Domček za 40 000 EUR?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute. s manzelom mame k dispozicii 40tis.eur a chceme mini domcek s max. rozlohou 90 m. myslite ze sa nam taketo nieco podari???
Odpovedať
@zuzitka7 a one - kolky v tom budete byvat? ja som zatial sam - mam taku polovicnu priatelku :-D a neviem vobec co bude. nakoniec som skoncil v byte - viacero okolnosti :-| - ale - je celkom fajn dat si spravit individualny projekt - na nieco male - ale priamo v projekte ratat s pristavbou - 1-2 izieb. Vtedy sa da urcite do tej sumy zmestit a ked pridu deti -dieta - pristavit podla potreby jednu alebo 2 izby. Pripadne ked mate 2 podlazia - spravit len prizemie a vrch dokoncit neskor. uz mas aj daky projekt?
Odpovedať
Profilova fotka
@malydom traja...ja manzel a polrocny syncek......my sme nechceli ist do bytu lebo treba platit aj hypoteku aj byt aj zit este....je toho vela:D
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 to nebol ziaden preklep..... @esmee dakujem velmi pekne za obhajobu lebo uz ma nebavi stale vypisovat ze to uplne staci samozrejme ze kazdy by chcel nieco lepsie ale moznosti su moznosti....
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzitka7 nič si z toho nerob. na začiatok vám to bude určite stačiť :-) my sme tiež začínali s nábytkom z brw (doteraz slúži už ôsmy rok), v kuchyni dvojmetrová plechová linka z čias socíku, chladnička, stol, stoličky a pod. 25 ročné po rodičoch :-) a prežili sme. keď budete mať viacej peniažkov, nábytok vymeníte, dokúpite. nie je to to najdôležitejšie na svete. inak malydom napísal celkom fajn postreh - keď staviate taký malý domček, skúste si už teraz premyslieť, ako by ste tam nejakú tú miestnosť pristavili. predsa len, nikdy nevieš. nech sa vám darí...
Odpovedať
ved prave - mam tento mesiac trosku problem s jedlom :-D dal som totiz plynarovi 40€ za pripojenie sporaka. a inac - ja osobne nemam problem byvat v niecom malom a lacnom - dolezita je funkcnost. niekto proste potrebuje priestor, niekto si lieci kvetinkovymi kachlickami komplexi z minuleho rezimu - ale hlavne vsetcia zijeme na dlh. tu je jedno zaujimave "docasne" ? riesenie pre dvoch - vlastne 3 - videl som na jednej fotke detsku postielku pre mna je to uzasne byvanie, pre niekoho hnusna chata: http://www.archiweb.cz/buildings.php?... http://www.toito.eu/2010/06/montovana...
Odpovedať
@zuzitka7 jedine firma dom snov ponúka montovaný dom do 40 tisíc. Mňa ten dom oslovil, pretože má aj peknú kúpeľňu s rohovou vaňou, sanitu a WC. Len kuchynskú linku a spotrebiče si musíš dokúpiť. Vzorový dom stojí v NItre pred Maxom.
Odpovedať
@kjarka Oslovil, pretože má rohovú vaňu? :-o Prosím Vás, nerobte reklamu. Od domu predsa očakávame viac ako len peknú kúpeľňu. A od firmy očakávame serióznosť.
Odpovedať
@blacksr :-D
Odpovedať
@kjarka lenže za tých 40 tis. to nie je dom, to je unimobunka, keď chceš aby to vyzeralo ako dom tak si na 50 tisicoch
Odpovedať
kazdy sme raz zacinali a myslim si ze kazdy mal an zaciatku ine byvanie ako ma po tom co sa uz dlhodobo zabyval pripadne ma uz druhe byvanie a podobne. Ja som varil na linke ktora mala necele 2 metre a vsetkym to chutilo tak isto ako na linke ktora ma dokopy skoro 6 metrov. Byvanie nieje o tom ci je dom montovany alebo tehlovy, ci je zariadeny takym alebo inym nabytkom. Je to o tom kto tam byva a aku atmosferu vytvara v tom danom prostredi. Verim ze @zuzitka7 sa bude velmi snazit aby si dom postavili co najkvalitnejsie vramci ich fin. moznosti a ze sa im to aj podari. Aj si ho urcite prijemne zariadia a kazda navsteva sa u nich bude citit prijemne. No a to preto lebo tam budu byvat ludia ktori si vazia co maju a vlozili do toho vela zo seba samych.
Odpovedať
@esmee , @zuzitka7 : polka slovenska zije s komunistickou kuchynou - aj ja som na takej vyrastal aj manzelka, a pouzivali sme jedalensky stol ako pracovnu dosku - Ale preco sa vracat 25 rokov naspat. Niekedy ludia pouzivali sviecky na svietenie, tak preco svietite elektrikou, topili pieckami, preco mate podlahovky, jazdili na voze, preco mate auta? Kuchyna ma byt hlavne prakticka hoci aj za 200Eur. Nic som nepisal o vyssej vrstve, ale o praktickosti a aby ste trochu otvortili oci. Riesenie kupim si teraz neprakticku, lebo je extremne lacna a "potom", ked budu peniazky, tak si kupim lepsie, radsej teraz trochu porozmyslat, a mozno priplatit. To potom vacsinou nenastane - decko bude rast, pride mozno druhe, a ine veci ... Uz to tu bolo rozoberane x krat, ludia dostavali a nemali detom na vianocne darceky, ale to preto ze deti boli skromne a nic nechceli, hlavne ze mali dom - sorry, ale blbost. Rad by som videl podorys toho domu 7x6 - ked odratam hrubku stien, tak vnutro je cca 6,2 x 5,2 ? Ved to je skoro obyvak starych komunistickych panelakov (teda aspon v Presove), a to tam musi byt este schodisko, aspon WC a pod. @kjarka: rohova vana je zaklad - aj ked neprakticka!
Odpovedať
@andrejo: nepredpokladam, ze toto co stavaju za 40 tis. je prechodne byvanie - Samozrejme v prechodnom si povies, rok - dva - tri to vydrzim, lebo to nie je 100% ono, co by Ti vyhovovalo. Este jeden posledny komentar a uz to necham tak. Ak si zoberiem cisty podorys vnutra cca 6.2 x 5.2 - kde bude kupelna (aspon komunisticka 1,6x 1,6), schodisko a minichodba - tak tam zostane 1 izba ? alebo 2 izby po 10 m2? Tam nevojde ani manzelska postel. A to mi nehovorte, ze to je o skromnosti a ze to staci na cely zivot. Fakt by som rad videl ten podorys.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mr79 no ved ano nieje to prechodne, na druhej strane byvat v 3 izbovom byte 64m2 tiez nieje velka vyhra. To ten dom je tym padom podstatne lepsie riesenie. Uz aj z toho hladiska ze ked mas dom tak nezijes len v tom dome ale velku cast roka vyuzivas vonkajsie zariadenie domu. Takto isto zacinal kamos a ked si dorobili terasu po 6 rokoch byvania tak ju zasklil a tam si vlastne urobili pobyvacku a to co sluszilo predtym ako obyvacka a kuchyna premenili na 25m2 kuchyne. Dovtedy existovali s 1 dietatom v tej kuchyno obyvcko jedalni. Hore mali 2 izby. Jedna mala 11m2 a druha 10m2. Predstav si v tej mensej mali manzelsku postel 160tku a vstavanu skrinu. V druhej bola detska z 2 stolikmi, vstavanou skrinou a poschodovou postelov. No a ked im dosla navsteva tak v tom dome spavali neikedy aj 6ti a vsetci boli v pohode. Rozumiem uplne na co narazas. Ja si tiez predstavujem to ze ked dom tak uz vacsi s pohodlim krbu, priestorom a podobne. Ano to je fajn ked clovek na to ma. Na druhejs trane ked by som mal riesit prve byvanie a rozhodoval sa medzi mensim domom a bytom v dedine/malom meste, tak idem do toho mensieho domu (ktory je aj tak vacsi ako byt).
Odpovedať
@andrejo: dom s podorysom 6x7, nie je vacsi ako 3 izbovy byt o rozlohe 64 m2. Cisty podorys jedneho podlazia bez priecok je 32 m2. Z toho schodisko z kazdeho zoberie aspon 5m2, nieco priecky a uzitkova plocha bude tak na 50 - 52 m2 maximalne . Otazka je ci hore nahodou nie su este podkrovne izby, co predpokladam ze budu - Tak tam nedas poschodovu postel, ani nejake normalne skrine.
Odpovedať
Profilova fotka
ludia zlatí.......vy mate velku smolu ze zijete v mestach v ktorych zijete.......lebo u nas sa bezne stavaju domy za 40tis eur...lebo mame blizko polsku republiku a tam zozenieme vsetko za facku.......
Odpovedať
@zuzitka7 Pokial je to tak ako hovoris ze je to u vas na Orave a Kysuciach bezne, tak neviem preco zakladas temu na diskusiu v ktorej ziadad o radu ci je to mozne. Ak je to u vas bezne, tak je to uzasne, aj dost tomu verim lebo ked pridem na Oravu tak sa mi nechce verit ze sa to povazuje za chudobny kraj lebo vsetci stavaju nenormalne domiska a potom ze chudoba :-D
Odpovedať
@mr79 no neviem ale 42m2 x2 ked odpocitam hrubku stien a vsetko mozne tak mi nepripada ze bude ako 2 podlazny mensi ako 64m2. Neviem ci budu mat sedlovu alebo rovnu strechu. No a schodisko je vacsinou riesene tak ze tam mas pod nim wc alebo nieco tomu podobne. Ano v poschodovom dome je viac m nepouzitelnych ale aj tak to nebude mensie ako ten byt. No a ako som hore pisal tak aj 60m2 dom je v ohlade na zivotny priestor vacsi ako 64m2 byt. @zuzitka7 co sa tyka toho domu tak by som pripadne pozeral aj na to ze ako budem mat otvoreny pristup na terasu a podobne. Ide cisto o to co som pisal hore pripadne o moznu pristavbu v buducnosti.
Odpovedať
@poleno prsne a este kde ich stavaj. Ja kedvidim tie role a polia a kde su schopni to postavit sa mi rozum zastavuje. Ale riadne domiska stavaju a aj pekne veru zariadene, ziadne smejdy:))))
Odpovedať
@zuzitka7: tak dufam ze si date aj polsky beton - a v Turzovke, kde su pekne mrazy v zime, rychlo zistite, ako ste usetrili. Bol som v Mercury Markete v Polsku, hlavne na veci na kupelnu - svokor prerabal vikendovy dom - usetril tak mozno 25 % maximane. Ked obiednas z netu na Slovensku, tak Ta to vijde lacnejsie. Niekto byva dalej od Polska, tak zaplati viac, nechcem sa navazat, ale zase v Turzovke si pisala, ze ma Tvoj manzel minimalnu mzdu - co asi tiez nie je vyhra. ci?
Odpovedať
@andrejo - ci uz budu stavat z tehly 44, alebo Ytong 37.5 (Lebo to je "super" material) + vnutorne omietky, tak si v pohode z rozmeru 7x6 - z kazdej strany odrataj min. 40 cm mas cisty vnutorny rozmer 6.2x5.2 = 32.24m2. A to je len ciste, kde su priecky, schody .... Takze je to mensie ako 64 m2 byt. Viem si predstavit 7x8 podorys, ale 7x6 je fakt nesmysel na celorocne a dlhodobe byvanie. Sorry - moj nazor.
Odpovedať
@mr79 ja rozumiem tomu co pises a ako som napisal tiez by som mal osobne ine predstavy o dome. No Dom je dom a da sa zit do velkej miery aj v okoli domu na pozemku. To sa ale pri byte az tak neda.
Odpovedať
@zuzitka7 no to je otazne ci mame az taku smolu. Vies tu sa da za 70-80tisic postavit dom zo slusnej palenej tehly. No ide o to ze tu je hlavny problem pri kupe pozemku. Ten kto tu ma pozemok ma mnohokrat 1/2 a mozno aj 2/3 ceny celej tej nehnutelnosti vybaveny. No a dalsia vec je ta ze v tom regione asi ta minimalna mzda nebyva tak casto ako v inych regionoch. Cize je to viac menej to iste. Tu si clovek s priemernym platom v BA regione (ked ma pozemok) moze dovolit postavit dom za 70-80tisic €. V inom regione mozno ma nieco lacnejsie ale zas pocita zo stavbou za 40-50tisic €. A zase to b si sa divila kolki boli v Madarsku kupovat material a podotykam ze kvalitnejsi ako v Polsku za podobne ceny ako v Polsku. Niektori znami dokonca kupili material v Rakusku.
Odpovedať
Profilova fotka
ja mam dojem ze tato tema je o niecom inom ako dohadovat sa tu o kvalite-nekvalite cene atd.......... myslim ze sem by sa malo prispievat kto- kde- kolko- za kolko- o tom kto si co vie a dokaze sam spravit a nevolat nasich slovenkych !!!!!!sikovnych!!!! majstrov /zasa som sa utvrdila ze co si clovek nespravi sam mu pani MAJSTRI dototo. chudak sused chcel mat rychlo zateplene a sice mu to za dva tyzne spravili ale cmuhaty ako keby autodrahu tam mal :-S a zasa som si v duchu pomyslela ze som vdacna mojmu muzikovi ze sa s tym piplal 3 mesiace a kazda jedna spaleta je dokonala / .......... kolko ludi, tolko chuti.. niekomu staci kuchynka 2,5m a je rad ze ju ma a niekto tu zasa ze ani 6 metrov nestaci na pohodlne varenie..niekomu staci aj 7*6m domcur a niekto aj 10*10 by povazoval za nedostatocny.. ja som uz do tychto tem prestala prisievat lebo to nema zmysel nieco sem napisem a hned sa vsetko otoci proti a vsetci na slovo vzaty odbornici tvrdia ze sa to za tolko neda..postavili sme dom tiez do 40 tisic aj s fasadou aj zateplenim aj s izolaciou strechy a len chcem povedat ze sa to da. kazdy ma inu predstavu o konfotre ktory chcu mat. ked chce postavit domcur do 40 000 tak sa urcite nebude rozhadzovat a dvakrat cen otoci ked ide kupit nieco. a citala som tu aj take nazory ze kuchyna a kupelka urcuju cenu domu co je urcite pravda ale zasa poziciat si na to a potom to splacat len aby som mala nieco co cenu urci a pritom to vlastne este ani neni moje je podla mna postavene na hlavu :-S mne je jedno ci mame 100m2 alebo 50m2. ludia minaju to co je podstatne- pre mna je postatne to aby sa manzel za mnou ponahal domov z prace - vlastne ku nam domov, dal mi pusu a stavili sme pekne popoludnie spolu u nas doma a je mu jedno ci si umyje ruky v kupelni ktora stala 500e alebo 5000e a veceru si uvarime v kuchyni co stala 300e alebo 3000e hlavne je to ze sme niekde co je nase a lubime sa :-N vela ludi na take podstatne veci zabudaju a len sa cely zivot nalhanaju aby mali lepsie a lepsie lebo sused ma take aj ja take chcem..... a na co?? vsak jak sa hovori : TIE NAJLEPSIE VECI SU ZADARMO :-D :-D :-D :-D tak drzim palec
Odpovedať
ja len chcem podotknut, ze zuzitka pisala, ze byvaju v trojizbovom siesti! Takze akykolvek maly a lacny domcek bude lepsi ako sucasny stav. Tu nie je namieste diskusia o tom, ze ked uz stavat, tak nieco "poriadne"... Tu ide o to, postavit s obmedzenym rozpoctom sukromie pre svoju rodinu . A to sa podla vsetkeho da, viaceri sa tu vyjadrili, ze uz do tej sumy postavili...
Odpovedať
Profilova fotka
@andy03 gratulujem.
Odpovedať
Profilova fotka
ja tiez nechapem preco riesite ci je 7*6m dom dost velky, ved oni ho chcu stavat, tak snad vedia, ci im bude stacit alebo nie a skor chcela poradit, ci sa s takym velkym domom zmestia do tej sumy a nie ci im bude stacit lacna kuchyna alebo ci dom bude dost velky pre nich. tak kto moze jej poradte, kto nie nie, ale preco sa do nej navazate, za to, ze chce stavat o polovicu mensi dom ako vy, ved to je preboha ich vec, oni v nom budu byvat
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzitka7 lebo vtedy som este nevedela ze to fakt ide...a medzicasom som si zistovala aj u inych ludi...tak preto :D
Odpovedať
Profilova fotka
@kata13 @andy03 @katyl dakujem vam...aspon vy ste ma pochopili....
Odpovedať
ako som uz na zaciatku napisal tak ano, da sa za to postavit. Treba mat dobre navrhnuty a prehladny rozpocet. taktiez som pisal ze je blizko Polsko a to je tiez pomoc finacne nakupit lacnejsie. Rozmer domu je podla man v pohode. No a ked ma clovek dom tak sa da k domu aj pristavat v buducnosti. K bytu to teda este neviem ze by slo. @andy03 ak ste ten dom co mas v albume postavili za tych 40000€ tak klobuk dole. Museli ste sa sice dost narobit a mat velmi dobre premyslene a prepocitane investicie. Ten dom vyzera skvele! @zuzitka7 myslim ze rozhodnutie stavat dom bolo spravne. Urcite mate plno moznosti co v dome ako urobit aj v buducnosti. Drzim palce aby vam to islo od ruky a aby ste sa co najskor stahovali kedze si viem predstavit ze vase mom. byvanie musi byt mimoriadne narocne.
Odpovedať
zuzitka7 držím palce určite to zvládnete vlastnou šikovnosťou, myslím si že nieje problém postaviť domček za 40 tis, predsa je hlavné postaviť hrubú stavbu a potom pomaličky zbytok,,tiež staviame domček a to až 14,5 x10,5 a finančne nám to veľmi dobre vychádza, pritom stačí vlastná šikovnosť a pevné nervy :-) ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?