Hypotéka a aktuálna situácia

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim,riešil niekto v posledných dňoch hypotéku ?Za akú dobu Vám schválili žiadosť? My sme včera žiadali a pani vo VÚB banke že ozvem sa za mesiac . Samozrejme chápem aktuálnu situáciu vo svete,na Slovensku.Ale schválenie žiadosti až mesiac?Keď sme pred 3 rokmi žiadali hypo mali sme to schválené ešte v ten deň...
Odpovedať
@reso dá sa aj pre živnostníkov (manžel je) a v pondelok sme podávali ale musel vydokladovať na základe faktúr a výpisov z účtu aj tento rok. iba minuloročné daňové nestačilo
Odpovedať
ja len posúvam to čo mi povedali dnes v banke..ale keď to ide pre všetkých tak je to fajn..
Odpovedať
@luckapav a uz vam schvalili hypoteku? o aku ste ziadali? my mame v banke podanu ziadost, no caka sa vraj na stanovenie buducej hodnoty znalcom a stale nemame. nas financny poradca navrhol toto riesenie ako najlepsie. len som necakala, ze tolko to bude trvat.
Odpovedať
@leatea ešte nie len v pondelok sme to podali lenže chceli aj to zdokladovanie tak to sme v utorok doložili. Znalca sme mali vlastného a berieme postupné financovanie keďže hrubú stavbu v podstate máme
Odpovedať
@katka_turinicova Dobry den, myslite, ze momentalne len mesacne cerpanie v maji "korona" OCR (z dovodu zatvorenia skolok) moze pri ziadosti o hypoteku, podanu v juni, pritazit? Inak obaja trvaly pracovny pomer.. Resp. z akeho obdobia sa ten priemer pocita.. Ak viete aj niekto iny poradit..Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@vercaterca áno môže to byt problém. Síce záleží od banky a LTV ale je to vo svojej podstate problém.
Odpovedať
@jiri_m tak to vôbec nie som potešená.😔 LTV možno cca 65%..
Odpovedať
Bude záležať, ako uznaju ocenenie..či si neurobia ešte svoje..
Odpovedať
@vercaterca my akurat cakame, nie sme ovplyvneni koronou. pocitali poslednych 6m prijem a z toho urobili priemer.
Odpovedať
@leatea aha oki, 6m by snad mohlo byt v poriadku. Este otazka, ktory bol ten posledny posudzovany 🙂, ci mesiac pred podanim ziadosti, ci aj viac. Celkom by mi vyhovovalo, keby si ten april uz nevsimali. Niekde som citala, ze i podla danoveho priznania.
Odpovedať
@leatea A nech vam to vyjde k spokojnosti!
Odpovedať
@reso pre všetkých zrejme nie :/ dosť záleží v akej oblasti je živnosť
Odpovedať
Článok sa načítava...
@vercaterca my sme podali teraz v máji a do potvrdenia o príjme z práce mzdová účtovníčka zahrnula posledných 6 mesiacov (od novembrovej výplaty vyplatenej v decembri po výplatu vyplatenú v máji za apríl) 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@tyrinko je to veľmi individuálne. Záleží to od toho, ako veľmi to ovplyvnilo Vášho zamestnávateľa. Ak ste plne pracovali aj počas korony a síce tržby klesli, ale funguje sa a Váš zamestnávateľ zostal stabilný, tak OK. Ak nastal problém u zamestnávateľa, je to na individuálnom posúdení. Ak ste boli napr. na OČR, treba aby minimálne jeden celý plat po očerke prišiel. Vrámci očerky či pnky nie je možné riešiť. Čiže priamo sa nevyjadrím, nepoznám všetky potrebné informácie o Vašom zamestnaní a postavení zamestnávateľa.
Odpovedať
Profilova fotka
@vercaterca ak TPP stále trvá a zamestnávateľ nemá problémy kvôli korone, tak stačí aby prišiel jeden príjem po ukončenej očerke a v pohode sa dá hypo riešiť. Ono dá sa hypo riešiť aj počas očerky, ak druhý žiadateľ má na hypotéku dostatočný príjem a tento očerkový do žiadosti potom nevstupuje.
Odpovedať
@andreah25 dobry den, nemate nahodou nejake nove info ohladom ziadania hypoteky so zahranicnym prijmom? Je to stale pozastavene? Dakujem za odpoved.
Odpovedať
Profilova fotka
Hypoteka u nas: hypotekarny certifikat vo VUB sme získali 2.4.2020. Stavat sme zacali hned par dni potom, akonahle sme mali múry hotove, sme podali žiadosť o hypoteku do banky, bolo to minuly tyzden utorok, a za dva dni nam hypoteku schvalili. Tento tyzden ideme na podpis do banky( na termin sme čakali 5 dni) . Podotykam, ze manzel je zivnostnik, ja som na rodicovskej dovolenke a mame 2 male deti. Peniaze ale budu na ucte az cca o mesiac, podla toho ako pracuju na katastri, uvidime.
Odpovedať
Profilova fotka
@marek_norway v podstate áno, stále pozastavené. Možno by sa našla jedna či dve banky (mBank viem isto, že by šlo niečo riešiť, ale upravené podmienky) - vzali by možno do úvahy príjem zo zahraničia, ale nesmie byť z odvetvia cestovného ruchu, kultúry, hotelov a gastro, služby a automobilový priemysel. Takže závisí, kde reálne pracujete, v akom sektore a podľa toho by možno bola možnosť, inak nie.
Odpovedať
Profilova fotka
Nevyznate sa niekto? Zaciname stavat a potrebujeme hypo samozrejme..avsak nieco malo mame aj nasporene cize zacat vieme aj bez a este pockat s hypo. Co sa tyka prognoz, radsej brat hypo cim skor? Alebo zacat z vlastnych a pockat este? Tento rok stihneme max pivnicu a zaklady, cize do zimy by sme financne vysli aj bez hypo...ale neviem no ci zaciatkom roka to nebude s podmienkami a urokmi horsie kvoli tej korone...
Odpovedať
@tutkovci Teraz dava Prima za 0,6% a Postova dokonca za 0,5%. Na co lepsie chces este cakat?
Odpovedať
Chcem sa spýtať dá sa hypotéka čerpať cca do 30 000 € aj bez založenia nehnuteľnosti? Pri dokladovani fotografii a potom ohodnotiť keď bude mať stavba vecsiu hodnotu? Ďakujem za odpoveď 😉
Odpovedať
@tutkovci ak nie ste ani jeden živnostník tak berte 😊 niektoré banky išli síce hore s úrokmi ale niektoré sú stále na tom fakt dobre. A môžete žiadať vo všetkých bankách.
Odpovedať
Profilova fotka
@tutkovci je ťažké predpokladať čo bude a aké budú možnosti budúci rok. Rozhodnutie je len na Vás. Ja by som si osobne hypo brala teraz.
Odpovedať
Profilova fotka
@ivana2417 spotrebný úver alebo stavebné sporenie v danej sume môžete mať aj bez založenia nehnuteľnosti. Hypotéku v žiadnom prípade. Ak máte rozostavaný dom, tak si dajte urobiť posudok a hypotéka sa schváli na výšku budúcej hodnoty domu po dokončení a postupným čerpaním hypotéky budete dom v pohode stavať. Načo čakať na zvýšenie jeho hodnoty?
Odpovedať
Profilova fotka
@luckapav manžel zivnostnik, ja na rodicaku, a bez problemov presla hypoteka, urok 0,89, VUB
Odpovedať
@enikom ono veľmi záleží aj od fixácie 😊 aj my máme VÚB ale chceli sme vyššiu fixáciu nie len 3 roky a preto aj úrok je vyšší
Odpovedať
@andreah25 mala by som otazku ohladom ziadosti o hypoteku. banka si dodatocne vyziadala preukazanie vlastnych financii na dokoncenie stavby. stavbu nacenili na 200tis, no my sa chceme zmestit do 100. mam pocit, ze im sa to nezda, ked sa pytali na preukazanie dalsich financii. v danej banke mame sporenia na deti, takze si mozu pozriet zhodnocovanie za niekolko rokov. aka je sanca, ze ju schvalia?
Odpovedať
Už aj financujúce banky začinajú škrtať hodnotu novostavieb. Z ineho fora prikladam spoved kupujúceho kde banka hned škrtla 20% hodnoty bytu ktorého stavbu financuje. Plus samozrejma banka prefinancuje len 80% hodnoty čiže realne poskytne čosi len vyše 60% hodnoty bytu na hypoteku! "Nenapadaju vam nahodou nejake dovody, preco (financujuca!) banka pri hypo znizila hodnotu 4-izb. bytu v NUPPU? Resp. ako hodnotu uznala ovela nizsiu sumu (o takmer 70 k€ :oops🙂 ako je predajna cena. Viem, dopyt je vysoky, ponuka nizka,... Zvazovali sme kupu ale vyjadrenie ("znalca") banky nas schladilo. Vraj je v YIT cenniku nadhodnoteny balkon (terasa ma 14 m2, takze 5k€/m2 terasy? WTF?) + vraj sa byty v tejto lokalite pohybuju na tejto urovni (230 k€ za 4-izb. v novostavbe v BA II)"
Odpovedať
@enikom zdravim vas. Manzel pracuje a ja som md. Podobna situacia ako u vas. Mohli by ste mi povedat aku vysku uveru vam schvalili? Nevieme co cakat. Viem ze to zavisi od roznych ukazovatelov ja len tak orientacne sa pytam. Mozte mi aj do spravy napisat. Vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
@mionag schválili nam 100000 eur, ale tolko sme nechceli, podpisali sme uver na 90000 eur, ale je to len cca 60%buducej hodnoty nehnutelnosti, pozemok sme vlastnili a mali sme aj mury. Dodam, ze manzel nemachruje s fakturami, roky plati odvody aj dane poctivo 😉. Tym padom aj prijem ma taky, ze jeho uverovy strop vysiel na 140 000.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?