Ako nadobudnúť vlastné bývanie s príjmom 450 eur?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Zdravím, sme mladý pár /19,21/, čakáme prírastok do rodiny, preto by sme sa chceli osamostatniť. Už rok síce chodíme po podnájmoch, ale chcelo by to niečo vlastné. Lenže nevieme, ako ďalej. Snúbenec je zamestnaný zatiaľ na dohodu, zarobí 450Eur v čistom, ja som momentálne nezamestnaná, od marca budem na RD. Je nejaká šancam žeby sme mohli nadobudnúť niečo vlastné? Banky chcú nenormálne príijmy, aj keď neviem ktorí mladý pár zarába podľa nich 1000€ mesiačne dokopy. Na východnom Slovensku určite nie.Momentálne bývame v dome snúbencovej babky, ale nieje to na dlhodobo. Mám pocit že sa nijako nevieme pohnúť. Poraďťe niekto.Ďakujeme :-S
Odpovedať
Profilova fotka
@biancal esteze cestujeme spolu kazdy den, ze vies kolko co stoji , najlepsie sa to hodnoti cloveku co je mimo diania
Odpovedať
@biancal Jestli je to vše pravda a neděláš si legraci tak: jste naprosto nezodpovědní, podle tvého příspěvku na MK jsi otěhotněla plánovaně. To je naprosto šílené ve vaší situaci, dítě nemusí mít luxus, ale základní věci - bydlení a rodiče, kteří jsou schopni ho uživit by mít mělo. Jak píšeš výše, v 19 letech řešíš existenční problémy - a řešíš je tím, že si pořídíš dítě. Naprosto nechápu. :-o
Odpovedať
Profilova fotka
@biancal preco denno denne kupuje listky na mhd, nech si zaobstara mesacnik, ten vyjde lacnejsie!!!!!!!!!!! stale cakam na ten byt, co sa na Vas prepisal aj ked na nom bola exekucia. vysvetli mi to prosim ta.
Odpovedať
Profilova fotka
@sirinka v zlej financnej situacii som vyrastala.. socialne stipko by mi vyslo 40eur mesacne na strednej skole
Odpovedať
@blondiee83 nevysvetli ti to, lebo to trosku pomotala. ci sa trosku zamotala a nevie ako to bolo nebolo :-)
Odpovedať
toto mi pripomenulo nedavno co bola zamena manzeliek. ako prisla ta druha manzelka k prvej otvorila chladnicku a tam horcica a tatarka. varili len konzervy lebo nemali zaco varit normalnu stravu. ale hlavne ze fajcila mamka tatko dcera jak fabricky komin. tiez sa nic nedalo....
Odpovedať
@biancal a ty mas teraz aky vztah ku svojim rodicom? ako ich vnimas? a co oni hovoria na tvoje tehotenstvo?
Odpovedať
Rada na zaver... a idem makat na dom: Pekne si vyzerte, co ste si navarili. Tu niet rady ani pomoci... lebo nic sa neda... za rok dokoncit skolu, najst si brigadu, nasporit na cestu do zahranicia, proste nic... da sa spravit len dieta a potom lamentovat nad situaciou a nerozmyslat predtym... Skoda akejkolvek rady, ved 25 -28 rokov je uz stara na dieta... to musi byt cim skor... A zaplatime to vsetci ....
Odpovedať
@biancal je mi ľúto situácie, v ktorej ste sa ocitli a hlavne dieťaťa, ktoré ste sa rozhodli v takejto životnej situácii priviesť na svet. Chcela si radu, poskytlo Ti ju niekoľko ľudí, ale tvoj prístup je zarážajúci. ešte nie si vo vysokom štádiu tehotenstva, aby si nemohla pracovať, ale ty pracovať nemôžeš, lebo dochádzanie do práce stojí veľa. do zahraničia ísť nemôžete, lebo nemáte vstupný kapitál. Váš momentálny príjem je 450 EUR, ty si v živote nepracovala. Tvoj priateľ precestuje 30% z platu a z čoho preboha chcete platitť hypotéku (ktorú Vám aj tak nikto nedá) a žiť? všetky riešenia, ktoré Ti tu boli ponúknuté, si odmietla, lebo nič z toho sa nedá, takže keď si to zhrnieme, si v bezútešnej situácii, z ktorej sa týmto postojom nedostaneš. keďže nemáš žiadne vzdelanie, žiadne pracovné návyky, nič nechceš vo svojom živote zmeniť, rodina Ti nemôže alebo nechce pomôcť, tak čo čakáš? že tu urobíme nejakú zbierku alebo Vám dá niekto byt zadarmo?
Odpovedať
Dobrý den. Mama mia! To je ale smutné čtení. Já mám takový pocit, že ani za totáče ta naše generace z minulého století, ba tisíciletí, neměla taková očekávání. Dneska každý chce všechno vyřešit hned a rady typu, že se musí taktéž přičinit, jsou téměř nepřípustné. Já netuším, kolik je potřeba na Slovensku Euráčů, aby se dalo přežít, ale pokud někdo má méně, jak je stanoveno zákonem, tak je jednoduše v těžké sociální situaci. A takoví lidé na celém světě ( kromě Spojených Arabských Emirátů ) jsou rádi, že neumřou hlady. Čili dělat si nějaké nároky a nechápat názory druhých a nepřičinit se pro své vlastní blaho, takové lidi diskvalifikuje z opravdového a kvalitního života. Přesně řečeno, oni se diskvalifikují sami. A to platí i pro paní učitelku s červeným diplomem. Jak je chytrá, tak si to pohnojila nejhorším možným způsobem. A pokud lidi nebudou odpovědni sami sobě a budou se spoléhat na pomoc druhých, tak budou pořád na vedlejší koleji. Mě vůbec nezajímají takové malichernosti, jako kolik vydělává, proč vydělává jenom tolik, proč dům má více majitelů a nemohou se domluvit. On ten problém je naprosto jednoduchý. Špatná, nebo žádná výchova , žití ze dne na den, plány pouze do večera ( kam půjdeme pařit ) a spousta dalších, vesměs negativních pohnutek. A kupodivu, je velká část lidí, kteří vzali svůj osud do vlastních rukou a výsledky se dostavili. To jsou ti milionáři, kteří vystudovali, makali, odříkali si a nyní za 20 roků sklízí ovoce své práce ( aspoň tedy někteří ). Žijeme v zemích, kde se dá velmi dobře žít, ale každý musí pro to něco udělat. A samozřejmě, že si všichni nebudeme rovni. Hold je to už od přírody zařízeno tak, že jsou silnější, chytřejší, schopnější, hloupější, neschopnější, schopní všeho atd. a jsou země, kde to v žádném případě nejde, bez ohledu na cokoliv. Tak jsem třeba adoptoval " dceru " v Nepálu a zaplatím ji i vysokou školu. A určitě vím, že potom ona bude žít kvalitnějším životem a bude v pokoře ke Světu vykonávat dobro. Nicméně, když se vrátím na Slovensko, tak v tomto diskutovaném případě je jasné , že to matematicky vychází spíše tak na nějaké sociální dávky, než na hypo. To je jasné každému, kdo umí sčítat. Čili, pokecali jsme si, a řešení je v nedohlednu, protože bod zlomu byl překročen a jde to pouze z kopce. Zde nepomohou rady, ale opravdová nezištná pomoc, kterou asi nemůžete očekávat od cizích lidí. Jadinné co všichni mohou udělat, je politovat Vás. Tož tak to v životě chodí. S pozdravem Laďa
Odpovedať
ach jo ... nic vystiznejsie ma nenapadlo ...
Odpovedať
@biancal Pouze odkaz, abyste viděla i reálný příklad z opačného pohledu: http://www.modrastrecha.sk/forum/tema...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@biancal suhlasim s ostatnymi preco sa ale vyhovaras na zlu financnu situaciu v rodine? sama si zodpovedna za svoj osud. co si urobila pre to, aby si tu skolu dokoncila? mala si si najst aspon brigadu a z nej si nieco odkladat. keby nestacila jedna tak dalsiu.. a studovat hoci aj po veceroch ci cez vikendy. namiesto toho sa vyhovaras z akych si pomerov..
Odpovedať
@blondiee83 prepáč,ale ty SAD - kou fakt necestuješ ....nemáš predstavu koľko stojí cestovný lístok z niektorých obcí do hlavného mesta...naozaj niekedy je to aj viac ako 150 € a to nehovorím ,že treba cestovať 1,5 hodiny 2 x denne za smiešnu minimálnu mzdu 220 € =-)
Odpovedať
@andrejkam ale vsetci cestujeme za pracou ci uz busom vlakom auto. vsade su naklady na cestovanie do prace. ved pracu si moze najst aj niekde blizko v dedine. napr predaj zmrzliny,obchodzaskok pocas dovoleniek daka pomocna sila v kuchyni v skolke skole alebo tak. len treba obehnut nieco a popytat sa nie sediet pri pc a cakat az jej budu pecene holuby padat do huby. fakt sorry ale je smiesne vyplakavat tu na fore. kazdy ma svoje problemy a riesit to tu a cakat ze mi niekto nieco da alebo vyriesi to zamna fakt nemoze
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejkam By ma tak zaujimalo, kto cestuje denno denne 1,5 hodiny za pracou do hlavneho mesta za tvoju spominanu min. mzdu 220 eur. Aspon rozmyslaj, co pises. A ano, nemusim cestovat...a vies preco? Lebo by ma v zivote ani len nenapadlo vykaslat sa na strednu skolu a dat sa vedome nabuchat v 19tich. Co ale neznamena, ze nemam realne predstavy o tom, kolko stoji listok!!!!!!!!!!! Dufam, ze som nikoho neurazila, ale fakt mi niektori ludia lezu poriadne na nervy.
Odpovedať
@blondiee83 tak napr. ja cestujem denno denne do BA a spat a trva mi to od odchodu z domu do prichodu do prace 1,5 hod. Ale mas pravdu, za taku mzdu by som asi tazko chodil, ked len mesacniky ma stoja 130 € :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@elcaspo Obrovske mnozstvo ludi cestuje 1,5 hodiny denno denne do prace, aj kopec z mojho okolia, ale tu islo o tu sumu a miesto - nikto totiz tolko necestuje za 220 eur a uz vonkoncom nie do Blavy :-D
Odpovedať
No to ste jej dali...chudák dievča....chcela od Vás radu a vy rovno psychologický profil..pánečku....neuveriteľné. Neviem ako si dovoľujete niekoho odsúdiť ak podrobne nepoznáte vzniknutú situáciu ?!!!!!!! Niektorí sme silnejší a niektorí slabší jedinci....jeden vie chytiť svoj osud do vlastných rúk,lebo sa chce mať lepšie a iný zas necháva všetko plynúť čoho príkladom je aj toto dievča. Fakt je,že plánovať bábo v takejto situácií je trochu od veci,ale netreba ju hneď preto ukameňovať.
Odpovedať
Dobrý den. Já také cestuji. 2 x za týden musím jet autem 85 km ze základny do práce. Tam jsem si musel vybudovat druhou domácnost a tak to provozuji 20 roků. Měsíčně projezdím hodně a raději to nepočítám. Ono totiž nejdo o sumu kterou projezdím, ale o celkový výsledek toho celoživotního koloběhu. A já jsem celkem dost v plusu. Mě navadí ani státní bankrot. Jo znáte tuto o dojíždění ? Doběhne mladý Skot domů a radostně votá tatínku, já jsem ušetřil jednu peny. A jak synáčku, utíkal jsem ze školy domů za autobusem. Dostal facku, že druhou chytil ode zdi a otec mu vyčítavě říká : synku, kdybys běžel za taxíkem, tak jsi ušetřil libru. A z toho vyplývá ponaučení, že všechno je relativní. x-) :-D :-) S pozdravem Laďa
Odpovedať
@andrejkam 30 km autobusom stojí do 2 €.
Odpovedať
@blondiee83 Neviem prečo jej potom píšeš ,že cestujú asi taxíkom !!!!....okrem toho vo východoslovenskom kraji je mzda 220 € bežná ,ale nebudem sa s tebou hádať.Moja známa cestuje z Vyšného Slavkova do Malého Šariša /tebe to nič nehovorí,ale je to poriadna diaľka/za prácou kde zarobí tú min.mzdu a po odrátaní cestovného jej zostáva tých 100 €,ale stále sa jej to oplatí,lebo stále je to viac sociálka!!!!......nájsť prácu aj za takú mzdu je fakt fuška.
Odpovedať
@blacksr no vidíš a vyrátaj si 54 km ....denne 2x ....už to nerieš.....niektorí tú absolútne nemajú predstavu.
Odpovedať
@blondiee83 ja nemusím rozmýšľať čo píšem ,lebo píšem zo skúsenosti....!!!!! Neviem prečo útočíš.....užívaj si blavácky život a nehodnoť niečo o čom nemáš ani poňatia!!!!!!
Odpovedať
reagujem na pôvodný príspevok - a čo nájomné sociálne byty vo vašej obci alebo vo vašom meste? Nie je to lacnejšie ako bývanie po podnájmoch? Skús si to zistiť. Inak súhlasím s väčšinou, že na hypotéku nateraz radšej zabudnite.
Odpovedať
@andrejkam Neznám až tak situaci na východním Slovensku, ale podle občasných zpráv v telce se zde asi nežije lehce. Ale řešit situaci tím, že si vědomě do toho srabu pořídím dítě, když pro něj nemám ani to základní? Mohou se lehce ocitnout v situaci, že otec, který dělá jen na dohodu, o práci přijde, matka na mateřské a z čeho budou žít? Ze sociálních dávek - a ty zaplatí všichni - i ty. Proto se nediv, že se na hlavu tazatelky snesla vlna kritiky. Je to nezodpovědnost a hotovo.
Odpovedať
@aneri53 súhlasím,ale netreba ju tu rovno ukameňovať
Odpovedať
@simona26 presne, na hypotéku môžu zabudnúť....podľa mňa zaťať zuby a ostať tam kde sú, t.j. v dome u priateľa.Viem si predstaviť,že to bude sakra ťažké ,ale momentálne iné východisko nevidím. ...a sociálne byty?....beh na dlhé trate a nájomné sa pohybuje tiež čo som počula od 260 € bez energií..... Presne ako píše @aneri53 ......môže sa stať @biancal ,že priateľ príde aj o tú prácu ktorú má ,nebudete mať následne na nájom a do domu z ktorého by ste odišli by ste sa už nemali kam vrátiť a to by ešte len vtedy bola situácia ..
Odpovedať
@blacksr z lacneho kraja si.. u nas 27 km = 2,50 ecok pred vyse rokom (jazdila som denne, takze viem to na 100% a lacnejsie to urcite teraz nie je).. A nechapem, preco sa cudujete, ze niekto koli 220 eckam vobec chodi do prace. Na vychode je to ozaj tak, ze ludia precestuju aj polovicu prijmu. A aj preto je tam tak vela nezamestanych, pretoze sa im to proste neoplati, trepat sa niekam koli 200 eckam, ked na socialke, ci materskej dostanu takmer tolko a nemusia nic. Ale to je zla politika tohto statu, ludia chceli a chu istoty, pretoze nie su ochotni prevziat za seba zodpovednost. Dievcina, ktorej tu "nakladate" ani zdaleka nie je jedina, co takto funguje. Bohuzial.. Kazdy si je svojho stastia strojcom a tiez ma vedia nas..t vyhovorky ze neda sa, nemozem, a pod.. Tiez mam kamosku, co je v podobnej situacii na vychodnom SK a uz som jej X-krat vravela, nech sa prestahuju, ale su prilis pohodlni a maju strach (neviem z coho, bo uz teraz su v peknych sra..kach). My sme sa koli praci uz stahovali 4x a tu sme a vzdy to slo k lepsiemu, stacila odvaha..
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejkam Precitaj si po sebe, co pises (spomenula si hl. mesto a nie nejaky Maly Saris, kde moze byt mzda 220 eur) a ja som z toho vychadzala...a nech akokolvek ratam, aj tak nemoze precestovat 150 eur na tu vzdialenost, ktoru biancal uviedla...cize bud si zopakuj zaklady matematiky, alebo sa nevyjadruj k mojim prispevkom.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?