Dajú mi niekde hypotéku alebo úver?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ide o to ze som stale v registry uverom aj ked to je 3 a pol roka uz zaplatene.... ziadala som o uver v slovenskej sporitelny a bol my zamietnuty .... poradte kde by som mohla ziadat ...dakujem
Odpovedať
1
2
@halepka Zamietnutie uveru ti ide tiez do uveroveho registra ako aj to ked neplatis splatky. Len ono sa to pri ziadostiach u schvalenie bere inak lebo zamietnutie na to moze byt vela dovodov a niekedy banka klientovi zamietne uver a ani neuvedie dovod lebo to zalezi na schvalovatelovi a jemu sa nemusi nieco pacit a hotovo a uz to mas v uverovom a preto na zamietnutie uveru banky pozeraju ale az tak to neberu ako ked tam mas ze si nesplacala uvery, casto meskala so splacanim alebo nedajboze si dosla az do exekucie. A odstranit nieco z uveroveho registra jasne da sa to ale to musi byt chyba banky a musia si to priznat vtedy to ide ale to je naozaj vo velmi malo pripadoch aby doslo k vymazaniu. No ludia si myslia ze ked nikdy nemali uver ze to je to najlepsie co moze byt ale su velmi na omyle lebo pre banku su klienti ktori v minulosti mali uvery, hypoteky, kreditne karty ovela doveryhodnejsi ako klienti co nemali nic. Lebo banka ked ma uverovi register kde je 20 stran uverov a vsetko bolo vzdy splacane tak taky klient nema problem a daju mu co chce ale ak pride niekto a ma cca 30-40 rokov a nikdy nic nemal a ma prazdny register tak to uz pre banku je dost take ze nemaju istotu ci to dakoze splacat a moze to byt signal ze nikdy nemal uver lebo nikdy nanho nemal ale kazda banka ma ine pravidla a inych schvalovatelov takze tu ti ho zamietnu a tu ti ho schvalia tak to je momentalne...
Odpovedať
Profilova fotka
@schwarzbacherova všetko závisí od toho, o aká negatívny záznam sa jedná - tzn. či boli len nejaké omeškania, alebo sa jednalo o zosplatnený či dokonca exekuovaný úver. Ak aj tá najhoršia varianta - tak je rozhodujúce ešte aj to, či tú situáciu spôsobili nejaké opodstatnené životné udalosti, alebo skrátka iba čisté lajdáctvo a neplatenie - toto všetko vstupuje do toho, či úver prejde alebo nie. Je dobré si vyžiadať výpis z úverového registra - bankového a aj nebankového a pozrieť presne o aký typ záznamu ide a potom sa rozhodnúť, či riešiť úver alebo nie. Negatívny záznam bude v registri evidovaný celkovo päť rokov po úplnom splatení daného záväzku a nie je možné tento záznam len tak vymazať, lebo niekto chce. A plus ešte jedna rada - ak ste v minulosti mali nejaké problémy so splácaním a nastane aj výmaz negatívneho záznamu z úverového registra, tak žiadosť odporúčam podávať už len v iných bankách, nie v tej , kde ste daný problém mali, pretože táto banka si evidenciu negatívneho záznamu na Vás necháva stále v interných systémoch banky. Čo sa týka Vašej poznámky na to, že iní mali väčšie dlžoby a úver dostali..... toto je diskutabilné, pretože posudzovanie možnosti úveru nie je len podľa výšky aktuálnych iných úverov, ale aj podľa splácania či nesplácania daného úveru. Niekto môže mať úver 50tis Eur a spláca bez omeškaní a má plat napr. tisíc eur a dostane ďalší úver a niekto môže mať úver iba 5tis. Eur a plat má kľudne aj 2tis. mesačne a úver nedostane, pretože ten malý úver nespláca alebo spláca s omeškaniami.
Odpovedať
Profilova fotka
@halepka záznam o zamietnutí úveru nie je možné len tak odstrániť, tento záznam ostáva platný. Požiadať o výmaz záznamu v registri môžete iba v prípade nesprávneho alebo neoprávneného záznamu, prípadne ak ubehlo 5 rokov od ukončenia záväzku a automaticky záznam nevymazali, tak môžete požiadať o jeho vymazanie.
Odpovedať
Profilova fotka
Mozno v takomto pripade ide aj o ako taku bonitu, ktora vie mozno aj v takomto pripade zamiesat karty, ci sa mylim?
Odpovedať
ty vole, to sa neda ani citat toto ty si skoncila zakladku vobec? a chces hypoteku ... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@atak77 len aby si ty vôbec nejaku školu mal ..mudrlant
Odpovedať
Echo je. že do budúcna sa majú podmienky ešte viac sprísňovať, takže k vybaveniu hypotéky bude treba aj vlastné zdroje :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@brubos vlastne zdroje mame a nie malo
Odpovedať
Profilova fotka
@schwarzbacherova Najlepsie by bolo minimalne 20% ako chcete ziadat, aby ste to pokryli co treba :-)
Odpovedať
Tak som to ludia asi nespravne pochopila, ked pisete, ze je to mozne az po 5-tich rokov. Musim sa ho na to este spytat, ako to vyriesil.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?