Domček za 40 000 EUR?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute. s manzelom mame k dispozicii 40tis.eur a chceme mini domcek s max. rozlohou 90 m. myslite ze sa nam taketo nieco podari???
Odpovedať
Profilova fotka
ano ten dom je bez zakladov a samozrejme bez pozemku a vybavenia, ale su tam podlahy, kupelna, okna aj rozvody. bola som to pozriet osobne, nevyzeralo to zle.. je to maly bungalov, ja by som do toho nesla - ked uz dom tak nech je presne podla predstav.. ale da sa to a da sa v tom byvat.
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejo a mozem sa spytat cez koho to stavali?kontakt,stranku?ja som nasla domy do 40 000 a rozlohovo maju do 100m2 a nieje to hruba stavba....dakujem za odpoved :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rasto7764 milý rasto :D po dvoch rokoch mozem uspesne povedat ze nas ciel sa nam splnil :D pozri si moj album. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@manilla @lussy666 @evus @mima1 @esino1 TAKZE VAM PISEM PO DVOCH ROKOCH CO SOM ZADALA TUTO OTAZKU . MOZTE SI POZRIET NAS DOMCEK KTORY SME STAVALI 11MESIACOV JE MUROVANY. PODARILO SA NAM HO ZREALIZOVAT ZA 47TIS EUR ALE S KOMPLET ZARIADENIM, ELEKTRONIKOU PROSTE VSETKYM :d CHYBA UZ LEN FASADA KTORA NIEJE POTREBNA PRE BYVANIE :-)
Odpovedať
@zuzitka7 sikovny domcek, gratulujem, tak akurát...pozeram ze na dom by som aj mala, len na pozemok nie :) ( KE)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@janka258 konečne múdre slová toto.
Odpovedať
Profilova fotka
@mima1 pozri si moju odpoved vyssie :D
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzitka7 Super, gratulujem... 47 000€ na poschodový dom s podlahovým kúrením je super. Mňa tiež miestni odrádzali, vraj minimálna suma je tak 70 000 svojpomocne....
Odpovedať
@zuzitka7 nuž nechcem ti kaziť ilúzie ale za 40 90m2 asi nie ja mám 78m2 a skoro 40 vňom je ked rátam dobre a to si všetko robím sám okrem strechy,okien,vody a poteru ale mám rozpočet 52 a to je pohode aj z garážov a plotom samozrejme zariadeny :-)
Odpovedať
@zuzitka7 mozem si pozriet odpoved vyssie no aj tak si stojim za tym ze 40tisic je na dom malo. Ak sa bavime o dome plne zariadenom a naozaj dome. Nie "chatke", prepac. 7x6 "dom" je fakt mini. A to nechcem nikoho urazat tiez nemame velky dom len 9x12 bungalov kde vyuzivame aj horne poschodie. A to sme stavali bez hypoteky a poziciek a setrili sme no 40tis sme obisli niekde hned po montazi okien asi. Len tolko.
Odpovedať
@mima1 Nie všetci ľudkova máme rovnaké nároky a požiadavky....našťastie :-D .
Odpovedať
@pokakany_trpaslik niekto potrebuje bezvyznamne hluposti a nenornalne peniaze
Odpovedať
Článok sa načítava...
kolkokrat clovek vidi velke domy a pride dovnutra tam pomaly tolke izby ako v mensom dome a to preto lebo maju obrovske chodby :-)
Odpovedať
@dzonyby Pre mňa je hlavné, čo majú obyvatelia domov v dušiach... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Kľudne ma odsudzujte za to, čo teraz napíšem, ale nie je svojpomoc, ako svojpomoc. Pod pojmom "svojpomoc" si ja predstavujem to, že na minimum úkonov voláte nejakých platených ľudí. Ja som trebárs elektrotechnik paragraf23, viem si spraviť kompletnú inštaláciu, vyrobiť rozvádzač, strýko vie robiť s drevom, vie spraviť strechu, nastávajúci svokor je skúsený murár a vie mi vymurovať dom, spraviť poter, kompletné obklady, všetok sádrokartón a pod., mám ľudí, ktorí budú fúrikovať a nosiť a chcú za to guľáš a pivo a samozrejme moju pomoc, keď na to príde ;-) Potom je tu tzv. Blavácka svojpomoc, čo znamená, že človek nedá dom postaviť firme, ale svojpomocne"zháňa a menežuje "rôzne partie" a rôznych majstrov, ktorí mu ponúknu najmenšiu cenu za prácu...
Odpovedať
@vapno92 . Blavácka svojpomoc :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@pokakany_trpaslik No za to ma asi ukameňujú, ale výstižnejšie som to pomenovať nevedel :-D
Odpovedať
@vapno92 podla toho kolko ludi tu povazuje za svojpomoc tu tvoju blavacku,by si ju mal premenovat.
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska No neviem, pokiaľ si niečo nerobím ja sám, alebo moja rodina, tak to podľa mňa nie je stavba svojpomocou, ale stavba cez partie a živnostníkov, ale tak to je detail...
Odpovedať
@vapno92 svojpomoc pre koho ako , ak niekto zarába na prežitie ten je nútený makať sám,s rodinou či dobrými známimi to vyjde i viac , musíš to vracať,no utužia sa vzťahy no ak vie niekto zarobiť za krátky čas x krát viac , bol by blázon makať sám
Odpovedať
@vapno92 mas pravdu svojpomocne nieje svojpomocne x-)
Odpovedať
@vapno92 ved ja viem, len prave ti blavaci chapu co je svojpomoc a aj tak vela si nechava stavbu postavit na kluc. to tu na MS vacsina mimo Blavu povazuje za svojpomoc prave tych zivnostnikov.
Odpovedať
Dom 90 m2 sa dá postaviť za 40 000e plus pozemok ja staviam takéto domy sme partia 3 ludia . Stavba porfix 30cm + 8cm polystyrén jednoduchá strecha bungalov izolácia 25cm, v interiéri strojové omietky , podlahové el. kúrenie a všade plávačka v kúpelni pekný štandard . Bez zariadenia a vonkajších úprav predajná cena 95-120 000e ale pokial niekto uvažuje že mu to postaví firma za 40-50 000 tak nech zabudne
Odpovedať
Profilova fotka
@rmisura a to s 8cm EPS a 25 vatou splníte A1? Ja rátam SVOJPOMOCNE bez účasti platených ľudí 95m do 60 000€ ...
Odpovedať
@rmisura tieto parametre nesplnaju energeticku triedu A1, dom neprejde kolaudaciou ! Slabe zateplenie stien, stropu a podlahy, plus podlahovka elektricka. LoL. Sme v roku 2016 kamo, zacnite stavat podla EU normy..
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@4wowa4 Ale no, ved predajna cena je zrejme aj s pozemkom. Pri bežnom nie velkom dome je 40-50 tis. len material. Ak stavba prebieha rok (min. pri mur.dome) ratam ze 3-4 ľudia si tak môžu rozdeliť nie viac ako 40-45 tis., co je cca 15 tis €. Ak poplatia dane a odvody skoncia niekde okolo tisicky. Bez dovolenky, OCR ci sprevadzanie j lekarovi. Takže u mňa žiadne tazke milióny. A tých 40 tisíc za dom je možno realne ak si niekto urobi všetko bez nakladov na pracu/ t.j. iba nejaká rodina a ci priatelia, bez zariadenia a pozemku. Takému niečomu ako tvrdi zadavatelka témy ze 47 tisíc dom aj so zariadenim uverim iba ak uvidím blocky. Na druhej strane je mi to jedno.
Odpovedať
tento prispevok sa mi osobne velmi paci. Je kopec mladych ludi, ktori rozmyslaju nad stavbou domu. Ked sa spytaju bude XX Eur dost? najde sa kopec ludi, ktori napise nie, neda sa to, namiesto rad ako by sa to mohlo dat. Toto je super prispevok o nicom ako sa to da. Osobne rozmyslam nad stavbou domu a zhanam pozemok. orem pozemku budem mat rozpocet 70 000 Eur aby som do domu mohol ist byvat. Projekt kt. sa mi paci ma do 120m takze vam potom napisem ako sa to da alebo neda.. btw najlepsie su komentare ze sa to neda, pod prispvkom majitelky ako to zvladla :D
Odpovedať
@dalll vzdy sa najde niekto schopny, ktory to dokaze, ale musi sa velmi chciet a ist tvrdo za tym. Aj ked si myslim, ze urcite veci nebudu splnat nejaky standart kvality.
Odpovedať
Profilova fotka
@boywonder513 ty o com točis??? akych 40m2 ?????????????????, my mame plochu 128m2 takze sa nauc citat najskor
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?