365.bank - postrehy a skúsenosti

Profilova fotka
Mate uz dakto tuto banku? Kedze zalozit ucet je take jednoduche a je zdarma, premyslam ze na skusku zalozim. A zaujal ma ten sporiaci urok.... Kazdy postreh vitany!
Odpovedať
Profilova fotka
ako sa dostanete k peniazom,za koľko? ako ich tam vložíte a koľko to bude stáť? kto reálne stojí za touto bankou?
Odpovedať
Je to postova banka, cize JaT + ta ich idiotska reklama, by som sa tej sracky ani nedotkol. Ucet zadara ma aj unikredit a pod. Sporiaci urok - vies ze nik ti realne neda ziadne relevantne zazracne uroky
Odpovedať
Profilova fotka
@y2k Popri účte v SLSP a Bank Austria som si založil pred tromi týždňami aj účet v 365 Bank. Zatiaľ som okrem dosť nezaujímavej a veľmi pomalej aplikácie nezistil žiadne nevýhody. Založenie účtu prebehlo behom pol hodiny vrátane krátkeho videohovoru za účelom overenia totožnosti. Do týždňa mi prišla bankomatová karta, Nehovorím, že je to niečo prevratné, ale nakoľko nie som zvaknutý zo sebou nosiť hotovosť (okrem cca 10-15€ v drobných na zmrzlinu, či umyvárku auta, alebo vysávač na pumpe) mi celkom vyhovuje, že ak touto kartou platím na pošte napr. za dobierku, podanie doporučeného dopisu a podobne, tak za platbu nie sú žiadne poplatky. Pri platení bankomatovou kartou SLSP je to napr. poplatok 2,50€, M-Bank dokonca 10€. Práve dnes mi došiel prvý mesačný výpis. Príde jednak na email a rovnako aj do aplikácie. Platby prebiehajú veľmi rýchlo. Platba zadaná ráno o 8,oo z účtu vedeného v SLSP bola už poobede pripísaná na účet v 365 Banke. No a posledná informácia - banka patrí pod Slovenskú poštu - Poštovú banku. :-)
Odpovedať
@sysell unicredit ti da take % na sporiacom ucte ako oni? zabudni mam tam ucet ... ked to patri pod postovu, malo by to byt OK a ziaden ojeb. postovu som vyuzival pred rokmi, ked tam mali 2.5% urokovy sporiaci ucet, boli top na trhu, potom to zrusili, aj ja som vybral peniaze tu 365 banku skusim asi, len na sporenie, na nic ine, lebo na vsetko ostatne mam unicredit + mbank, ktory je zdarma tiez
Odpovedať
@atak77 kde na tej uzasnej stranke piosu o tom sporeni nevidim to tam okrem faq kde je 0,3..ˇ% rocne
Odpovedať
Profilova fotka
@atak77 To čo napíše @sysell neber vážne. On je totálne negativisticky naladený voči všetkému a ku všetkému má neadekvátne komentáre. Jeho vyjadrenie ber ako brechanie psa na mesiac... :-) Voľakedy som mal účet zadarmo v ZUNO banke, ale tam to tiež po čase zrušili a klientov presunuli do TB. Vtedy som účet zrušil kvôli vysokým poplatkom v TB. :-)
Odpovedať
@jamk1 a k comu mam negativne? ja nepodporujem firmy ktore su mi nesympaticke a co?
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell Zato, že sú Tebe nesympatické ešte neznamená, že pre niekoho druhého nemôžu byť sympatické, užitočné a vyhovujúce. A ak by si chcel vidieť, kde Ti dajú tie úroky na sporiaci účet, tak si otvor aplikáciu 365 Banky a tam to máš napísané a vysvetlené. V apke to vyzerá takto... Lenže Ty apku nemáš, tak máš smolu...
Odpovedať
@jamk1 ok nainstaloval som apku, bez priohlasenia nic nevidim takze po starom: https://365.bank/blog/o-365/nedokazet... vycucnem, to neni 3% urok, to je to ze ti zaokruhli platby - proste centy ti odklada na "spopriaci ucet a tuto sumu ti uroci 3% do vysky 1500€ Uplne jednoducho: nedaju sa prachy vlozit aby bol urok 3%, musis ich tam postupne nasyslit po centoch a z tej malej sumy ti davaju 3% ale max do vysky 1500€ cize za rok zarobis cca 45€ maximalne ked tam nasporis tu plnu sumu. Neviem ako dlho to moze trvat mozno roky kym tam ten liter nasetris. Super deal evidentne je dovod bud "bonbasticka reklama" alebo prostre aby bolo vela tranzakcii a kazda tranzakcia myslim nieco stoji..
Odpovedať
@sysell > platby sa daju zaokruhlovat najviac na 10 eur. Takze tych 1500 euro mozes mat teoreticky po nejakych 150 platbach kartou. No len by ma zaujimalo, ci potom ked dosiahnem 1500 euro mozem prestat syslit alebo zmenit vysku na kolko zaokruhlujem nakup kartou, lebo potom sa to uroci 0.365%.
Odpovedať
Profilova fotka
@asdfb Však potom tie "nasyslené" peniaze aj s úrokom presunieš na bežný účet a syslíš znovu :-)
Odpovedať
Ešte ked sme pri tom 365 účte. Môže mi niekto preložiť slovo "vyňuňkaná". Lebo hovoria, že po založení účtu mi od nich príde " vyňuňkaná vertikálna karta"
Odpovedať
Článok sa načítava...
@asdfb citam ze je to pre tych co nevedia setrit = socky, tak ak platis take sumy ze si nastavis, ze nezaplatis 21€ ale rovno 30 tak prosim potom za 150 takych nakupov nasyslis tych 1500 a cerpaj z toho tie 3%, dalej syslenie mozes predpokladam zrusit... @jamk1 to je hlaska, nasyslenych 1500 presunies a syslis od nuly, aha tak to je toalna fianncna negramotnost, 1. je to 3,5% za rok takze ak by to vytiahol ma velke h...§ 2. naco by si to vycerpal a zas hrabal peniaze od nuly znovu s minimalnym urokom prehoha. fakt slovac ma fianncne povedomie na urovnio hadam afriky. @asdfb tie vyrazy su pre mladych a slnieckarskych plesudointelektualnov cize to je faky ich cool folklor
Odpovedať
@jamk1 > No tým by som si tak celkom nebol istý. Napr. je tam spomínané toto. Keď nasyslíte viac ako 1 500 €, nemusíte si peniaze hneď prevádzať inam, aby ste uvoľnili špajzu. To, čo vám na Syslení bude pribúdať, sa vám bude úročiť ako na normálnom sporení úrokom 0,365 %. Radšej si ich tam nechajte, kým ich nebudete naozaj potrebovať. Nech neprídete o úrok. Zarazila ma veta nech neprídete o úrok. Dalo by sa fungovať stýlom, že viem že mesačne dokážem nasysliť 200 euro, takže na začiatku mesiaca odtial previesť len 200 euro + úroky, ale tým pádom budem mať úroky len z 1300 euro. Tak isto tam nie je spomunutá frekvencia pripisovania úrokov.
Odpovedať
.... a pre mňa ďaľšie + že viem použiť Google Pay.
Odpovedať
@asdfb frekvencia je mesacne, sak tam nechaj 1500 a ak potrebujes minat tak zvysok si vytiahni
Odpovedať
@sysell > Moze byt podmienka, ze ten urok je len pocas syslenia. Nesyslis. Nemas sysliaci urok a mas len urok 0.365.
Odpovedať
@asdfb neviem uz sa mi to neche znova citat, aj tak je to jedno 3% z 1500 je v podstarte dost nezaujimave
Odpovedať
@jamk1 mám mbank od začiatku viac ako 10r. dodnes som neplatil ani cent, len sú už podmienky aby bol zdarma.stačí zaplatiť kartou viac ako 70 Eur, tiež i vybrať no kdekoľvek, Unikredit,už spoplatnil všetke SMS, tak len pri internete už nie je zdarma, len na smartfone no nie sú tam všetke funkcie ako v MB, zo začiatku mal tiež sporenie 3%, vydržalo to asi rok, no tam som mal max 4000 za pár klikou myšou a zisk do mesiaca 30Eur na 2 účtoch dnes je už len 0,3%, no nasysliť sa dá stále okamžite hotovosť vkladať cez vkladomaty, na pošte, v inej banke, všade je to za poplatok, ja pomaly neviem ako vypadajú bankovky,či mince, zaplatím i pivo bezhotovostne na úrokoch v žiadnej nezbohatneš, prima má bombastickú reklamu už roky že 5%, no výsledok len pri jednom je stále poplatok za účet, na všetkých sporiacich je úročené za každý deň podľa výšky vkladu, pripisuje sa 1x mesačne 1. nasledujúceho mesiaca v čistom
Odpovedať
@sysell presne len preto tam nemám nič nové,3% len z 10 Eur je prd ostatné poplatky ako zmena PIN , či zistenie výšky v bankomate sú asi všade
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu Ja som nepísal o poplatkoch za vedenie účtu, alebo podobne. Ak si bankomatovou kartou Mbank pôjdeš vybrať peniaze v hotovosti na poštu, prípadne budeš na pošte platiť kartou Mbank, poplatok za transakciu je 10€ Prečítaj si článok, skontroluj si výpisy a uvidíš... https://www.cas.sk/clanok/606107/dusa... Ak sa Ti nechce čítať, tak aspoň časť článku, kde sa o tom píše. Za využitie poštomatu si banky účtujú poplatok 10 €. Zdroj: anc Radšej si pripravte hotovosť Podľa hovorkyne Slovenskej pošty (SP) Martiny Mackovej sa na pošte dá platiť za listové zásielky dobíjateľnou Poštovou kartou alebo kartou Poštovej banky. Ak máte inú banku, pripravte si radšej hotovosť. V opačnom prípade musíte využiť poštomat. Má podobu platobného terminálu, funguje však na výber hotovosti. Samotnú hotovosť ale zákazník do ruky nedostane. Aj pre podobu poštomatu majú zákazníci pocit, akoby štandardne platili kartou. „Tento výber je spoplatnený cenníkom jednotlivých bánk,“ vysvetlila Macková. Sumy sa pohybujú od 2 do 10 €. „Zamestnanec pošty nemusí mať vedomosť o výške poplatku konkrétnej banky,“ uviedla Macková.
Odpovedať
@jamk1 v pošte už môžeš platiť každou kartou zdarma od 1 tohto mesiaca, tak isto ako všade inde, neviem prečo vyberať na pošte či v bankách za to je poplatok všade, môžem vybrať v každom bankomate, to každá banka nemá
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu Ak bývaš na dedeine, ktorá je ďaleko od mesta a je tam len pošta, kde si môžeš vybrať, tak asi veľa možností chodiť do bankomatu nemáš. :-)
Odpovedať
@jamk1 to bolo už od počiatku poštovej banky, že je výhodná len pre malé obce, ako dôchodca ju máš za 1 Eur, čo má lepšie 365 okrem toho prd úroku? len sa modli aby poštu nezrušili, a bude len vo väčšej obci, mám známu robí len na 4 hod na všetko obec má cez 1000 obyvateľov a kopa turistov , ktorý to takmer nepoužívajú a majú ju úplne rušiť, k dalšej pošte 10 km
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu Ako som písal, mám okrem 365 Banky ešte v dvoch iných bankách účty, tak je mi to jedno. Založiť si účet v 365 Bnak nebolo pre mňa životne nutné, len som to chcel v praxi vyskúšať. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jamk1: dakujem za fakty...samozrejme aj ostatnym...napriklad tie podmienky syslenia som nevedel tak uz som zas mudrejsi... Asi si zalozim ucet a uvidim Keby ste chceli vyuzivat moderne “bankove” sluzby, skuste Revolut ;-) Karta zdarma momentalne (iba na pozvanie), transakcie okamzite v ramci pouzivatelov revolut, transakcie zdarma, moznost vedenia uctov v inych menach -> lepsi kurz ako pri zamienani mien.... Nerobim reklamu, len pisem fakty, zatial nic lepsie, rychlejsie nepoznam.
Odpovedať
Profilova fotka
@jamk1 od februara sa da na poste uz platit aj kartou inych bank, zadarmo
Odpovedať
Profilova fotka
@poisonblu Nebuď si taká istá. Lebo pošta napíše, že môžeš platiť akoukoľvek platobnou kartou bez poplatku, ale to znamená len jedno, že ten poplatok nezaplatíš pošte. Musíš si podrobne prečítať obchodné podmienky banky, ktorej platobnú kartu máš a tam sa dočítaš napr. že poplatok za výber v bankomate Tvojej banky máš zadarmo, ale !!!! ak budeš platiť, alebo vyberať na pošte, poprípade vyberať v bankomate cudzej banky, tak zaplatíš patričnú sumu. Pozor na to... to je preto, že nikto obchodné podmienky nečíta, len ich podpíše. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@poisonblu Napríklad aktuálny sadzobník SLSP píše na strane 11 v tabuľke použitie platobných kariet že za výber z bankomatu v bankomate SLSP je poplatok 0€, výber z bankomatu inej banky v SR a krajinách EHP pri výbere v Euro je už 2,50€ a za výbet v akomkoľvek bankomate v zahraničí je to 5€ Takže čítaj najprv sadzobník svojej banky, a potom informuj o tom, ako to v reálnom živote naozaj funguje, :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jamk1: mna nasrala naposledy SLSP ze za platbu kartou v CZ uctovala tusim 2% zo sumy ]-( Platil som hotel pre celu partiu tusim 800 e to bolo...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?