365.bank - postrehy a skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Mate uz dakto tuto banku? Kedze zalozit ucet je take jednoduche a je zdarma, premyslam ze na skusku zalozim. A zaujal ma ten sporiaci urok.... Kazdy postreh vitany!
Odpovedať
@jan_martonak_jeremy len taka mala poznamocka. Pises, ze nemas ziadne uvery. V tom ich systeme; ked su dvaja ludia s velmi dobrym platom bez nejakych problemov a jeden nema ziadne uvery a druhy ma uvery ale ich poctivo splaca, tak ten s uvermi bude mat lepsi rating.
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu lebo to je spotrebák na 3 mesiace 😄 takže je mi to jedno 😄 lebo to bolo na počkanie vybavené... PS: toto nieje jediná banka kde ti pri mojom veku povedia že si riziková osoba lebo si moc mladý a dajú ti rovno vyšší úrok..
Odpovedať
@zipsuliak mám vždy rezervu i na rok a niekedy je vhodné brať i úver, ked mi firma splatila dopredu úrok, byt som už i predal so ziskom väčším ako inflácia a ešte som splácal istinu
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu to je pekné 🙂 ale hovorím v tomto prípade mi je to úplne jedno aké tam sú % 🙂 keďže to je len na 3 mesiace reálne na mne nezarobili skoro nič....
Odpovedať
@igor256 asi tak nejak, kedze vedia, ze si plati vsetko tak ako ma ana cas, proste lepsia bonita
Odpovedať
Mna u 365ky hlavne prekvapilo a sklamalo, ze sa tvaria ako moderna banka kde pomaly vsetko ide riesit online (aj ked je mi jasne ze ako "pozostatok" postovej banky to je z velkej casti cisty marketing ta ich nova strategia), ale akekolvek blizsie informacie napr o podmienkach refinancovania uveru vam nevedia/nechcu poskytnut ani na call centre ani na online chate a posielaju Vas na pobocku osobne. To sice tiez chapem a beriem ako klasicky tah na zakaznika, ale je to "vtipne" s ohladom na medialnu kampan...
Odpovedať
@hockto 365 -ka je síce online no má kopu pobočiek ,takmer na každej väčšej pošte, to Fio a Mbank nemajú, tak všetko len cez aplikácie alebo IB úver dostane každý iný, majú rôzne podmienky napr i osobný účet s väčším zostatkom,ako splácal predošlé, to ale asi každá
Odpovedať
@hockto Ten online chat maju tak na srandu podla mna, to tam mohli mat automaticku odpoved. Mne na infolinke pomohli s cislom na pani na pobocke co riesi hypoteky, cize pre mna dolezite otazky som vedel uz po telefone a blizsie info na pobocke, ked som vedel, ze zaklad mam ok
Odpovedať
@duzu to je v poriadku ze ma kopec pobociek a pre niekoho to moze byt vyhoda a dolezity faktor pri rozhodovani o banke. Ja pisem o tom opacnom pohlade, ze nie su schopni poskytnut zakladne relevantne udaje online (aj ked sa prezentuju ako banka s velkym zaberom na online fungovanie) a tlacia ta aj tak na tu pobocku. Osobna navsteva pobocky by u takto koncipovanej banky mala byt moznost, nie povinnost pri niecom takom ako je hore uvedena vec
Odpovedať
@hockto zrejme si natrafil na nejakú začiatočníčku, ktorá to ešte nemá všetko v hlave, mne aspoň povedala že sa popýta alebo pozrie znenie, to síce môžeš tiež no čítať všetke VOP je zdlhavé na to má byť dobrý poradca, mám susedu , no vie ako zarobiť na každom klientovi, na kom nezarobí sa ani nebaví
Odpovedať
Každá jedna banka čo ja viem ma v telke reklamu čo všetko vám dajú, len ono si treba uvedomiť, že vždy to je len marketingový ťah, ako dotiahnuť klienta do banky a tam na ňom začať poctivo pracovať a spracuvávať ho na všetko možné. Niekedy som v banke pracoval a ono jedná vec je reklama a druhá vec je každý jeden konkretný človek a jeho bonita. Väčšinou sa chodili do banky stažovať ľudia, ktorým by nepožičal už nikto, lebo nikdy nič nesplácali, alebo nemali na to príjem, ale oni aj tak došli do banky, že na internete si dali kalkulačku a tám im to vyšlo a že teraz to chcú, len už zabudli pozrieť to čo tam je napísané, že to je len na informatívne učely. Ale najväčší problem slovákov a to je pozostatok ešte z minulého režimu je to, že keď som nikdy nemal žiaden úver, kreditku, hypotéku tak to som pre banku najlepší klient, ale opak je pravdou, lebo pre banku ste najlepší klient ak ste v minulosti mali už úvery, hypotéky, kreditky, lebo prave v úverovom registri si vás vedia pekne skontrolovač či ste schopný splácať poctivo dlh a to si bohužial ešte stále veľa ľudi neovedomuje. Bonita klienta nieje len výška platu, ale hlavne vek, vysoká škola a výborná úverová minulosť. Mne niekedý pripadá, že ľudia by už chceli požičať za -2% a pritom úrok všetko pod 5% na úver je výborné, lebo keď si zoberieme aka je výška inflácie, tak vám v podstate banka požičiava zadarmo a pri hypotéke sa viete mokentálne dostať už pod 0,5% čo nie že je výborné, ale to je fantastické a kto si fakt teraz nezoberie takéto peniaze, keď niečo potrebuje kúpiť, zrekonštruovať a neviem čo ešte tak ten ani len netuší ako to funguje a bude sa len stažovať.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?