Daňový bonus z hypotéky pre mladých

Dobrý deň, viete mi niekto povedať či mám nárok na daňový bonus z hypotéky pre mladých ak: - príjem nepresahuje 1,3 nasobok priemernej mzdy, - mám do 35r, - hypotéku chcem od slsp do 70% ceny založenej nehnuteľnosti, takže nemusím dokladovať účel, - momentálne platím leasing na auto a chcem ho vyplatiť peniazmi z hypotéky, - peniaze chcem využiť na rekonštrukciu domu viac menej svojpomocne a postupne, - časť peňazí chcem investovať, kontroluje niekto na čo boli peniaze využité ak chcem získať daňový bonus?? ďakujem za odpoveď
Odpovedať
@xpetrasm4 danovy bonus?
Odpovedať
@jozefsv "Po 1.1.2018 zavádza štát možnosť získania 400 eurového daňového bonusu, ktorý si klient môže uplatniť v daňovom priznaní prvýkrát za ukončený kalendárny rok 2018."
Odpovedať
@xpetrasm4 https://www.podnikajte.sk/osobne-fina... Nizsie mas podmienky
Odpovedať
Netreba zabúdať nato ze poskytnutie hyootekarnej pôžičky je úver účelový.. Tzn každý výdavok musí byť riadne zdokladovany. Pokiaľ teda nemáte nejakého finančníka ktory je ochotný kvôli vám porušiť zákon a nadcenit vám nehnuteľnosť aby vám banka dala viac lebo si myslí že ich potrebujete na dokončenie. Hypotéka sa dá považovať za lacné peniaze to áno.. Ale je vidno ze rozmýšľaš inak ako hlavou ak chceš práve takéto peniaze investovať..
Odpovedať
@ewors písal som že banku nezaujíma účel úveru, dom mám ohodnotený znalcom z banky a chcem prerábať dom postupne a viacmenej svojpomocne, takže je logické že nebudem držať všetky peniaze na účte aby mi strácali na hodnote kvôli inflácii a preto niečo investujem. Mňa zaujíma ako to funguje s daňovým bonusom a či tam niekde musím dokladovať na čo boli peniaze použité
Odpovedať
praveze dobre uvazuje, peniaze z hypoteky su lacne, lacnejsie ako inflacia a teraz ked su trhy dole a investuje tak za5 rokov bude taky vysmiaty kolko dokazal zarobit z tych lacnych penazi,
Odpovedať
@borzak burza nieje taka jednotvárna ako ju vidíš. Osobne v momentálnej situácii by som bol veľmi opatrný pri investovaní do hocičoho nielen do burzy.. Nie každý prepad znamená kúpu rovnako ako každý peak nemusí hneď byť predaj..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?