Ako nadobudnúť vlastné bývanie s príjmom 450 eur?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Zdravím, sme mladý pár /19,21/, čakáme prírastok do rodiny, preto by sme sa chceli osamostatniť. Už rok síce chodíme po podnájmoch, ale chcelo by to niečo vlastné. Lenže nevieme, ako ďalej. Snúbenec je zamestnaný zatiaľ na dohodu, zarobí 450Eur v čistom, ja som momentálne nezamestnaná, od marca budem na RD. Je nejaká šancam žeby sme mohli nadobudnúť niečo vlastné? Banky chcú nenormálne príijmy, aj keď neviem ktorí mladý pár zarába podľa nich 1000€ mesiačne dokopy. Na východnom Slovensku určite nie.Momentálne bývame v dome snúbencovej babky, ale nieje to na dlhodobo. Mám pocit že sa nijako nevieme pohnúť. Poraďťe niekto.Ďakujeme :-S
Odpovedať
@biancal ako Ti asi vacsina v dobrom radi - na hypoteku musite nateraz zabudnut. Ziadna banka vam ju za danych okolnosti hypoteku neschvali. Dieta je uz na ceste, musite sa k situacii postavit zodpovedne a spoliehat sa predovsetkym sami na seba, na vase schopnosti. Priatel nech si cim skor najde pracu na TPP (uz ju mal davno mat, ak ste planovali dieta); po veceroch a vikendoch nech sa snaz privyrobit ako sa da (stavby, sklady, vykladanie tovaru,...). Ty si v danej situacii tazko najdes trvalu pracu, ale snaz sa cim skor dokoncit si skolu a privyrobit kde sa da na brigadach... Co najviac penazi usetrit; budete ich potrebovat! A hlavne - nespoliehat sa na to, co dostanete od statu, tadial cesta nevedie...
Odpovedať
Niekedy si pripadám ako skutočný chudák na modrejstreche, lebo keď tu niekto napíše, že zarába pod 500 mesačne, má dieťa a nemá ešte vlastné bývanie, je nezodpovedný, dokonca tu kapa34 zakladatelku temy podozrieva, že sú to cigáni. Ale veď takto ako my zarába 3/4 Slovákov. Vždy som mala pocit, že toto fórum je len pre milionárov. Malo by sa to volať zlatastrecha.
Odpovedať
Profilova fotka
@ucitelka87 normalne, moja zachrana, konecne niekto kto sa s mojim "zamotanym pribehom " stotoznuje a aspon zcasti ma chape @ucitelka87 vsetci vedia len mudrovat, ako toma byt, lebo kazdy tak rozmysla, kazdy tak robi, musis zapadnut, musis aj ty takto rozmyslat... tiez som sa vyssie pytala, ze dokedy mam cakat? viem 19 rokov je malo, ale chceli sme to tak, podarilo sa nam babatko, tak co ho mam dat prec, lebo nezijem podla nejakych tabuliek?
Odpovedať
Profilova fotka
@ucitelka87 presne si to vystihla!!!!!!
Odpovedať
Profilova fotka
@biancal Tvoj priatel da 150 eur na cestovne kazdy mesiac? a to cim cestuje, taxikom kazdy den? prepac, sice neviem, kolko stoji SAD, ale urcite nie 150 eur mesacne...existuju predsa mesacenky a pokial viem, tie zdaleka tolko nestoja...akoze robis si z nas dobry den????? Dievca drahe, velmi rychlo sa spamataj a prestan tu trepat hluposti a zbytocne tu provokovat ludi. Ani jedna rada sa ti nepaci, hned mas minimalne 5 argumentov proti na kazdu jednu pripomienku, ale ze by si nasla aspon jeden za, to asi vobec nemas v umysle. Byvat v garzonke sa ti nepaci, dochadzat sa ti nepaci, dohodnut sa s priat. rodinou sa ti nechce. Asi ti chybalo par vychovnych po zadku, pretoze rozum si teda este stale nedostala - hlavna vec, ze ste chceli dieta. Tak ho mate a ako ste si ho spravili, tak sa aj postarajte. Prepac, ale nic ine sa na tvoje spravanie povedat neda. Nemas v sebe ani stipku prisposobivosti a to nie si v situacii, aby si mohla vyskakovat. A este by ma zaujimalo, ako vedela na Vas prepisat byt priatelova mama, ked na nom bola uvalena exekucia. Kataster urcite nepovoli zmenu vlastnika, pokial je na nom uvalena exekucia. Zavadzas nas tu vsetkych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpovedať
@ucitelka87 Ako prvá vec: ísť podporiť sestričky v utorok na ulice. Aby sa ony a potom aj učitelia dočkali vyšších platov. ;-) Každý začiatok je ťažký, asi väčšina ľudí aj tak začína spoločný život - u rodičov. Mnohí tak aj ostanú - prerobia si časť domu, vyplatia súrodencov... A kto má malý príjem, musí uvažovať, čo by mohol ešte robiť... Učiteľ môže doučovať súkromne - pre Vás priestor. Alebo muž brigádu po večeroch. Treba zaťať zuby a makať. Nič iné sa nedá... Drsný tón tejto diskusie bol namierený nie proti ľuďom s malým príjmom, ale proti nezodpovednosti zadávateľky.
Odpovedať
@ucitelka87 - prepac, ale vy ste v uplne inej situacii. Vacsina mladych je na tom podobne a je to podla mna normalne. Ako sa preboha mozes porovnavat s tymto pripadom? Ved to dievca si zvladlo dokoncit iba zakladoskolske vzdelanie. Vy ste mozno v kratkodobom case na tom nie vyborne, ale aspon dlhodobo mate perspektivu. V ich pripade to absolutne dlhodobu perspektivu postrada.
Odpovedať
ja mám pocit, že máš k tomu zlý prístup. Ak stále budeš len hladať spôsob ako sa to nedá, tak nikdy nič vlastné mať ani nebudeš. Teraz si naozaj nemyslíš, že keď si tehotná, tak ti dá niekto niečo zadarmo,či? Od štátu toho veľa nečakaj. Aj tak si myslím, že ľuďom ako ste vy dáva až moc, nakoľko ste ešte ničím do kasy neprispeli. Jedina odpoveď na tvoju otázku je práca. Tehotenstvo predsa nie je choroba. Ak si myslíš, že sa nad vami niekto zlutuje a dáť ti niečo len tak, tak potom sa veľmi mýliš. Takže bez toho aby si tvoj priateľ našiel poriadnu prácu a počkali ste kým dieťa dáš do školky a budeš tiež pracovať to určite nepôjde. Alebo skús Modre z Neba...
Odpovedať
Profilova fotka
@blondiee83 vsetci sa do toho vyznate, viete co je vo veci, tak naco budem nieco vysvetlovat? aby ste ma zase len zavalili vasimi argumentami? ano 150 e da na cestovne, 1,90 eur stoji listok , vypocitaj si to tam-spat, 26dni v mesiaci, plus MHD v kosiaich 20eur, plus z prace dochadzaju aj do levoce , 2 x do mesiaca cestuje aj tam...nie, lebo ty neveris, ano ja tu klamem!!!!! to je realita, ty mas asi auto, netusis co je to cestovat !!!!!
Odpovedať
@ucitelka87 sorry uzitelka... ale ked dieta nebude mat zazemie, alebo bude mat vsetko komplikovane a pod.. tak skor rezignuje a potom na ziadny moj dochodok nebude robit..., zeby este som nerobil ja na jeho podporu.... Vy mate aspon kde byvat. Preco tu rovno pises o 35 -40? Rok -2 by som pockal, mal pracu, nieco si zabezpecil... a tak siel na matersku.. Kde sa ponahlate? Manzelka bude mat 31, V 23 skoncila skolu, brali sme sa ked mala 26, prve dieta planovene v 28, druhe po 2 rokoch... Pred detmi sme sa zbalili a sli aspon na 3 roky do Blavy, kde zarobila cca 1100 v hrubom . Nic sme nepremeskali, myslim si ze mame vek este v pohode... ale mame podstatne lepsiu perspektivu do buducnosti... Btw... co mate za odbor na VS? aj s ucitelstvom sa da robit kadeco...
Odpovedať
@biancal Požičať môže kamarát, kňaz, môžem dať nejaký predmet do záložne, ak mám. Ak som spoľahlivá a viem dodržať slovo, prvú vec, ktorú spravím po obdržaní výplaty - vrátim dlh. Zabudla som povedať, že z domu som šla s 20 Sk v kapse. Čiže dlh. Jedávala som suché rožky, v lepšom prípade holé kolienka.
Odpovedať
@ucitelka87 ja mam 32 mam len stredoskolske vzdelanie. robim od 18 rokov. dieta nemam. ale tiez mi nikto nic nedal a dom som postavila s priatelom a to doslova. tiez sme nebrali ani jeden cent z banky pozicku. a predsa sa to da. cize keby zakladatelka chcela nevyplakava tu na nete ako sa to neda. to co zaplati za net to ma aspon na dva tyzdne na cestovne. moze si najst brigadu aspon na tyzden dva aby zarobila na cestovne napr....
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@evikg ano, lenze porovnaj si vysokoskolsky vzdelaneho cloveka, zaraba 450eur mesacne, moj priatel ma stredoskolske vzdelanie a zaraba takisto...tak o com to je? nieje vsetko len o vysokej skole, to ti nezaisti pracu za miliony
Odpovedať
Profilova fotka
@ucitelka87 Pani ucitelka, esteze ste sa dnes registrovala vsak? nebolo to nahodou cielene registrovanie? ak nie, tak sorry, ale ta dievcina nas tu uz dost vodi za nos a trepe dve na tri, lebo sa doma asi nudi.
Odpovedať
@ucitelka87 az na ten rozdiel, ze vy mate kde byvat...svokrovcom zrejme prispievate na energie, ale asi nemusite platit nejaky vysoky najom ;-) a vies co, aj ja mam tri deti a ver mi, nedokazem si predstavit, ako by sme ich vychovalali z minimalnych platov, ale to je tiez vec nazoru... ja pochadzam zo styroch surodencov, nasi tiez patrili k nizsej prijmovej skupine, ale snazili sa, nemali sme nikdy hlad, chodili sme v cistom, ale so sekaca... dovolenky neboli... na vysoku som z financnych dovodov nemohla ist, ako najstarsia som viac menej bola nutena sa cim skor osamostatnit... detstvo bolo v pohode, ale v obdobi dospievania som tym dost trpela. takze ak chces mat vela deti za kazdu cenu, nech sa paci... len potom ma ten rozboril chudak tolko roboty... inak aj moj muz je vystudovany ucitel...ale velmi rychlo si to rozmyslel, ked si uvedomil, ze nebude z coho raz rodinu zivit... a co sa tyka tych dochodkov...ktovie ci o 50 rokov este nejake budu...
Odpovedať
Profilova fotka
@mima1 a za co mam dochadzat na tu brigadu? ja viem vyzera to ze clovek nechce, lenze raz ked nemam zaco ist do mesta na brigadu, tak ako mam potom brigadovat? cakame na priatelovu vyplatu, a budem brigadovat, pracovat...
Odpovedať
@biancal zaco asi zaplatis ten internet z ktoreho tu pises? asi si u kamaratky zadarmo na nete
Odpovedať
@biancal ak priatel cestuje pracovne do Levoce, zamestnavatel mu takuto cestu nehradi? Ak nie, tak cim skor zmenit pracu, ak by ste aj do buducna rozmyslali o hypoteke, podmienkou je dokladovat prijem z TPP, pretoze brigadu, z ktorej sa neodvadzaju odvody do SP vam podla mojich info ziadna banka ratat nebude. Klucovy je vas prijem ako zamestnancov z TPP (po ukonceni skusobnej doby) alebo prijem ako SZCO. Aspon v "nasej" banke to takto bolo...
Odpovedať
Profilova fotka
@blacksr a ak nemám žiadnu vec, čo by som mohla dať do záložne? veriaca niesom, čiže za kňazom nepôjdem..
Odpovedať
@biancal - netvrdim, ze kazdy musi mat VS, ale aspon maturitu alebo vyucny list by mal mat. Ty nemas ani to.
Odpovedať
Profilova fotka
@mima1 nie, máme internet v obci cez WIfi pri škole :-)
Odpovedať
@blondiee83
Odpovedať
Profilova fotka
@biancal este stale si nam tu vsetkym nevysvetlila, ako mohla priatelova mama prepisat na vas ten byt v presove, ked na nom bola uvalena exekucia. toto ma hrozne zaujima.
Odpovedať
Profilova fotka
@evikg áno, pretože som si nemohla dokončiť posledný ročník NIE Z VLASTNEJ VOLE!!!
Odpovedať
@biancal veriaca niesom, čiže za kňazom nepôjdem Vy máte toľko argumentov, prečo to nepôjde...
Odpovedať
@biancal - zase si protirecis. Ved ste sa rok potlkali po podnajmoch. Takze ste mali kde byvat a co jest. To musis, ci uz do skoly chodis alebo nie. Takze si ma zase nepresvedcila. Ale asi si zabila cas celkom obstojne,ci? Ja uz ten svoj v tejto diskusii marnit nebudem.
Odpovedať
Profilova fotka
@blacksr 80? ale nehovor :D 1,90 x 2 /tam-spat/ = dajme tomu 4eur, 1euro listky na MHD /tam-spat/, to je 5eur na den, x 26 ..to je 130eur mesacne
Odpovedať
@biancal: este bby ma zaujimalo... to mas aj pocitac, predpokladam telefony asi aj s pausalom .... makat 26 dni v tyzdni za 450, resp. 300 ked odratam cestovne.. ale nesedi mi to: 1.9*2*26 je 98.8 + 20 HMS v KE je pod 120 Eur.... takze makat 26 dni za 300 Eur, tak to si hladam inu robotu o 106...
Odpovedať
@biancal a co ti vlastne rodicia povedali? ze moja, uz nemozes chodit do skoly, sice tym padom nebudes mat maturitu a zrejme ani poriadnu pracu, ale ani my uz sa o teba nebudeme starat??? to prosim ta v akej financnej situacii si ty vyrastla? nedalo sa ziadat socialne stipko? alebo nieco podobne? viem, ze moja mama nieco take dostavala, ale museli sme sa dobre ucit...
Odpovedať
@biancal skus napisat jednu vec co mozes urobit v tejto chvili. co by sa dalo z tvojej strany.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?