Ako dlho trvá schválenie hypotekárneho úveru?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, ake mate skusenosti, ako dlho trvalo, kym Vam banka dala vyrozumenie o tom, ci HU bol/nebol schvaleny???
Odpovedať
Profilova fotka
@luna90 ahoj, nám vo VÚB naša hypotekárka hneď po zadaní povedala, že to máme predbežne schválené a final sumu sme mali potvrdenú do 5 dní. dovolenky to môžu natiahnuť...
Odpovedať
@barborkao dakujem 😊
Odpovedať
Profilova fotka
Nam tiez povedali, ze ho mame predbezne schvaleny a potom nam dali vediet nejako do tyzdna vediet, ze je vsetko ok. Netrvalo to nejako dlho ale moze sa stat, ze kvoli dovolenkam to moze trvat dlhsie. Aj ked nemalo by lebo tym si odradia dalsiv klientov ale vsetci sme len ludia takze by to mal clovek chapat, ze aj oni si potrebuju niekedy nohy vylozit :-D
Odpovedať
vo vubke podľa toho k akému pracovníkovi sa to dostane. jeden sa nechce dlho babrať, tak odklepne aj to čo netreba a potom sú tam taký ktorý nepoznajú ani vnútorné stanovy nieto ešte zákony a čítať je tiež zaťažko, taký to zdržujú a stále preháňajú hore dole a čo sa týka dlhodobých klientov a dalo by sa povedať že verných klientov tak takých si nevážia, tých preháňajú najradšej hore dole až sa takýto klienti z vernosťou banke rozlúčia.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Nam to riesi SLSP salamovou metodou uz 2 tyzdne. V pravidelnych intervaloch si pytaju dalsie a dalsie dokumenty. Smutne ze za dobu vybavenia hypoteky je firma schopna postavit dom na kluc.
Odpovedať
Čerpal tu niekto hypotéku na tranže ?
Odpovedať
Uz je to viac ako mesiac ... stale cakame :)
Odpovedať
Profilova fotka
@peterb1 ako si dopadol? ja mám podané v SLSP a VUB
Odpovedať
Uz ju mam nacerpanu. Chod cestou VUB.
Odpovedať
Kupoval som pozemok, keďže som szco, spraviť hneď daňové, tam sa to komplikovalo lebo finančná správa nemala este formuláre na rok 2018... Potom žiadosť do banky potrebné dokumtny sa zháňali ako potvrdenie o výške daňovej povinnosti(všetko už elektronický keďže som to robil prvý krát tak sa to predlzilo o čosi) znalecké posudky chcel som zakladať dva pozemky, ale po 2 mesiacoch zamietania bánk (VÚB, Prima, unicredit) som šiel do SLSP kde mam účet a v pohode, zakladali sme nakoniec byt, lebo bola nízka hodnota tých pozemkov (papierovo), tam som to vybavil aj so znaleckým od podpisu ziadosti po podpis zmluvy, za 5 pracovných dní, peniaze prišli o 5 dní pracovne pretože tipek co mál dat plombu, nedal hneď ale až piatok a kým ešte aktualizoval kataster údaje,.. Peniaze boli až v pondelok, takže cca 10 pracovných dní v SLSP, ale šlo to cez známosti.. Ale refinancovat chcem teraz v januári, tak možno že prejdem do VÚB.... Pardon za chyby, píšem z mobilu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Tak ja v UniCredit od podpisu zmluvy cakam vyse 2 mesiace. Uz seriozne zacinam uvazovat, ze pojdem skusit do inej banky, kolko mi tam povedia, ze trva schvalenie. Keby povedali max mesiac, asi sa vykaslem na cely UniCredit, aj keby mi povedia, ze o tyzden to bude. A to som podpisoval zmluvu, ked boli ine podmienky (iny urok) a pani povedala pred Vianocami, ze uz su ine uroky a blabla...
Odpovedať
Profilova fotka
@edulo podpisovali ste zmluvu alebo ziadost a cakate na schvalenie ziadosti? Ak uverovu zmluvu, tak hypo je schvalena a cakate na cerpanie, ktore ma urcene svoje podmienky a treba ich splnit, pozrite si to v zmluve a overte si, ci ich mate splnene. Ak ste podpisovali len ziadost a cakate na schvalenie... cudujem sa Vam, ze cakate... Kludne si podajte ziadost do inej banky. Standardne trva schvalovanie 1-2 tyzdne max. TB aj v priebehu troch dni. Je pravda, ze december bolo vsetko na dlhsie a najma ziadosti podane po 15.12. stoja, ale ak ste podali zaciatkom decembra ci este skor, tak necakajte a rieste si inu banku.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@andreah25 Bola to ziadost. Dodane bolo vsetko, od znaleckeho az po potvrdenie o prijme. Jedna sa o refinancoavanie. Prijem taktiez nie je problem. No bolo to nejak na zaciatku novembra.
Odpovedať
@andreah25 Povodna hypoteka je so statnym prispevkom pre mladych a fixacia konci v juli 2020. Tato povodna je vo VUB-ke. Da sa to momentalne riesit aj vo VUB-ke, ked chcem navysit hypoteku?
Odpovedať
Profilova fotka
@edulo obdivujem Vasu trpezlivost, vazne 😁. Mne ked tyzden stoji ziadost, uz su klienti nervozni. Neviem co by robili, keby tahaju cakacku na treti mesiac 🤦‍♀️. Asi by som mala vo Vasom pripade obavu, ze ziadost sa stratila.
Odpovedať
Profilova fotka
@edulo Ano, je mozne toto riesit aj vo VUB uplne v pohode a osobne Vam odporucam ostat vo VUB
Odpovedať
@edulo Unicredit vôbec nebola pripravená na tu kampaň ktorá prišla v októbri . Malo zamestnancov male pobočky a tiež čakanie 2 mesiace . Na čerpanie 6-7 dní no proste katastrofa . Ale kým to bolo aktuálne tak nepodliezla to ani jedna banka . Teraz je pravda ze úroky majú vyššie , síce nie o moc ale majú.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?