Financovanie drevodomu

Kolko % z nehnutelnosti schvavli banka na drevodom .dakujem
Odpovedať
tak ako aj na ostatný dom, aktuálne je to okolo 70% ceny nehnuteľnosti ak sa nemýlim v bonitnejších lokalitách možno aj 80% kľudne nech ma niekto opraví ak píšem zle.
Odpovedať
Profilova fotka
@54321oiuy nie je to také jednoduché, banka Vám na drevovom nedá ani 70% ani 80% ide o postupné financovanie, ideálne ak máte pozemok ( ktorý sa v banke zakladá) ., tam sa potom pripravuje, geometrický plán, projekt ktorý k tomu musí byt spravený a iné potrebné doklady. ak máte otázky kludne mi napíšte :-) v tom to prípade je postup iný ako pri murovanom dome , banka tieto typy bývania ináč charakterizuje a každý dom ( projekt) sa ináč financuje
Odpovedať
Pri kupe hotovej nehnutelnosti banka nemusi (ale moze) prihliadat na material z coho je dom postaveny. Ale ak je to nieco do 10 rokov stare, tak banke to moze byt jedno.
Odpovedať
Ja som financoval zalozenim inej nehnutelnosti resp. dvoch, z toho 80% mi banka vyplatila hned a z toho som zafinancoval cely drevodom na kluc. Ked sme dom dokoncili, dal som si spravit znalecky na drevodom + pozemok, nieco zostalo z uveru a tym sme si znizili hodnotu LTV a refinancovali povodnu hypoteku novou hypotekou. Zalozne prava na 2 zalozene nehnutelnosti sa vymazali a zostalo nove zalozne pravo uz len na nas dom. Chce to ale dobreho financneho poradcu, nebolo to jednoduche ale vsetko vyslo tak ako sme si naplanovali na uplnom zaciatku toho celeho.
Odpovedať
@brokveronika ak sa zalozi ina nehnutelnost, banka da 80% hodnoty nehnutelnosti a vyplati cely uver dopredu. zalezi aj od bonity klienta a podobne...
Odpovedať
Profilova fotka
@feds bonita klienta samozrejme, plus hodnota nehnutelnosti, a dôležite je či je na danej nehnuteľnosti iné záložne právo :-)
Odpovedať
Hlavne v otazke chyba, ci ide dom kupovat, alebo ho ide stavat.
Odpovedať
Pardon.Stavat a dakujem zatial za odpovede.nemame pozemok ani a ani nasporene podotykam.
Odpovedať
Profilova fotka
@54321oiuy tak to si pekne v .... ked nemas ani pozemok a ani uspory. Aspon jedno z toho by malo byt. V zasade ak ides stavat RD, najdi si pozemok. Ten kup a potom ries uver na dom. Lebo nie je dolezite dostat uver, ale mat kde ten dom za tie pozicane prachy postavit. A banka ti uver na pozemok a dom len tak lahko neda. Chod radsej do banky a porad sa s niekym priamo "odstola". Takto tu len tapas a mam pocit ze z toho nic nebude. Radsej kup ... to je jednoduchsie.
Odpovedať
Pisem sem aby som nasla riesenie.ale dakujem aj za takyto prispevok.
Odpovedať
Profilova fotka
@54321oiuy to je síce veľmi pekné, že hľadáš riešenie - to poväčšine každý zadávateľ topicu, no jedna vec je môcť a druhá chcieť. Ak chceš stavať dom, a nemáš financie, musíš založiť niečo, z čoho aspoň 70-80% hodnoty bude pokrývať náklady na realizáciu stavby. Čo čert nechce, nikdy sa to nedá presne vypočítať, keďže len za projekt človek zaplatí od 500-1500€. Do toho nerátame výstavbu IS (výkopové práce, materiál), potom k inžinierskym sieťam žiadosti, elektrika 200€, plyn 200€ voda s pretlakom tiež okolo 150-200€ a už sa to krásne kopí (za predpokladu, že už pozemok máš). Stavba domu je "nekonečná" investícia. Samozrejme dá sa aj postupným uvoľňovaním - tzv. tranžami, ale proces je zdĺhavý a nie moc pohodlný. Veľmi rád by som ti pomohol, aj požičal keby som mal z čoho. Len ťa dostanem do obrazu, mám pozemok. Vypracované projekty, verejnú časť IS, súkromnú časť IS, projekt domu, poplatené všetky poplatky - a som na necelých 12 tisíc €. A to báger ešte nezaboril rýpadlo do zeme kvôli základom. Držím palce.
Odpovedať
Profilova fotka
@54321oiuy ci murovany alebo montovany (drevodom), je to jedno, do tych 80% da banka v pohode. Rozdiel je vsak v samotnom rieseni hypoteky, kde pri murovanom je mozne hypo riesit uz pri zacati stavby murov, staci ak su meter nad uroven terenu, pri montovanom dome treba mat hotovu hrubu stavbu (mury so strechou, bez okien a dveri byt moze). Takze ked pisete, ze nemate nic nasporene, viete si vziat hypo na kupu pozemku, tato je ale max do cca 70% hodnoty pozemku (kupnej ceny), zbytok treba doplatit z napr ineho uveru alebo cez stavebnu sporitelnu. Avsak treba vziat na spotrebny uver viac, ako len na doplatok kupnej ceny, treba dobrat uver aj na samotne zacatie staby, ci na celu hrubu stavbu v pripade drevodomu. Potom az viete brat velku hypo na samotnu stavbu a tu hypo na pozemok a spotrebak na zacatie, tie viete potom vyplatit.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?