Ako nadobudnúť vlastné bývanie s príjmom 450 eur?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Zdravím, sme mladý pár /19,21/, čakáme prírastok do rodiny, preto by sme sa chceli osamostatniť. Už rok síce chodíme po podnájmoch, ale chcelo by to niečo vlastné. Lenže nevieme, ako ďalej. Snúbenec je zamestnaný zatiaľ na dohodu, zarobí 450Eur v čistom, ja som momentálne nezamestnaná, od marca budem na RD. Je nejaká šancam žeby sme mohli nadobudnúť niečo vlastné? Banky chcú nenormálne príijmy, aj keď neviem ktorí mladý pár zarába podľa nich 1000€ mesiačne dokopy. Na východnom Slovensku určite nie.Momentálne bývame v dome snúbencovej babky, ale nieje to na dlhodobo. Mám pocit že sa nijako nevieme pohnúť. Poraďťe niekto.Ďakujeme :-S
Odpovedať
@biancal: ako skola je posledne co Ta travi... dieta v 19 je dolezite, pricom mate (sorry za vyraz)... "holu r.t"? V tej skole to asi nebolo velmi ruzove... uz vidim ako dorabas maturitu pri dietati.. a sTvojim pristupom... Pri rocnom snazeni o dieta by som maturitu spravil uz X krat.... To je fakt o pristupe a zodpovednosti.. Sorry za vyraz... ale takato "hlupost" ludi nikdy nepochopim a mozno moje vyjadrenia voci nim budu arogantne... S takymto pristupom je tu skora vidina socialnych pripadov, cakajuca na istoty od statu. V dnesnej dobe nepoznam vela ludi (okrem urcitej skupony co ma na tom biznis) zeby sa ako prve snazili o dieta, bez vzelania, prace. Nemusi byt vlastne byvanie ale aspon nejaka perspektiva.... Co tu pises o 40 rokoch... a povinosti mat dom a auto. TO je to uvazovanie mladych... hlavne auto. Chces vsetko a naraz do 20 stihnut? Nemozne - potvrdi Ti to tu X ludi.... Len tak mimochodom... ja mam 33 (podla Teba som uz stary), zena bude mat 31, mame 2 deti ( o ktore sa vieme v pohode postarat a dat im co potrebuju, 2 auta, rozostavany dom... Ale usli sme na to z druheho konca... Najprv skola, potom nieco zarobit aby mal clovek nejaku persektivu do budusnosti a vedel zabezpecit potomstvo... a az tak prisli deti... A nezodpovednost ludi ... ktori sa potom spoliehaju na podporu statu... ma v celku nasiera... lebo solidarny system v nasej krajine okrada mna a moje deti (a ver ze co ja mesacne platim statu Tvoj priatel ani nezarobi)... lebo sa o nieco snazim s rozumom... a nie len "vtakom" Sorry ... tvrdo som to napisal... ale je to tak.
Odpovedať
@biancal mas pravdu s tym, ze platenie podnajmu je skoro tak vysoke ako splatky hypoteky ale nic s tym neurobis. a pozicat si u nebankovky je vysoko rizikove a nebezpecne. takze musis byt trpezliva. ked budes sama seba presviedcat, ze vsetko je zle a nespravodlive iba ublizis sebe aj malemu. podnajom je pre vas jedine zatial dostupne riesenie. ver, ze vsetko pride a este ako rychlo....
Odpovedať
Profilova fotka
@biancal Ozaj nechapem, aku radu teraz cakas od nas, tu na modrej streche...prepac, radit si sa mala skor na temu ako nezostat tehotna, ked nemate kde byvat a z coho pomaly zit. Ako uz bolo vyssie spominane, je maximalne nezodpovedne chciet dieta za takychto podmienok - ja ani nechapem, ako mohla tato myslienka vo vasich hlavach skrsnut - vsak ste este deti - aj podla vasho rozmyslania a konania. Mate x rokov casu. No ale uz sa stalo, tak ako to tu radili viaceri - aj katrin21 - nastahovat sa do nejakej garsonky - preco musite byt prave v kosiciach? najdite si byvanie v mensom meste, kde ceny nie su take vysoke a priatel moze dochadzat. Ty sa mozes zatial zamestnat na nejake pomocne upratovacie prace, vykladanie tovaru v hypermarketoch - nieco, co zvladnes, vsak si len v prvych tyzdnoch tehotenstva - aj ine zeny pracuju az kym neodidu na matersku - treba pohnut zadkom a skusit nasetrit aspon par eur. Na vlastne byvanie teraz zabudnite - budete radi, ze budete mat co do ust a zaopatrit babatko. A ak si dorobis skolu a pojdes pracovat, potom mozete rozmyslat nad hypom.
Odpovedať
@biancal nad cim ste rozmyslali s muzom, ked ste dietatko planovali? preco ste si dopredu nezistili, ake budete mat moznosti a teraz ziadate nezmyselne o uver, ked mate ledva minimum.... AKO ta mohli donutit tvoji rodicia prerusit strednu skolu??? to skutocne nepochopim takuto rodicovsku lasku. rozmysla tvoj muz nad tym, ze vycestuje za lepsim zarobkom? rozmyslate nad tym, ako zlepsit svoju celkovu situaciu? a z toho prispevku si myslis, ze aku vybavicku urobis? jeden kocik, par kusov oblecenia, z coho ti babo vemi rychlo vyrastie...na to sa skutocne neda spoliehat... je to smutne, ale miesto kupovania bytu sa zamerajte na zlepsenie financej situacie a az potom rozmyslajte nad vlastnym byvanim...
Odpovedať
Profilova fotka
@blondiee83 ďakujem za tvoje vyjadrenie :) v košiciach má priateľ prácu, čiže preto v Košiciach, a dochádzať? vieš koľko stojí vôbec lístok SAD ? aké drahé je cestovanie autobusom? teraz cestuje a je to dosť finančne náročné, a to sme len 28km od Košíc. viac precestujeme ako platíme náklady na obrovský rodinný dom, tomu ver ...
Odpovedať
sorry, ale podla toho co tu bolo napisane to vyzera tak, ze niekomu sa nechcelo chodit do skoly, tak rychlo treba babo, aby bol aspon rodicovsky prispevok...
Odpovedať
@biancal Súhlasím s @mr79 . Pre Vás je teraz riešením: - dohodnúť sa so zvyškom rodiny na pravidlách užívania toho domčeka, aby ste mali súkromie a platby aby boli nízke - požiadať o sociálny byt v mieste trvalého bydliska - treba napísať žiadosť na obecný úrad a poslanci to prejednajú... ak obec má byty, možno poskytne.... ale tiež to treba platiť. Plienky budete prať, zabudnite na jednorazové. To len do poradne. :-) Kočík aj šaty kúpiť na inzerát. Šatočky dokupovať priebežne v sekáčoch.
Odpovedať
Profilova fotka
@sirinka áno rozmýšlali sme aj nad zahraničím, lenže tam nám treba nejaký vstupný kapitál minimálne na 1 mesiac, kým nedostaneme výplaty, a našetriť sa nejako nedá, keďže priateľ zarobí 450e, z toho 150 precestuje, platime naklady na rodinny dom, cize na zahranicie z toho nasetrit je tiez tazke.. jasne, vsetci hovorite ake je to zvratene, nezodpovedne atd, ale ked vam nema fakt kto pomoct, rodicia , nikto, a postavia vas pred hotovu vec, zi, byvaj, staraj sa, inak by ste sa nato pozerali
Odpovedať
Profilova fotka
@blacksr keby sa s nimi ovsem dohodnut dalo .. to su primitivne sedliacke rozumy, vpali mi tu jeho stryko o 6:30 rano, najhorsie je natom to, ze maju vsetci kluce od domu, clovek skoro dostane infarkt, ze co sa deje...oni to skratka nepochopia, ze tu sme teraz my, povedia nato ze je to ich dom, oni su tu pani alebo co.. a ten socialny byt skusime, ale nato su dlhe poradovniky pokial viem
Odpovedať
@sirinka: na modrom konikovi niekedy v aprili pise : od 9.augusta.2011 sa snazime o babo a zatial nic.. takze dobre vedeli v akej su situacii ("sra.kach") ale babo musi byt... Ved stat mi da 800 Eur, tak vybavicka v pohode bude - a potom ? tych 800 eur a 200 mesacne bude dietatu stacit do 3 rokov? Ta baba nema vobec zakladnu ekonomicku gramotnost... ved dostaneme... a pod... Pri vlastnom byvani budes platit hypo + prevadzku... atd.. atd... Sorry ale hlupost ludi niekedy fakt nepozna medze.
Odpovedať
@biancal : sorry .. ze Ty pises: "to su primitivne sedliacke rozumy" ... no comment
Odpovedať
Profilova fotka
@biancal aj ja si myslim tak ako @blacksr ,najlepsie riesenie by teraz pre Vas bolo dohodnut sa s tymi priatel.bratmi na podmienkach..teda,poviem priklad,aby ste mali len jednu izbu na uzivanie,do ktorej Vam chodit nikto iny nebude,aby ste mali ako take sukromie...a dohodnut sa na nejakej primeranej cene,no ale s tym vsetkym by museli oni suhlasit,nie aby sme tu my teraz z Modrej strechy vymyslali scenare ...suhlasim s katrin21,mr79 snazit sa o bábo za takychto podmienok je troska nezodpovedne. A este sa chcem nieco opytat,nie ste Vy Romovia????????????????????...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@mr79 ty si taky mudry, nevidis do toho celeho problemu ale sudis akokeby si vedel o vsetkom, my sme este pred rokom mali byt v presove, ktory nam prepisala priatelova mama, ale kedze bola na nom uvalena exekucia tak nam ho zobrali, chod sa realizovat niekde inde, lebo uz ma fakt vytacas, vies tu iba mudrovat pritom vobec nevidis do celeho problemu
Odpovedať
Profilova fotka
@kapa34 ...nemám slov...
Odpovedať
Profilova fotka
suhlasim s vacsinou...v prvom rade si treba dokoncit skolu, najst si pracu a az potom rozmyslat o vlastnom byvani, pretoze dnes bez skoly pracu nenajdes a bez prace ti hypoteku nikto neda..
Odpovedať
Profilova fotka
@mr79 ano sme primitivne sedliacke rozumy aj my, ze sme si chceli spravit dieta podla teba, jasne, tvoj nazor, lenze mne do zivota nikto nedal byvanie, peniaze, materialne veci nic!!!! priatelovi taktisto! teba keby nechali rodicia len tak s holou ritou ako hovoris v 18tich rokoch, pozrela by som si ako by si sa postavil na nohy.. nasiel si byvanie, pracu, atd!!!!
Odpovedať
@biancal no prepac...aj ja som bola postavena pred hotovu vec....v 18tke (chvalabohu mi rodicia dovolili dokoncit strednu skolu) som pekne opustila rodny panelakovy byt, kde ostali moje dalsie 3 sestry, mama mi dala prasule akurat na cestu a hybaj 300km za aspon nejakou pracou... byvala som na ubytovni zozaciatku... ale clovek sa rozkuka, ak ma volu pracovat, najde si aj lepsiu pracu, ak sa neboji cestovat, najde si aj vynikajucu pracu, ak je sikovny, povysia ho... to, ze ta po dovrseni dospelosti rodicia slusne povedane vysupli z domu predsa neznamena, ze okamzite si urobis dieta a budes dufat, ze nejako prezijes... a zbytocne sa urazas na rozne nazory, ale toto je fakt. kto ma trosku zdraveho sedliackeho rozumu, tak ako vy sa spravat nebude. ale to je jedno. druha vec je riesit uz vzniknutu situaciu a to napr. mozno znamena, ze pokial ty ako tehu pracovat nechces alebo nemozes, tvoj muz bud bude hladat lepsiu pracu alebo si najde popri pracu dalsi sposob zarobku, brigady a podobne, postupne skusit cosi usetrit a po RD ked sa zamestnas aj ty, mozno vam vyjde na nejaky bytik... dovtedy bud vydrzite situaciu v dome, alebo skutocne budete nuteni platit vysoke najomne...ale ako hovorim, situaciu ste si sposobili sami, vedeli ste, do coho idete a bolo to vase slobodne rozhodnutie mat teraz dieta, takze sa uz nevyhovaraj na nikoho, kto vam co sposobil...ste za to zodpovedni len vy dvaja...
Odpovedať
@biancal Keď rodičia nič nedali, o to viac sa človek musí snažiť!!! Ani mne nedali rodičia. Práve preto som sa nesnažila o dieťa v 19. Vy to máte opačne? Rodičia mi nedali, tak ani ja si nedám? Či ako? Mala som 18, keď som šla z domu - mala som všetok svoj majetok v 2 banánových krabiciach. V jednej šaty a zubná kefka a v druhej knihy. Aby som mohla študovať po nociach, lebo cez deň som chodila do práce. Ja som svoje nápady už napísala, viac sa nedá. Hypo nedostanete. Ani nemusíte do banky chodiť.
Odpovedať
Profilova fotka
ano , nebojime sa cestovat, lenze odkial vezmem peniaze na cestu, ubytovanie, peniaze na zitie na prvy mesiac, peniaze agenture za sprostredkovanie prace? keby sme nato mali, uz davno sme v zahranici
Odpovedať
Profilova fotka
@sirinka
Odpovedať
Profilova fotka
@biancal priatelova mama -neboha vam prepisala byt v PO????
Odpovedať
co ma vzdy prekvapuje na takejto teme ako je tato napr je to ze vyplakavat bude vzdy kazdy ako sa co neda a hlada sa len to ako sa to neda ale povedat si ze idem nieco urobit aby som sa mala lepsie to nie. sa zober a chod si nieco hladat daku pracu aspon kym sa da... zarobis si peniaze aspon na plienky a oblecko. mimochodom na internet peniaze su vzdy....
Odpovedať
@biancal: nie nastastie zo skoly ma nevyliali ani som sa nerozhodol v maturitnom rocniku ju menit... Uz to napisem fakt sprosto a vulgarne: Ak by som bol v 18 "na ulici" sa zbalim a idem niekde makat ako fretka... a nie trtkat ako potkan... Sorry .. to ich urazam, lebo oni vedia ked je mali potravy, tak nemaju male).. Ja som z domu odisiel tiez po skole ... ale vysokej... Mat byt a prist on v exekucii - to je hospodarenie... takze nakoniec piatel ma oboch rodicov (pred hodinou bol este sirota...) Ako sorry ked Ta vytacam... ale toto je neskutocne uvazovanie... tu fakt chyba akakolvek sebareflexia...
Odpovedať
Profilova fotka
@mima1 ano neda sa, lebo ked nemam zaco cestovat do prace, tak ako si mam do tej prace chodit? povedz mi ako? cestovne ma vynde na 100eur mesacne
Odpovedať
Profilova fotka
@mr79 rodicia ho nevychovali, oboch rodicov nevidel cele detstvo, cely zivot pomaly, povedala som ze "nema rodicov", pretoze ked nevidis rodica cely zivot, ani pre teba neexistuje, aspon pre priatela nie! nic v zmysle ze su nebohy som nikdy nenapisala
Odpovedať
Profilova fotka
@biancal a uz vobec nie ze je sirota :-D rodicia sa rozviedli ked bol maly, mama sa liecila na psychiatrii a otec pracoval v zahranici, vychovavala ho babka, podla mna to je "nemat rodicov"
Odpovedať
@biancal 100 € sa dá požičať, ak sa práca nájde... aj so zamestnávateľom sa dá dohodnúť... Vy máte normálne zoznam všetkého, čo sa nedá... Čo tak začať premýšľať: AKO BY SA MOHLO DAŤ ??? Kde je vôľa, tam je cesta.... povedal Dzurinda.
Odpovedať
Táto téma ma zaujala, lebo je našej situácii podobná, s tým rozdielom, že ja s mm máme VŠ. Všetci si tu všetko krásne plánujú. Ja vám poviem o sebe - som vydatá, mám VŠ, 25 rokov, manžel tiež VŠ, 28. Dá sa povedať - vzdelaní ľudia. Ja mám červený diplom, aj keď viem, že mi je na prd. Čakáme prvé bábätko. Obaja sme učitelia - manžel má rovnaký plat ako píše biancal - zhruba 450 €. Ja som zamestnaná ešte nebola - hneď po VŠ sme chceli bábo - tiež rovnaká situácia ako biancal, lebo dostanem iba rodičák 194 €. Obývame zatiaľ jedno poschodie u svokrovcov, tiež sa raz chceme osamostatniť. Podľa vás sme mali ešte stále čakať? Dokedy preboha? Do 35? 40? Mne je zle z niektorých príspevkov - všetci tu uvažujú len matematicky. Ako jednoducho sa to povie - počkajte s dieťaťom, nájdi si prácu so mzdou 1000 éčok, našetri si, prvé dieťa maj tak po tridsaťpäťke. A ak niekomu poviem, že chcem aspoň 3 deti, tak sa mi nehanbí povedať, že som nezodpovedná, lebo ako preboha ich finančne zabezpečím? No pre mňa mňa za mňa si majte len jedno dieťa, ale vedzte, že tie moje tri alebo štyri raz budú robiť na váš dôchodok! Raz mi ešte poďakujete. Vaše rady nie sú ľahko zrealizovateľné. Na podnikanie nemáme bunky, ja som učiteľkou chcela byť odmalička a cítim sa k tomu povolaná, a manžel si ťažko nájde prácu v inom obore ako v školstve. Nám by ste čo poradili?
Odpovedať
Profilova fotka
mne sa tiez zda,ze tento pribeh sa nejako zamotava viac a viac,a len Boh vie, kde je pravda :-. ...
Odpovedať
Profilova fotka
@blacksr ano priatel robi, ale zalohu mu nedaju, asi nevies co to znamena nemat nikoho...nikoho kto by ti pozical, pomohol.. skus sa vzit do tej situacie, nemas nikoho, ale 100e sa da pozicat :-D ked sa da pozicat povedz mi kde ?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?