Ako nadobudnúť vlastné bývanie s príjmom 450 eur?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Zdravím, sme mladý pár /19,21/, čakáme prírastok do rodiny, preto by sme sa chceli osamostatniť. Už rok síce chodíme po podnájmoch, ale chcelo by to niečo vlastné. Lenže nevieme, ako ďalej. Snúbenec je zamestnaný zatiaľ na dohodu, zarobí 450Eur v čistom, ja som momentálne nezamestnaná, od marca budem na RD. Je nejaká šancam žeby sme mohli nadobudnúť niečo vlastné? Banky chcú nenormálne príijmy, aj keď neviem ktorí mladý pár zarába podľa nich 1000€ mesiačne dokopy. Na východnom Slovensku určite nie.Momentálne bývame v dome snúbencovej babky, ale nieje to na dlhodobo. Mám pocit že sa nijako nevieme pohnúť. Poraďťe niekto.Ďakujeme :-S
Odpovedať
Profilova fotka
@biancal ja ti nekazem byvat v kosiciach... naopak.. pisala som , ze byvajte TAM, kde si muz najde pracu... alebo v blizkej dedine - do 10km.. to ani cestovanie nie je potom tak narocne.. Ja dochadzam do prace 20km ( denne spolu teda 40km urobim), preto, aby som zarobila.. autom .. stoji ma to 80 -100e mesacne.. autobusom by ma to stalo asi o 1/3 menej .... ale cas je cas a nemusim prestupovat.... takze neviem, ako tvoj priatel precestuje 150e ked dochadza 28km???
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejkam ale mame... jazdime autami denno denne.... a autobus stoji menej.... predvcerom som nim isla, lebo som mala auto na vymene oleja...
Odpovedať
@blondiee83 vieš kde ja Malý šariš????....4 km od Prešova napr.........už som ti písala nerieš čo nepoznáš!!!!!!!!!!!
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejkam ukaz mi cloveka , co v BA robi za 220e a kvoli tomuto platu dosiel napr. z Presova :-o prepac, ale to je totalna hlupost... Preco blava su sami pastikari,?? lebo na vychode nie je robota a v BA ( zapad. kraji) su najvyssie platy a priemerne mzdy, aj v robotnickych profesiach... Ved Blavaci uz snad ani neexistuju.... sami vychodniari, ktori ale aspn mali odvahu na to, aby to skusili a postarali sa o seba.. alebo aspon chlap a peniaze posiela rodine..... Robotnik na 3 smeny napr vo Volkswagene moze kludne zarobit 1000e a viac .... bezne tak aj zarabaju.. a dochadzaju aj 40km za touto pracou.... ( aj dochadzanie sa da riesit - 3 kamosi autom sa skladať na naftu a pod..) len sa musi CHCIET ... Ha ! akurat na MArkize v spravach hovoria o ludoch co v BA pracuju.. Orava, LM, vychod...
Odpovedať
@katrin21 písala som príklad pre .... autobus stojí menej?????....prečo sa ráno chlapi z obcí zbierajú na benzín a chodia všetci jedným autom?.....raz si išla autobusom a už máš prehľad že?
Odpovedať
hej, dievcence a chlapci, klud, tato debata uz nikam nevedie ...
Odpovedať
@katrin21 ved práve o to ide ,že v BA nemôže zarobiť iba 220 € chápeš?....zle si ma pochopila.....prečítaj si môj príspevok poriadne!!!!.....blavaci vymreli a nahradili ich východniari že?
Odpovedať
@kriloter riadne ma tu niektoré odpovede vytočili.....ešte sa tu pohádame ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejkam co si taka citliva.. neboj sa, ja som sa autobusom nachodila dost..... nenarodila som sa na sedadle auta, ani som nemala rodicov, co ma vsade rozvazali, skor naopak ! u nas doma sa vzdy auto vyuzivalo minimalne...
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejkam pozri si prispevok zo 17,45... pises tak o dochadzani do hlavneho mesta.. Pokial viem, hlavne mesto je BA ;-) ale to je jedno... trvam na tom, ze dievca teraz o byvani nemoze rozmyslat, jej priatel musi zamakat,, ona musi ist s nim, kam pojde on ZA PRACOU , to je podmienka a snad sa podari nieco si najst aj jej.... ako tu baby pisali, existuju aj pomocne prace.( koniec koncov, co ine so *ZS vzdelanim?) . a na MD sa da napr. opatrovat deti a pod.... spolu so svojim....
Odpovedať
@katrin21 jééééj .....ahaaaa....takže ja som to zle podala,myslela som samozrejme tu kde bývam Prešov. ;-) ospravedlňujem sa. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@biancal to je nejak nenirmalne čo čitam raz otec žije raz nežije no som stoho...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@andrejkam v pohode, len potom vznikaju nepochopenia :)
Odpovedať
Myslim, ze to mozeme zhrnut a uzavriet, biancai polozila otazku "Ako nadobudnúť vlastné bývanie s príjmom 450 eur?" a podla informacii, ktore poskytla je odpoved Nijako.
Odpovedať
No na tvojom mieste by som zdvihla riť a namiesto toho aby som čakala na nejaké rady by som si našla nejaku brigádu a zarobila aspoň niečo kym sa ti bude dať a hlavne dorobila školu bez tej sa nikdy nikam nepohneš,,myslím že všetko čo tu píšeš su len výhovorky a nikto za to nemôže len ty sama,,my sme tiež mali dieťa v 19 trochu unáhlené ale predsa,, nemala som dokončenú SŠ,,ale vedela som sa spoľahnúť na svojho muža,,a to je dosť dôležité,,školu som si dorobila, teraz končím už aj VŠ mám vybornú dobré platenú prácu, manžel tiež, radujeme sa a staviame domček,,,ale jedno je isté, bez tej školy by som mala s prepáčením hovno,,tak sa nad sebou zamysli a začni normálne rozmýšlať a konať.
Odpovedať
Profilova fotka
S tou školou je to pravda ,tu na západe musí mať aj upratovačka strednú školu a neustále sa vzdelávať,tak na to nezabudni a nemrhaj budúcnosťou,inak si pozri cez gool niečo o mobilných domoch ,ak by si partner našiel lepšie platenú prácu,inak veľa šťastia...
Odpovedať
Profilova fotka
ta dnešna doba je pre mladých kruta a zeby som brala uver tak to asi ne a v takej cene ako píše,nech ani nepomysli nad uverom ona ešte ani nevie co je uver
Odpovedať
Profilova fotka
@biancal sak požičiať sa da ale ťaško sa vracia ked stale chybaju
Odpovedať
Profilova fotka
@biancal na tvojom mieste radšej nepíš tu nič lebo každí ti tu radi dobre ako to dnes chodi ak chces uver musíš sa nečim zabespečiť ak ešte nemate ani dom že je vaš škoda.a v tvojom veku by som nepomyslela na žiadneho chlapca dokončiť skolu to v dnešnej dobe ak nemaš vzdelanie ťaško si nečo najdeš možno ak tak pojdeš na vpp zametať ulice
Odpovedať
@biancal @ucitelka87 @mr79 @katrin21 Cela tato tema je cisty socialny podvod a mal by ju okamzite admin skontrolovat. Pribeh je podla mna vykonstruovany a nezaklada sa na pravde. Cely podvod spociva na dojimavom pribehu ktory ale pada na viacerych klamstvach. Potom sa z pribehom ztotozni dalsia uzivatelka a podpori ho. Ciste nahodou bola dnes registrovana. (admin by mal overit duplicitu kont/ip) Myslim ze cielom je aby sa tu na socialnej sieti par ludi chytilo ktory napisu uzivatelke do IP ze jej pomozu(financne) a ona/on ich laskavost zneuziju. Par takychto socialnych podvodov, par hodin na nete a mlady(?) si zarobia ine peniaze. Lepsie ako pri ceste vystavat z cedulkou doma ma cakaju dve deti a nemam ich ako zivit a za rohom caka frajer v bavoraku. Stve ma ze aj takto si dnes ludia zarabaju!!!
Odpovedať
@idom ver tomu ze by som jej financne nikdy neprispela. pretoze tiez to poznam. znama prisla ze ci by sme s kolegynou neprispeli pre jej kamosku ktora potrebuje pomoc lebo ma mimino. snazili sme sa jej vysvetlit ze peniaze nedame a ze ked bude potrebovat napr oblecko pre seba ze jej dokazeme nieco posunut co nenosime. alebo ze pre mimino nieco zozenieme. a odpoved bola ze nechce. nikdy by som preto neverila niekomu z netu keby ma niekto poprosil ze posli mi aspon 5e. mozno to je daka žaba mlada co sa len nudila cez prazdniny a tak sa tu zabava a mozno nie neviem....
Odpovedať
@idom Dobrý den. Já bych to až tak vyčúraně neviděl. Spíše si myslím, že se nekde pokazilo kolečko a dře to i v souvislosti s realitou, čili virtuální realita, navozená přemírou všeho, co se na nás line.Já bych ji klidně dal i Euro, kdybych věděl, že ho chce použít na smysluplnou věc. Ale je v zajetí jakýchsi geopatogenních zón a to by chtělo nějaký dusanyho eliminátor. Hned by se ji vyčistila hlava. :-) Bavoráka už má každý debil, to se vozí z Německa a ještě Vám zaplatí , že se zbavili vraku. :-| S pozdravem Laďa
Odpovedať
Profilova fotka

Odpovedať
Profilova fotka
uz fakt asi nema vyznam nic pisat..... povedali sme asi vsetko :-) lada a mima, ten prispevok som zmazala... asi by nemal vyznam.ale diky za like :)
Odpovedať
@katrin21 Dobrý den. Já jsem rychlý jak světlo a Vy normálně popíráte Einsteinovu teorii relativity. Přece nadzuvovou rychlostí se nic pohybovat nemůže a zde přece. :-) S pozdravem Laďa
Odpovedať
Profilova fotka
@ladajaskva ja som taka rychla aj v skutocnosti, nie len virtualne... kto ma pozna, moze potvrdit moju dikciu a energiu :-D Od vas to beriem ako kompliment :-D
Odpovedať
@katrin21 Dobrý den. No, to je asi můj osud. Už jsem jenom na ty komplimenty a to ještě virtuální. ;-) S pozdravem Laďa
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 robotník vo VW na trojsmenke nezarobí 1000 a viac netto ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@beruska.zuzanka no.... mame tam nejakych zamestnanych znamych + z rodiny nejakí chlapi a tak zarobia... aj lepsie.... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 nuž, tak potom asi na inej, ako robotníckej pozícii, alebo nepracujú priamo pre vw ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?