Domček za 40 000 EUR?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute. s manzelom mame k dispozicii 40tis.eur a chceme mini domcek s max. rozlohou 90 m. myslite ze sa nam taketo nieco podari???
Odpovedať
Neviete čítať? Ak mima raz povie ze sa to nedá tak sa to nedá. Bodka.
Odpovedať
Tieto témy treba obnovovať a zakladať podtémy "čo sme prvé opravovali" :-)
Odpovedať
@luk25 ja nehovorím že sa to nedá,dá sa to napr. ja som postavil a ked bude na komplet hotový ma bude stáť 50 tisic a bral som si len 52 tisic a zvyšné peniaze idú na garáž ;-)
Odpovedať
Ako keby v dnešnej dobe bola vysoká cena zarukou kvality... Najprv sa tu všetci dusovali, že sa za 40tis. nedá postaviť obývateľný príbytok, a keď vám tu niekto dá rukolapne dôkazy že sa to da, tak ho tu budete zhadzovať primityvnymi argumentami o skorých opravách.
Odpovedať
@topfield no pre niekoho je asi neobývateľný dom s kuchyňou za 1000€ a, mikrovlnkou sencor a sedačkou za 500€ z merkury :-D Kuchyňa musí byť min 5000, spotrebiče zásadne bosch alebo siemens? / aj to tu založia tému čo z toho vybrať kedže oni si potrpia na kvalitu :-N / .Pritom tá mikro poslúži tak isto ako vstavaná bosch a práčka za 250 operie tak isto ako tá za 500€. Ale tak už to dnes je.
Odpovedať
@luk25 Ja nic nehovorim, da sa to jasne ked si robia vsetko sami, neviem ci sami postavili mury, strechu a pod. ale budis, mozno tam chybaju nejake polozky ale to je mozno radovo par stoviek. Nabytoka a vybavenie samozrejme lacne.
Odpovedať
Profilova fotka
Bývame v novostavbe od januára. Teda máme čerstvé skúsenosti :) . Nebudem tu písať, koľko stál náš dom, lebo je to naozaj individuálne. Podľa mňa je najdôležitejší samotný projekt a dlhé a podrobné plánovanie a rozpočet. Od toho sa všetko odvíja. Ak je nízky rozpočet, nemôžem si navrhnúť veľký dom s dvojgarážou a komplikovanou strechou. Pre porovnanie: nás stála samotná strecha polovicu ceny celej hrubej stavby (náročný krov, nízky sklon, drahšia šridľa). My sme však mali rozpočet naplánovaný a s vyššími nákladmi na strechu sme počítali už pri projektovaní. Náš rozpočet sme síce prekročili, ale boli to všetko veci, ktoré sa dajú považovať za nadštandard. Každý, kto ide stavať dom, by si mal dôkladne premyslieť, kde je ochotný ubrať z nárokov a kde nie. Najväčšie rozdiely bývajú až pri samotnom zariaďovaní. Ako bolo spomínané vyššie - drahé spotrebiče bosh, tiež kvalitný, teda drahší krb, vinylová podlaha, alebo lacnejšia, aj keď kvalitná, plávajúca podlaha, alarm, kamerový systém, klimatizácia, drahší/lacnejší obklad, jedna, alebo tri kúpeľne, rekuperácia, protipožiarny, alebo obyčajný sádrokartón, kuchyňa z ikea, alebo od stolára so všetkými vychytávkami, okná hliníkové s HS portálom, alebo plastové s balkónovými dverami..... . Je toho naozaj veľa. Dá sa veľmi veľa ušetriť a to aj bez uberania z kvality. Súhlasím s @mateson , že keď mám nižší rozpočet, tak mi rovnako operie práčka beko za 250 €, ako Bosch za 800. Všetko je to iba o prioritách a hlavne ROZPOČTE. Tiež si myslím, že je rozdiel, keď idú stavať dom mladí manželia, s tehotnou manželkou, ktorá je na materskej so starším dieťaťom, bez ušetrených peňazí, bez pozemku, prípadne bytu, ktorý sa dá speňažiť. Alebo je druhá skupina, do ktorej patríme aj my - ľudia okolo 40tky, obidvaja majú príjem, svoje našetrené peniaze, byt v osobnom vlastníctve, už školopovinné deti a v podstate zariadenú komplet domácnosť, ktorá sa dá "presunúť" do domu. Pretože aj samotné zariadenie - vysávač, taniere, príbory, poháre, obliečky, periny, hrnce, malé spotrebiče.... stoja nemalé peniaze. Po našich skúsenostiach si dovolím tvrdiť, že dnes sa dá dom strednej triedy 120-140 m2 bez exteriéru postaviť za cenu 70-90 tisíc eur. Bol by to dom s jednoduchou strechou a pôdorysom, so štandardným vybavením. Táto suma by mala stačiť na postavenie domu subdodávateľsky. Teda majitelia tam nemusia pohnúť ani prstom. Nie na kľúč, ale ani svojpomocne. Niekedy je tá svojpomoc v konečnom dôsledku drahšia. Pre porovnanie, na našom dome pracovalo asi 20 rôznych partií živnostníkov (na každú prácu iná partia). Materiál sme si zháňali sami. Platili sme iba prácu a vždy až po vykonaných prácach. Sťahovali sme sa po necelých 7 mesiacoch. Podľa mňa teda suma 50 tisíc, ktorú spomínala @zuzitka7 , pri svojpomocnej výstavbe jednoduchého domu, môže byť reálna. Ďalšie peniaze ale "zhltne" exteriér. Keby sme stavali ešte raz, nezmenila by som vôbec nič, okrem stavebného materiálu - teda ytongu. Aj tak prišiel poobíjaný. Mohli sme ušetriť pár stovák eur, keby sme kúpili iný pórobetón, s rovnakými parametrami, len inej značky (porfix, solbet, termalica..) . :-)
Odpovedať
@zuzitka7 urcite sa da postavit lacny a funkcny dom .... ja som ho tiez postavil a byvame v nom druhy rok .... raz davno som tu aj napisal sumu kolko ma stal a dobre ze ma tu nesli ukamenovat a presviedcat ako sa to neda .... vzdy je vsetko o prioritach ... su tu ludia a poznam aj ja takych co postavili domy za 150 000€ a viac eur maju dom v ktorom sedia doma lebo na dovolenku, vikendovu lyzovacku a nic podobne uz neostava .... ale maju suuuuper dom .... ich zivot riadi hypoteka ... tak ako tu uz napisalo vela ludi tak isto sa chodi po dlazbe za 8€ ako po dlazbe za 50€ ale to potom nemozes vykladat hlupakom ze stala 50€ :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@luk25 Aký je so mnou problém? ja tvrdím, že za tú cenu sa to DÁ, nie opak. Len som podotkol, že to musí byť reálna svojpomoc, nie s firmami....
Odpovedať
Profilova fotka
Halooo.nenechajte sa odradit vsetci.ktori chcete byvat vo svojom!Tvrda svojpomoc.manzel a par ludi.95m2.33000e so zariadenim...teren neratam.lebo sme na svahu.tam slo uz do 7000 aj s pivnicou
Odpovedať
Samozrejme "dom" sa dá postaviť aj za napr 33000 eur, tu ale nastáva otázka. Aký dom aké materiály a kvalita prevedenia. Môj názor je taký že pokiaľ robím elektriku tak robím elektriku a nie obklady alebo stierky pretože to asi nedokážem spraviť v požadovanej kvalite. Pokiaľ ale stačí flakatá stena alebo krivá stena a krivý obklad za pár € z Merkury alebo OBI tak potom sa naozaj dá postaviť dom aj za lacák. Ale nie je dom ako dom, v detailoch je skrytý čert a keď niečo robím tak robím poriadne takže si nepokašlem stavbu domu len preto aby som ušetril. Samozrejme je to o rozpočte a možnostiach.
Odpovedať
@lubkasungirl no skus sem hodit nejake fotky toho zazraku nech sa pozrieme co to je za dom za take smiesne peniaze. Inak mna len hruba stavba bez okien tolko stala.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@originalx Si nevieš nájsť sám? http://www.modrastrecha.sk/blog/lubka...
Odpovedať
@pokakany_trpaslik dakujem. Oni su asi carodejnici..aj tak sa mi ta cena nepozdava.
Odpovedať
@originalx nema tam ziadne centralne kurenie a dom je dost maly, bohvie ci je uz okozovany je to mozne
Odpovedať
@originalx Nie čarodejníci len mali kus sedliackeho rozumu a chuti vysúkaš si rukávy a zamakať si.
Odpovedať
@pokakany_trpaslik pri kupovani materialu ti sedliacky rozum nepomoze.platit treba. Je to sice malinky domcek, ale ajtak podozrivo lacny.
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx podla mna to ide, ked pracu odpocitas a kupujes najlacnejsie materialy ved napr. plavajuca podlaha sa da zohnat po 4e/m2 atd atd kurenie maju tiez to najlacnejsie mozne - elektricke konvektory ziadne technologicke veci tam nebudu mat, ziadna rekuperacia a podobne
Odpovedať
@zuzitka7 Krásny, útulný domček , nech sa Vám dobre býva :-)
Odpovedať
@clean podla mna to nejde. Ved len material na zaklady je cca 5000€, tehla, ytong- 4-6000€, krov-3000€, skridla-5000€, odkvapovy system-300€, okna dajme tomu tie najlacnejsie smejdy 3000€, komin cca 500€, kurenie, kotol- 4000€, potery-1000€,voda-500€, eletrika-3000€, plyn-... Plavajuca podlaha za 4€ vydrzi tak mozno rok.
Odpovedať
@originalx ceny mimo reality .... elektrika 3000€ ??? 100 vypinacov stoji 150€, 100 zasuviek 150€, kilometer kabla 1500€ a 100 isticov 150€ z ani jednej polozky nepotrebuje tolko..... kotol za 4000€.... ??? Tak isto posluzi elektrokotol za 500€... Okna sa da aj za menej ako 3000€ a nebudu to smejdy.... A strecha sa da tiez za menej ako 8000€....
Odpovedať
Nejde a nejde :-D originalix ty si pacient
Odpovedať
@originalx treba vediet hladať a zjednavat ceny niektore ceny čo si uviedol su prehnane - krov 2000 už s náterom cca 11 kubikov, skridla-kvalitna nemecka Roben - 180m2 -3300e už aj s odkvapovym systémom, okna 3sklo profil pre pasivne domy,farebne -z hesty,plus dvere hlinikove Gava aj smontažou -4600e,elektrina komplet do poschodového domu 500material, 450robota - toto su vsetko aktualne ceny,mam aj bločky ak by si neveril ;-) a plavajucu podlahu za 5e maju nasi doma, už zopar rockov a nic jej nieje:)
Odpovedať
@originalx nemas sajnu sa pozri aku je to malu dom, skridla 5? Okna 3? Mozno ked tie ceny vydelis 2.
Odpovedať
Profilova fotka
@pierre83 manzel robil svoje mur. a obkl.prace,elektrinu brat,strechu kamosi,kurenie kurenar...vsetko stredna trieda skor k nizsej...aspon mi nemusi byt luto,ze mi decka buchaju dverami ci poskriabali alebo popisali podlahu...
Odpovedať
Profilova fotka
@pokakany_trpaslik dik.fakt to bola drina pre manzela
Odpovedať
Profilova fotka
@clean krb nam vykuri perfektne,konvektory nepouzivame.iba podlahovku v kupelni...
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx okna mame trojkomorove dvojsklo od Slovaktuall,strecha betonova
Odpovedať
@mackoke eletrika na dom vyjde cez 3000€ mam ponuky, kurenie s kotlom som myslel 4000€, mna vyjde tak 8000€, okna na dom za menej nie su okna, mna vyjdu 13000€, strecha pod 8000€ sa neda ani nahodou, mna vysla 15000€.
Odpovedať
@topfield ked sa neda tak sa neda... 😀
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?