365.bank - postrehy a skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Mate uz dakto tuto banku? Kedze zalozit ucet je take jednoduche a je zdarma, premyslam ze na skusku zalozim. A zaujal ma ten sporiaci urok.... Kazdy postreh vitany!
Odpovedať
@duzu Ja mam trvaly prikaz a ten my vzda k danemu datumu stiahnu bez poplatku.Ale info som potrebovala vediet pre znmu ked jej chodi sipo domov a ten chodi platit na postu.Ale diky vsetkym za vysvetlenie.
Odpovedať
@petka456 pre ňu sa zmení jedine to že to nemusí platiť v hotovosti no môže už i kartou, ak má ale kartu musí mať niekde účet ,a môže si nastaviť platbu odtiaľ, výhoda od 1.2 je napr pre dobierku nemusí platiť keš ,ale kartou, do 1.2 sa mohlo platiť len kartou PB, ak účet nemá môže to platiť i cez doručovateľku ak poberá dôchodok
Odpovedať
no to hej. som sa inak cudovala na poste, ze uz maju terminaly pre kazdu banku
Odpovedať
@duzu ono je to tak, ze za SIPO plati aj obchodnik a ked pride zakaznik na postu tak aj on. no s tym skylinkom je to zvlastne (nemam osobnu skusenost), ale na ich webe pisu ze akceptuju aj (bankove) inkaso - https://www.skylink.sk/sipo-inkaso aj trvaly prikaz https://www.skylink.sk/trvaly-prikaz
Odpovedať
@radog trvalí príkaz zrušili,najskôr som platil tak, následne mi Skylink odkázal platbu 1x ročne prevodom, no poplatok vyšší ako cez SIPO, neprešla požiadavka do M bank , nemohol som dať súhlas,neviem či to už vyriešili,niekedy mala m banka forum, kde sa dalo veľa naučiť o bankovníctve a písali tam o tom probléme, mal ho každý kto mal Mbank, teraz to už meniť nejdem, ak to znova ide, mám SIPO od pošty, len ho neplatím na pošte ,ale ako TP z účtu, pre identifikáciu platiteľa stačí zadať evidenčné číslo SIPO , to je stále rovnaké, tak je to bez poplatku to čo popisoval @jamk1, bolo asi zadávanie platby cez poštovú banku,no veľmi nezrozumiteľne, pochopil si to ty?
Odpovedať
@radog ten trvalý príkaz je úhrada na celý rok , normálne je to drahšie ako cez SIPO, no môžu v tom čase zdražieť a môže byť lacnejšie, len to dopredu nevieš
Odpovedať
Profilova fotka
@jamk1: tak som dnes absolvoval videohovor :-D celkom pekna, len mi nechcela dat jej sukromne cislo :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@y2k Tekefónne, či číslo účtu? :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu Neviem presne o čom teraz píšeš, ale ja mám všetky trval´príkazy len cez SLSP. Už niekoľko rokov. 365 Banku som si zriadil iba na skúšku a používam ho ako rezervu, na ktorú naozaj nemienim siahnúť. :-)
Odpovedať
@jamk1, o tomto " zober si zo sebou SIPO složenku a pani na pošte Ti napíše údaje, ktoré vypíšeš do IB a zaplatíš SIPO prevodom z účtu bez poplatku." do akého IB si môže zapísať údaje na pošte?, ak by mala IB môže si to zapísať sama doma , vytvorí si v IB platbu cez SIPO a zadá pridelené evidenčné číslo, zadá limity pre platby ,presnú sumu, periodicita každý mesiac, do odvolania, nastaví presný dátum, kedy má byť zaplatené a má to zdarma Inkasná služba Slovenskej pošty SIPO je ideálna pre pravidelnú mesačnú úhradu predplatného , pretože zoskupuje platby za služby rôznych dodávateľov (elektrina, plyn, satelit apod.). Zákazníci, ktorí už SIPO využívajú pre platby iným dodávateľom, majú pridelené tzv. evidenčné číslo.
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu Ešte raz a naposledy... Ak chceš platiť SIPO k inému dátumu, ako sa štandartne realizuje - teda 15-teho v meiaci, tak jednoducho to nespravíš, ako som už niekoľkokrát napísal. Potrebuješ špecifické údaje, ktoré zadávaš do platby, ale nedokážeš si vytvoriť trvalý príkaz, nakoľko termíny splatné v iné dátumy, ako štandardné, teda platené 15-teho v mesiaci majú každý mesiac iný variabilný symbol. A ten si nedokážeš zadať do trvalého príkazu, ale musíš ho zadávať každý mesiac ručne. Ak si to ani teraz nepochopil, tak si to prečítaj viackrát, možno Ti to potom dôjde. :-)
Odpovedať
@jamk1, platím všetko z Mbank, mám len jednu platbu pre Skylink a pre tú mám predpis úhrady do 30, zadávam evidenčné číslo SIPO, je rovnaké každý mesiac a platba na účet slov pošty ,ako keby som to platil na pošte, kedže je to platba v rovnakej sume, posielam to ako TP, pokiaľ som tam mal viacerých platba bola 15-teho ostatné zálohové platby posielam tak isto ako TP , dostal som predpis na presnú sumu a dátum v jed. mesiacoch , pridelili mi rovnaký variabilný symbol, ročné vyúčtovanie ak mám nedoplatok posielam ako obyčajnú platbu, ak je preplatok pošlú mi na účet, všetke faktúry elektronické, mám tak stále doklad o každej platbe, poisťovne si chceli pár krát zgustnúť vymáhaním za neuhradenie, poslal som ich rovno do .. aj s potvrdením o platbe, viac sa neozvali o tejto téme už viac nepíšem,
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jamk1 nedá mi , spýtam sa takto , vedel by si z domu zaplatiť poplatok za SIPO hocikomu? dám ti do ruky listok s ktorým chodia na poštu a požiadam ťa či by si mi to zaplatil a ja ti dám peniaze v hotovosti a poviem ti že to chodím platiť 20-teho alebo iný dátum
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu Napriek tomu, že si povedal že už debata pre Teba skončila a nebudeš viac písať, tak Ti odpoviem. NIE - NEVEDEL, lebo ako som písal, musím ísť s tým SIPO dokladom na poštu, kde mi pracovníčka za prepážkou z jej počítača vyhľadá údaje, ktoré pre patričný doklad SIPO musím zadať do môjho IB. A o tom vlastne celá tá debata od začiatku je. :-)
Odpovedať
@jamk1 ja to platím tak aj bez toho aby som za niekým chodil, na doklade pre platbu na pošte ktorý mám je uvedené všetko, stačí akurát vyhľadať účet pre Slov poštu ,zadať ako SEPA platbu pre Slov. poštu, do kolonky var. symbol napísať evidenčné číslo SIPO, platbu odoslať a pridať ako TP každý mesiac, platím tak už roky a žiadny problém s akýmkoľvek dátumom, ten má byť taký ako požaduje ten pre koho je platba, toto ide zadať s každého IB
Odpovedať
https://zive.azet.sk/clanok/137839/ak...
Odpovedať
365 je len produkt poštovej banky
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@dado140 ... a že ty si robíš reklamu a naháňaš dopručenia... :-| :-| 8-(
Odpovedať
@chrobak7 len kvoli tomu sa tu zaregistroval
Odpovedať
Mam 365ku a využivam ju ako firemny učet. Prachy tam pridu a do 5 minut idu preč. :D
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
ja odporucam simonu,za 15eur urobi ajajaaaaj... :-o
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@simona353 ked uz robis reklamu a nahanas si body za kliky, tak si aspon vytvor doveryhodny ucet. Pises v muzskom rode, fotecka dievcenska. Nahlasujem ta adminom
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
365 banka zavádza celý národ v reklamách. Avizovaný úver s úrokom 3,65% nedostanete. Na kalkulačke na ich stránke som požiadal o požičku 5000€ sosplatkami po 216e na 24mes. Volal som na ich audiotex čislo 0850, tam mi to potvrdila pracovníčka. Požiadala ma o navštivenie kamennej pobočky v Prešove v OC Eperia. Sadnete, ponuknu vám 4,1%. Žiadam ich o 3,65% ako maju v reklamách, všetky kriteria splnam, plat slušný, žiadne iné úvery, žiadne dlhy, nedoplatky, žiadna vyživovacia povinnosť, čisty register, cely život zamenstaný. Po polhodine sa akože zlomili na 3,9% a tam skončíte. Na otázku prečo nedostanem avizovaných 3,65% mi odvetili: "systém nás nepustí". Tak čo je toto za zavádzanie celého národa v priamom prenose vo všetkých médiach? Vysvetlím. Nalákať klintov, a keď už tam sedíte podpišete im aj 4,1% - ako vedľa sediaci róm... pritakal a schvalili mu. Také su praktiky v 365banke. Podvodnici a klamári.
Odpovedať
Profilova fotka
My sme u nich brali 26,000€ spotrebak na doplatenie hypoteky na par mesiacov tento mesiac ho ideme zrusit a vyplatit 🙂 Ale si to curaci 🤣 beh prepacenia… urok sme dostali skoro 8% lebo ze mam nizky vek a som rizikovy 🤣🙈🙈 26 rokov a nadpriemerny plat na slovensko 🤔 Ale je mi to sumak kedze to teraz po 3 mesiacoch rusime 😇
Odpovedať
@zipsuliak máš net prečo si nepozrel už dopredu porovnanie všetkých bánk? napr. na financnejhitparade
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?