Vonkajšie zateplenie pred vnútornými omietkami?

Dobrý deň, mám jednu otázku. Máme postavenú hrubú stavbu, osadené okná. Manžel chce nalepiť zvonku polystyrén a zaizolavať strechu striekanou izoláciou. Ja mám z toho strach. Nemáme ani potery, ani omietky....Už som tu na MS preštudovala viaceré príspevky, že postup je opačný. Najskôr vodu, kúrenie, potery, omietky, až potom zaizolovať. ja sa len bojím, že keď to zvonku uzavrie polystyrénom, neodparí sa nám potom vlhkosť z omietok. Prosím Vás niekoho o radu. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Vyvetras oknami, idealne pozicat technicky odvlhcovac a mas po akomkolvek probleme. Dom skutocne dychat nepotrebuje :-D
Odpovedať
Ahoj, určite urobte najprv mokré procesy nech má dom možnosť vyschnúť. Keď to urobíte naopak uzavriete si v dome vlhkosť a tým sa dostane z domu len veľmi ťažko. My sme tiež urobili najprv všetko z čoho ide vlhkosť a aj po dvoch mesiacoch keď vojdem do domu cítim že ešte nie je úplne suchý. Vonkajšiu izoláciu sme ešte nerobili, práve kvôli tomu.
Odpovedať
@lubocka aky ma dovod davat ako prvy polystyren? Hadam je podstatnejsie spravir dake rozvody a pod. Sak uz len elektiku bude mozno treba dat aj na fasadu fak naco tam uz davat polystyren? Radsej nech to cez zimu postoji ako je a robre veci vnutri.
Odpovedať
@lubocka ja som robil minuly rok potery a omietky uz v zateplenom dome s oknami, ale nemal som na vyber, kedze prva vrstva EPS uz bola zabudovana uz v hrubej stavbe... po omietkach pomahal odvlhcovac a casom sa to vyvetralo.
Odpovedať
@sysell Aký má dôvod? Švagor nám zohnal polystyrén za dobrú cenu, on totiž robí fasády v BA a momentálne má dovolenku, tak by nám to zvonku nalepil.
Odpovedať
Profilova fotka
@lubocka Tak rok pockajte a buduci rok bude mat tiez dovolenku... Najskor si fakt spravte vsetko z vnutra hlavne tie mokre procesy a po vyschnuti mozte spravit fasadu. Lebo opacne to bude na veeeeelice dlhy cas pokial dostanete vlhkost z domu.
Odpovedať
Profilova fotka
@lubocka nepýtajte sa robte.
Odpovedať
Profilova fotka
@lubocka drviva vacsina vlhkosti z omietok sa dostane prec vetranim a nie stenou. Ak mas dobru ponuku kludne chod do toho. Jedinym teoretickym problemom, je ak stavias z porobetonu, bude to dlhsie trvat kym to vyschne. Ale aj tak by som do toho isiel . Ja som mal tiez skor zateplenie ako omietky :)
Odpovedať
@majkoj Dom je postavený z tehly Heluz . Dnes nam doviezli ten polystyren a manzel je uz asi rozhodnuty. Do zimy chce stihnut aj omietky a potery. Dufam len, ze nebudeme mat potom vnutri parenisko :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@lubocka Netreba sa obávať opačného postupu. Na jar som riešil zateplenie a následne v lete omietky a poter. Teraz po roku aj napriek tomu, že je stavba tvorená porobetónom je vnútorná vlhkosť na úrovni 35 %.
Odpovedať
@lubocka Ahoj. Vnitřní omítka z 99,9 % vypaří přebytečnou vodu do interiéru. Přez stěnu zbytek, čili velké NIC. Takže při omítkách a následně při potěrech budete muset intenzivně větrat a to by neměl být problém. Jak již psala jankzb, tak nějaký výkonný odvlhčovač ten proces vysychání velmi urychlí. Menší problém vidím v sádrokartonových stropech ( pokud je tam máte ). Ty by se měli dělat po omítkách a po vyschnutí potěru. Najde se i spousta opačných názorů, nicméně sádrokarton je poměrně dost hydroskopický a není potřeba dráždit hada bosou nohou. Pokud nemáte SDK podhledy, tak nevidím žádný technický dovod, proč byste nemohli zateplovat ihned. Je to pouze narušení většinového postupu, kdy to spousta lidí dělá třeba po nastěhování, nebo až mají prachy a pod. Klidně dělejte. ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) Parenisko tam budete mít po přechodnou dobu vždycky.......
Odpovedať
Veď práve, že cez zimu bude to vetranie problematické, nakoľko bude aj vonku veľká vlhkosť. Manžel to chce lepiť aj preto, že je vonku dobré počasie, vraj vnútri si môže robiť aj keď bude vonku pršať. Cez leto 2016 by sme chceli stavbu dokončiť a aj tak, by sme sa vraj nesťahovali, pokiaľ to nebude zvonku zateplené, nakoľko múry sú z 30 tehly. No ja už sa len budem modliť, aby nás tento krok raz nemrzel.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lubocka Ahoj. Nebudeš tomu věřit, ale v zimě je venku velmi malá vlhkost a právě v zimě stavby ( prádlo a pod. ) vysychají velmi ochotně a rychle. Je to způsobeno vlastností vzduchu, že čím je vzduch teplejší, tím více pojme vody ve formě vodní pára. A naopak, čím je studenější, tím té páry pojme méně. Čili při klasickém větrání odchází z domu vzduch s velkou vlhkostí a z venku se do domu přivádí vzduch s malou vlhkostí. Je to normální, běžný meteorologický jev a zná to každý malíř pokojů. V létě mu to neschne a neschne a malování trvá dvakrát déle, než v zimě. :-)
Odpovedať
@praoteccech :-) ďakujem za odpoveď.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
@lubocka zdravim mozem sa opytat? Nakoniec ste davali polystyren pred omietkami? Nezacali vam vlhnut a plesniviet steny? Bol to dobry krok?
Odpovedať
Prečítal som si tu tie rady,všetci radia zle .konkrétne som zažil 2 stavby kde sa robilo vnútri potom.vsetok SDK sa menil ,parozabrany, izolácie.vonku čo bolo pre drevo vsetko sa zbortilo od vlhkosti.nikomu by som nedoporucoval najskôr vonku a potom dnu.Uz vo vnútri nerobiť omietky v zime,tá vlhkosť nemá kde ísť,možno v lete keď je horúco a nepretržite vetras.aj teraz sa mi na zimu núkali chlapi za nižšiu cenu.pustit si murárov či kartonistov ,bkladačov na zimu to je pustiť si voš do Kožucha..celý život vás to bude skriet.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@daralbajda júl, august som robil omietky a potery, kým to schlo robil som uteplenie a potom vnútr, SDK ai maľovanie, na týždeň som pustil 2ks odvlhcovacov a v októbri sme začali bývať a vlhkosť do 50%, podotýkam stavba zo zlého, vlhkého Ytongu
Odpovedať
@pali1711 to nie je otázka jednej zimy,možno leto to eliminuje,ale zima to je hotová samovražda....ja B6 dom to proste nerobil,a lámali má kadejako.ak si robil v útrobách na jar,tak uteplenia na jeseň je O.K
Odpovedať
@daralbajda už sú to dve zimy, podľa mňa by sa problém už ukázal
Odpovedať
@pali1711 a ako vieš čo máš medzi múrom a polystyrénom,ako vieš či múr má tie tepelnoizolačné schopnosti ako má mať?opakujem leto nie je problém ,zima a jar to je kruté..preskakuje mi mobil..
Odpovedať
@daralbajda v októbri budú tri roky, čo tam bývame, druhú zimu išla spotreba el. na kúrenie dole, takže má tepelnoizolačné vlastnosti dobré, zatiaľ nie je žiadny problém
Odpovedať
@pali1711 je dobré že si spokojný..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?