HU na výstavbu RD

16. jún 201530

Chcela by som sa spýtať aké podklady potrebujem na získanie HU na výstavbu RD. Čo sa všetko prikladá, čo musím mať skôr ako začnem žiadať o HU.

Dakujem

 • @viki120 Na to, aby ti vôbec HU schválili, musíš predložiť potvrdenie o príjmoch za posledný rok, list vlastníctva a znalecný posudok nehnuteľnosti, ktorú budeš zakladať ako zálohu banke.

  Až ti schvália HU, upresnia podmienky, za ktorých budeš môcť HU čerpať. NApr. poistenie nehnuteľnosti, ktorú zakladáš, stavebné povolenie a pod.

 • @viki120  Dobrý deň, je to individuálne podľa banky, ktorú si vyberiete a podľa toho či ste zamestnaná alebo podnikateľka. Určite však budete potrebovať stavebné povolenie, projekt, geometrický plán (ak je už stavba rozostavaná) a znalecký posudok (až na výnimku). Ak by ste mali záujem o bližšie informácie, kľudne ma kontaktujte cez IP🙂.

 • @viki120  odpoveď je trocha zložitejšia - čím budeš ručiť a v akom štádiu rozostavania chceš o to požiadať? štandard sa dáva potvrdenie o príjem + projektová dokumentácia, rozpočet, znalecký posudok a hlavne stavebné povolenie...

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Katarína Turiničová
  kturinicova@bsg.sk
  0905 606 665
  Zabezpečujeme služby v oblasti záhradnej a krajinnej architektúry, grafického návrhu fasád, interiérového dizajnu a fotografie.
  Články od našich partnerov
  Odstrihnite sa od zateplenia
  Klasicky nadčasová kúpeľňa
  Keď maľovanie a stierkovanie nie je len o estetike
  Archív článkov od partnerov