100% hypotéka, kde mi ju dajú v r.2017 alebo ako sa to robí zo znalcom

Profilova fotka
Zdravím chcel by som sa opýtať kde mi teraz daju 100% hypo.. Mám 22rokov a splnam aj tie podmienky na príspevok pre mladých. Taktiež je možnosť ak byt stojí 45tisic a znalec to ohodnotí na 54tisic aby mi poskytli teda tých 45tisic€? dakujem ;)
Odpovedať
@msivon joj mladicku, snivaj ďalej ;-) ale ak zarabas tak 3-4000€ tak ti určite dajú aj tých 100%
Odpovedať
Profilova fotka
@cvoky8 no tak to si ma moc nepotešil, ale ďakujem za reakciu :)
Odpovedať
@msivon bohužiaľ, vieš tie doby sú preč keď dávala banka také peniaze. A aj to bys musel mať ručiteľa, alebo manželku. V dnešnej dobe je pre banku ideálny človek tak vekovo 25-35r najlepšie ženatý/vydatá a spoločný príjem čo najvyszi (aspoň tak tých 2-3000€) vtedy by ti veru ešte nejedná banka vedela dať možno aj 90-95% ale 100% je už priam nemožné. Aj ja som bol rád že sme s priateľkou dostali naprv byť od Mesta (nájomný) potom keď skončila školu zamestnala sa a vzali sme sa (z nasetreneho sme kúpili pozemok) a následne o ďalšie skoro 3 roky začali stavať. Takže hypotéku som vzal až ako ženatý a že sme obaja zamestnaný s dobrým príjmom, a začali sme stavať v 30tke.. Bohuzail do 60tky budeme splácať... :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@msivon Banka nie je viazaná sumou, ktorá je uvedená v znaleckom posudku. Banka je povinná si určiť vlastné ohodnotenie nehnuteľnosti. Tzn. môžete dať ZP s akoukoľvek hodnotou, banka ju môže akceptovať ale aj nemusí a hodnotu môže upraviť nadol alebo nahor, vo väčšine prípadov nadol. No a čo sa týka kúpnej ceny voči hodnote bytu určenej v ZP - tak banka je povinná v zmysle opatrení NBS brať do úvahy tú hodnotu, ktorá je nižšia, tzn. ak je kúpna cena napr. 30tis., môže byť hodnota v ZP aj 100tis. - pre banku je smerodajná ako hodnota bytu tá suma, ktorá je totožná s kúpnou, tzn. 30tis. No a 100% hypotéku = mizivé percento. Nevravím, že nemožné, ale minimálne možné.
Odpovedať
@msivon asi ti ju nedajú nikde, banky sa pripravujú na aplikáciu opatrení z NBS, ktoré im umožní dať len každú 10. hypotéku na viac ako 80% z hodnoty nehnuteľnosti .... možnosť síce bude, ale to by si musel absolvovať super univerzitu, plat aspoň 5.000 eur, nehnuteľnosť lukratívna jak sviňa ideálne v centre mesta, zamestnávateľ super spoločnosť atď... skrátka takáto hypotéka bude už len pre vyvolených...
Odpovedať
Profilova fotka
@msivon nám minulý rok (2016) schválili úver horko ťažko ale našťastie s dobrým koncom... Keď ti mám poradiť tak si zober radšej 90% z hodnoty nehnutelnosti (100% dávajú len výnimočným, ktorí su slobodní a dobry plat). Ked si spomínal toho znalca tak jedná vec je, že ti znalec urobi posudok na nejakú sumu ale reálne aj tak banka pýta CD + posudok a danú nehnutelnosť si aj interne preveria.. Čiže aj keby sa o niečo nafúkne posudok banka má vždy posledné slovo a vie to skresať :-|
Odpovedať
@finsluzby inymi slovami, banka ti to poskytne len vtedy, ak v skutocnosti na to nebudes odkazany. Lebo ak mas taky super plat, tak na nejakych 10-20% hodnoty si lahko nasetris :). Druha moznost je hypo a bezucelovy uver. Momentalne mi banka stale tlaci 6% uver :). Mozno preto, ze tiez nijaky nepotrebujem :)
Odpovedať
@joxe asi si pozabudol na fakt, ze kto ma plat 5000EUR obycajne kupuje nehnutelnosti inej kategorie nez ten co ma plat 500EUR. Ale ano mas pravdu, na 10-20% hodnoty garzonky si lahko nasetri.
Odpovedať
Profilova fotka
nam v januari 2016 schvalila csob 80tisic (neviem ake to bolo % z ohodnotenia), a to bol v tom case zamestnany iba manzel, prijem cca 1200eur mesacne v cistom, ja som uz bola po RD nezamestnana...mame 50 tisic so SP pre mladych a zvysok klasika hypoteka....
Odpovedať
@gashtaan No 5000 eur nie je az taky super plat, aby si si kupoval nehnutelnost za 500k eur ;) Aj ked ludia su rozni. Mnoho ludi jazdi na aute za 150k a byva v garzonke v panelaku. Nedavno som videl takeho tankovat do svojho bmw 10L nafty :D
Odpovedať
@joxe no, moju pointu si zda sa nepochopil. Nevadi.
Odpovedať
@joxe presne si to vystihol - ak to nepotrebuješ, banky ti to bude pchať do gágora, ale ak to potrebuješ, ideš na max. 80%, cca do 31.3. aj 90%....skôr ako spotrebný úver by som videl potenciál v stavebnom úvere - myslím, že do cca 30.000 eur je to bez záložného práva, aj keď by to bol asi medziúver, ale musíš mať aj nejakú rezervu - pri medziúvere okrem splácania úrokov aj sporíš si na to, aby si preklopil medziúver na úver...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@gashtaan ale pochopil. Akurat tam nie je priama umera.
Odpovedať
@joxe to je fakt smutné, keď niekto si kúpi bavoráka za 80.000 eur a nemá na plnú nádrž a tie autá papkajú jedna radosť.... ale ľudia sú takí... minule predo mnou tankovali chalani do audiny za 5 eur....
Odpovedať
@joxe pises, ze si pochopil ale potom to "zabijes". Najprv pises, ze clovek s platom 5000EUR si lahko nasetri 10-20% nehnutelnosti, a potom zahlasis, ze to nie je plat na 500.000EUR drahu nehnutelnost. Tak teda na aku nehnutelnost to je plat? 300.000EUR? Tam uz si nasetris lavou zadnou a drahsiu predsa ani nemozes chciet?
Odpovedať
k tomu 500,000eur byvaniu, no zial, pod 300-400k dom v BA ani nemoze existovat.. cize ono to fakt zacina byt uplne normalne.. otazne len je, ci aj platy rastu takym tempom, ako nehnutelnoti..
Odpovedať
@dusantt ved toto... ja mam sice dobry plat, ale keby som si teraz chcel kupit nejaky 10 arovy pozemok pri BA, tak to je hned 250.000 a to je len pozemok. Ak mi maju ostat nejake peniaze na zacatie stavby, tak neviem, 10-20% rozhodne nie su drobaky co si nasetrim z dvoch vyplat... no mozno ma @joxe pocit, ze 10 arove pozemky su uz level "miliardar".
Odpovedať
@gashtaan :D ja mam 6arov, ale nie v BA, daleko od BA.. tak hodinu jazdy od BA, podla rychlosti jazdy, ale da sa aj za 30 minut, keby mam protekciu voci radarom... a kazdy velebi, ze JAKY VELKI POZEMOK WAU.. pricom o com to je, ked dom musim nutne osadit 3m od hrany, co ja mam viac, kvoli susedom.. tak serizozne dom zoberie polovicu, cize 3 are, dom + terasa, pricom dom ma len 100m2 zastsavanej.. zostane mi 300m2 na zahradu, parkovanie ale nie garazove je riesenie v druhej polovici pozemku.. no 300m2 rozhodne nepovazujem za nic extra.. mienim si tam pestovat nejaky zelovoc a rad by som tam mal aj pas travniku,cize mozno 100m2 travaa chodnicky, 200m2 zelovoc, ale ktovie... proste uplne onicom.. priestoru nikdy nie je dost. no a teraz, pozeral som aj pozemky v BA, ale zvacsa do 150 tisic v periferii (napr v ruzinove uz nie je volny pozemok), ani v raci, jedine take, kde treba neviem ako riesit uzemny plan a podobne.. a ked je, developer ponukne viac a je v haji cely pozemok. nikoho neurazam, ale okolite dedinky na juh, ale aj vychod a sever, to nepovazujem za BA.. dochadzanie je tam tak isto komplikovane, ci uz 5km od BA, alebo 10km od BA a taktiez je tam problem kupit 10arovy pozemok... hold, fyzika - BA ma svoj limit, infrastruktura tiez, ale podme vsetci do BA. ono nenadavam na ludi, ale na system prace, lebo seriozne, praca inde prakticky ani nie je, ZIAL BOHUZIAL.... avsak, je to ten moderny svet... v super duper truper IT svete, kde mame kontrolu nad mraznickou aj z lietadla, nie je mozne pracovat z domu? kopec ludi by mohlo z domu robit - a ti co nemozu, by mali volnejsiu cestu... proste cele zle.. ystemovo to nikto nemieni riesit.. kazdy to musi riesit sam.. a potom to aj tak vyzera... no des..
Odpovedať
@dusantt ja mam 5 arovy pozemok, 15-20 minut autom do centra, no ja chodim vacsinou busom... ako, ja sa nestazujem, ale to je naozaj nic taky pozemok, doslova by som na susedov doplul. Nemyslel som zrovna pozemky priamo v BA, ale castiach ako Zahorska Bystrica ci Jarovce, Rusovce... napriklad tu je ich este par volnych :) http://www.zahorskesady.sk/pozemky
Odpovedať
@gashtaan ja byvam cca 45 minut autom od BA a cena za m2 je tak max 70-80 eur. Stavat rodinny dom priamo v BA a byt odkazany na hypoteku, tak to je... no ani neviem ako by som to nazval :) Kazdy by sa mal prikryvat takou perinou, na aku ma. Teda ty by si chcel, aby ti banka dala 500 000 uver (teda 100% ceny planovanej investicie). Ved pri takejto hypoteke pri 1,5% uroku by na 30 rokov bola splatka cca 1700 eur. A tie uroky zrejme budu v buducnosti rast, mozno aj na 3-4%. Teda splatka by bola 2 - 2 500 eur. Uver na 30 rokov dostanes vo veku, kedy zrejme este nebudes mat taky dobry plat. Ja by som taky uver veru nechcel. Nehovoriac o tom, ze vela ludi nema rodinny prijem vyssi ako 3-4 000 eur. Momentalne ani ta inflacia nehra do karat velkemu zadlzovaniu sa. Proste podla mna to je privelke riziko. A preco by banka mala pristupit na take velke riziko?
Odpovedať
@gashtaan sranda, na to ze to bolo kedysi pole, tak riadne ceny za pozemky. aspon su velke, ale pri 220e/meter a vyssie, to je fakt masaker.. a este to nie je ani priamo v BA... ale aspon tam ta MHD funguje.. sice je to takmer lamac no.. ale aj tak masaker...
Odpovedať
@dusantt tak ale nekupujes pole, ale pozemok s infrastrukturou, chodniky cesty, nejaka zelen... neviem ci to za tie ceny za meter stoji, ale co uz, su ake su. Ja som kupoval pozemok nejake 4 roky dozadu za 170EUR/m2, minuly rok sused vedla mna predaval za 270EUR/m2 6 arov, za dva tyzdne to mal predane len taky fukot.
Odpovedať
@jelaspis Byt slobodny a dobry plat nieje zaruka 100% hypoteky,prave naopak,ked ide clovek do hypoteky sam,moze mat aj 2000 eur plat,pre banku je rizikovejsi ako dvaja,ktori maju po 500 eur..
Odpovedať
Ako hovori jeden z Murphyho zakonov..ked chces ziskat uver,musis najskor preukazat,ze niesi odkazany na pozicku :-D
Odpovedať
@miro1984 niesom odkazany na uver a mozno ajtak by mi ho nedali 😀
Odpovedať
Profilova fotka
ďakujem všetkým za rady a svoj názor. Ak sa mi to podarí tak dám vedieť :) dakujem ešte raz
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?