel na byte tvojho expriateľa. Ak ste sa nijak inak nedohodli, patrí mu 50% zo 43000. Budeš ho vyplácať?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Nie nebudem lebo nič ani nedal ani neplatí ide tu o to aby nebol evidovaný v banke ak by si niekedy žiadal v budúcnosti v banke hypo alebo úver aby bol čistý
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkazajka ak je oficiálny príjem minimum, tak neporiešite nič, limity na príjem voči úverovej angažovanosti nepustia. Treba si dať nadstaviť ten príjem oficiálne, ako ho máte reálny a po šiestich mesiacoch si môžete hypotéku poriešiť a preniesť na seba.
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkazajka hodnota založenej nehnuteľnosti nie je rozhodujúca tak, ako samotný príjem, takže nie, ani s ohľadom na vysokú hodnotu nehnuteľnosti voči zostatku hypotéky ten príjem skrátka nepustí. Hypotéky bez skúmania príjmu sa už neposkytujú myslím od roku 2009, po kríze, keď práve tie hypotéky bez skúmania príjmov boli najviac zlyhanými.
Odpovedať
andreah25 Ďakujem veľmi pekne
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkazajka chod do tej banky v ktorej mas uver a popytaj sa ake su moznosti.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch

Odpoveď na príspevok od andreah25:

@lenkazajka ak je oficiálny príjem minimum, tak n…
@andreah25 Dobrý deň, chcem sa spýtať či je možné preniesť hypotéku iba na seba a vyňať bývalého partnera z úveru s ponechaním úverových podmienok teda úrokovej sadzby
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lenkazajka:

Vie mi niekto poradiť?S priateľom mame hypotéku v…
@lenkazajka rodicia,súrodenci s rucenim nepomozu namiesto neho?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od laura123356788:

@andreah25 Dobrý deň, chcem sa spýtať či je možné…
@laura123356788 Dobrý deň, samozrejme je to možné. Rieši sa to podaním žiadosti o zmenu zmluvných podmienok, kde požiadate o vyňatie jedného z dlžníkov. Banka pri posudzovaní žiadosti postupuje akoby pri novej žiadosti, tzn. preveruje príjmy toho dlžníka, ktorý v úvere zostáva a ak je jeho bonita dostatočná, tak jedného z dlžníkov zo zmluvy vylúči na základe dodatku k úverovej zmluve. Za túto zmenu zmluvných podmienok si ale banka účtuje poplatok, v priemere sa pohybuje na úrovni okolo 250,- Eur. Samozrejme je to všetko len o ochote banky, pretože sú banky, ktoré to jednoducho robiť nechcú a môžete mať bonitu kráľovskú, jednoducho sú zaťaté a žiadne zmeny neschvaľujú a v tejto dobe, kedy úroky niekoľkonásobne vzrástli, je to z môjho pohľadu podraz banky, ak by bezdôvodne takúto zmenu zmluvy nepovolila.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?