Vonkajsie zaluzie pred fasadou

Dobry den chcem sa spytat je mozne vonkajsie zaluzie namontovat este pred fasadou? Nakolko si robime dom svojpomocne a chceme najprv byvat (to sa da aj bez fasady) ale vonkajsie zaluzie by sme radi pouzivali. Firma ktora ma zalohu nam nazaciatku hovorila ze treba mat zateplenie, fajn to sme urobili ale az teraz z nich vypadlo ze pod pojmom zateplenie mysleli aj fasadu. Jeho odpoved znela ze sa este nestretli s nikym kto by nerobil hned fasadu. Nakolko mame dost velky dom a nechcem vediet cenu fasady tak radsej tie peniaze investujeme teraz do interieru domu. Zaluzie maju predpripravu, vrchny plech na ktory sa nalepil styrodur cize zaluzie budu podomietkove a bocne kolajnice su osadene na bocnej strane zateplenia na styrodure. Dakujem za kazdu info.
Odpovedať
@eliss650 jasne, že sa dajú dat vonkajšie žalúzie aj pred fasádou. Proste namontuješ vodiace lišty a žalúzie a keď budeš robiť fasádu daš tie vodiace lišty preč a potom ich tam vratiš. Jediný problém môže byť zadok vrchu za žaluziami, kde by so mti tiež odporučil dať fasádu, lebo to je vidieť.
Odpovedať
@fenix8 tie listy v tom styrodure uz nikto prec neda to nepojde, tu fasadu pri oknach si kludne natrieme aj samy aby to bolo skoro vsade zatrete a ak to bude aj niekde malo vidiet mi to vobec nebude vadit, pod tie zaluzie sa nikto pozerat nebude
Odpovedať
@eliss650 to co tam teraz mate to je predpriprava na vodiace listy, ktoré sa montuju az pri montovaní zaluzie.
Odpovedať
Profilova fotka
treba si ujasniť pojmy, vodiace lišty a krytky vodiacich líšt.. tiež ešte nemám fasádu, ale žalúzie sú už namontované... keď sa bude robiť fasáda, tak stačí odmontovať krytky a urobiť fasádu až po vodiace lišty.. my máme priznané kastlíky a popravde za nimi som to len na rýchlo natrel dvomi vrstvami fasádnej farby, fasáda sa urobí potadiaľ, pokiaľ to pôjde, ak ta budú nejaké vynechané miesta, tak to nebudem ani riešiť, lebo neverím tomu, že niekto niekedy bude pozerať dovnútra kastlíka,, ako to vyzerá za žalúziami 😄 https://www.modrastrecha.sk/blog/iamr...
Odpovedať
@iamriso aha taaak ano mame to len predpripravu. Presne ja som tiez toho nazoru nikto sa zospodu pozerat nebude aby to do detailu skumal. Len nam to proste nechce namontovat skor a ide zo mna robit debila ze to mi ani takto nevysvetloval a nieco tam potom uz nejde dole. Ked vam to zameriavali po lepidle a sietke uz odpocitali rozmer buducej fasady ze? Neviete kolko odratali? Ci staci len na hrubku zrna 1.5 alebo plus nejaka vrstva nanosu? Fasadu sme nerobili tak tomu nerozumiem ani neviem ako sa robi. Dakujem vam za info ste perfektny.
Odpovedať
Rozmyslite si aku chcete fasadu kupte vedro fasady spravte spalety a vrch a namontujte zaluzie. Ak date najprv zaluzie a potom neskor budete dorabat fasadu a spalety nemusi sa vam tam zmestit medzi spalety zaluzia. To je to riziko a potom s tym uz nic nespravite.
Odpovedať
@marylenka77 uz mi to radil jeden pan ale nebudu tie spalety casom vyblednute vytahane od slnka ako potom zbytok domu?
Odpovedať
@eliss650 napriklad dajte si biele spalety a ked budete v buducnosti robit fasadu napriklad farebnu tak nech vam namiesaju fasadnu farbu a len premalujete spalety aby to bolo rovnake s fasadou
Odpovedať
Nie je nad to ako chudobny zakaznik, ktory zhati plany skusenejsiemu monterovi, ktory uz podobny problem riesil a vie ako sa ma v tomto pripade zachovat, aby predisiel pripadnym problemom a reklamaciam. On proste potrebuje vediet sirku zaluzii po finalnej povrchovej uprave to je cele.
Odpovedať
@rkorba tak mi teraz mozete pozicat 7000€ na fasadu a ja vam ich potom vratim. Momentalne potrebujeme 7000€ pichnut do byvania a nie do blbej farby domu.
Odpovedať
@marylenka77 presne toto nas dnes napadlo a asi to tak urobime ale teda po zime. Dakujem za pomoc.
Odpovedať
Ste robili niekedy fasádu? Dom si robite na celý život a takato fušerina, že si urobite špalety s kupeneho vedra, alebo nedajboze to potom premaľujete je fakt ciganska robota bohužiaľ. Lepidlo so sieťkou by som ešte chápal urobiť, ale fasádu? Držím vam palce....
Odpovedať
Článok sa načítava...
Je to moznost ako osadit zaluzie aby nemali v buducnosti problemy. Nie je to ziadna fuserina. Je to normalna vec takto robit fasadu a premalovavat ju podla potreby. Ale je to kazdeho osobna vec ako sa rozhodne.
Odpovedať
@fenix8 to je vychodisko ako pouzivat uz zaplatene vonkajsie zaluzie ktorych sa asi tak skoro nedockame lebo fasadu davat tak skoro nebudeme. Panko za 20 rokov vo firme nerozozna pojem zateplenie a fasada takze nas ukecal ze staci mat zateplenie, dalsia vyhovorka bola kedze ceny idu neskutocne hore zaplatte teraz 70% z ceny a ta vam rast uz nebude fajn a potom sa dozviem a debilko sa za 20 rokov nestretol s nikym kto by nerobil hned fasadu lebo kazdemu to robi firma okamzite. Lenze my potrebujeme byvat, dom ma rozmery 9x23 metrov, viete si predstavit kolko nas to vyjde za robotu a material? Tie peniaze potrebujem teraz radsej pichnut do byvania do zariadovania a nie do fasady. Ked blbeckovi volam ze keby viem ze u neho pojem.zateplenie znamena aj fasada tie zaluzie nezaplatim tak ma ukludni ze sa to da urobit aj bez fasady, fajn tak som sa mu po dvoch mesiacoch ozvala ze mame zateplene a teraz mi hovorit ze to nejde bez fasady? Tak co mame teraz robit? Zaplatim drahe zaluzie ktore tak skoro mat nebudem tak zas pichnem peniaze do zaclon garniz a tychto picovin? Zamyslite sa aj vy co by ste urobili v nasej situacii. Nejde o fuserinu ale o vychodisko ktore za mna nerada robim lebo sa bojim ze to nebude jednotne ta farba.
Odpovedať
@eliss650 nadavať nemusite, lebo je to zbytočne. U mňa je logickejšie nerobiť teraz žalúzie, ale k tým peniazom čo máte na žalúzie došetriť a spraviť fasádu, lebo bez žalúzii sa da žiť uplne kľudne a v ikea maju vnutorne žalúzie za pár eur, ktoré možte využívať dočasu kym nenašetrite na vonkajšie žalúzie. Už keď mate zateplenie, sieťku a lepidlo hotové tak su fasádu dorobiť už nebude neviem aky peniaz. Ale, keď vy ste asi preskočili niečo a išli už na žaluzie tak to už je vaša vec ako to vyriešite, lebo u mňa keby robim zateplenie tak už to spravím na komplet aj s fasadou, keď už tam mam aj lešenie a firmu a keby som mal hotové komplet z vonku potom by som sa pustil do žaluzii, alebo do interieru, lebo fakt bez vonkajšich žaluzii sa da žiť dlhé roky a oproti mne sused ma tiež predprípravu, ale žalúzie nemá a robí si exterier a ked raz bude mať peniaze tak si tie žalúzie da. No po pravde, ja súhlasím s ním , že keď ste už urobili komplet zateplenie a fasádu nie tak je to fakt čudné, lebo tie peniaze na žalúzie ste už určite mali použiť na fasádu, lebo určite to viac ako žalúzie stať nebude, ale tak vy ste išli inou cestou a teraz s tym mate len problem.
Odpovedať
@fenix8 keby ste vedeli co si zaptala firma za to natiahnutie sietky by ste sa chytili zahlavu. Na zaluzie je zaplatena zaloha a staci doplatit tisicku, za tisicku nam fasadu nikto neurobi, jedna sa o dom 22x9 metrov takze to lacne urcite nebude. Rozculuje ma ze sme vysolili nemale peniaze za zaluzie ktore nemozeme mat a kedze mame velke balkonovky vsetci nam tam vidia a bojime sa aby to nekoho nelakalo. Musime mat natiahnute tie folie ako ked sa maluje lebo panko sa nevedel presne vyjadrit pod pojmom fasada a zateplenie. Dom zateploval znamy ako fusku po vikendoch ale samemu to dlho trvalo a uz isla zima tak sme zavolali firmu a ty si teda zaptali neskutocne za pracu uz ich tam nechceme ani vidiet. A mrzi ma ze teraz tam musi byt natiahnuta folia ako u ciganov, vysavac mi to stale taha potom to trha dole ale hlavne ze mame zaplatene 3000€ zaluzie. Ked bude lepsie pocasie nahodime fasadu bielu na spalety potom ju prefarbime lebo takto tie zaluzie mat nebudeme vobec.
Odpovedať
@fenix8 ale tu ikeu skusim pozret len teraz sa tam nedostaneme ani neobjedname takze zase nic. Nechceme robit fasadu nahotovo lebo stale nieco prerabame nejake kable vyhadzujeme, a peniaze investujeme dovnutra tam to zozerie este vela naco vyhadzovat peniaze na fasadu.
Odpovedať
@eliss650 doplat tu tisicku a nechaj si spravit tie zaluzie, lebo ked si ich robiť na budúci rok tak ti povedia že máš dubáky 2000 tak všetko zdražuje. Hlavne treba dobre zamerat.
Odpovedať
@rkorba preto je zaloha aby s cenou nehybali. Inak by uz davno stali inak. Ta doba kam ide hroza
Odpovedať
@eliss650 mat tvoju istotu 😎 Ked zdrazie material na vyrobu o 100% tak z tvojej zalohy tu stratu nepokryju a o marzu sa nepripravia, cize si znovu doplatis.
Odpovedať
@eliss650 my sme si pred 6 rokmi dávali robiť vonkajšie žalúzie, mali sme zateplené a sieťku. Kvôli tým vodiacim lištam sme dali urobiť fasádu len na špalety okolo všetkých okien a dverí. Urobili žalúzie a zvyšok fasády až o rok
Odpovedať
@rkorba Akoze presne pre toto sme mu zaplatili zalohu z celej sumy a nie len sumu predpripravy. My sme mu chceli najprv zaplatit len predpripravu ale zacal potom s tym ze zalohu z celeho aby cena nesla hore. Ties sa to riesilo nejako na prelome rokov. To nech sa typek ani neopovazuje zdvihnut.
Odpovedať
@anshelia Urobime to aj my tak, mame biele okna budu biele zaluzie dame biele spalety, osadia zaluzie a nech je pokoj. Fasada sa dorobi potom, prinajhorsom sa ta biela farba pretrie do odtienu fasady ale inak myslim ze tou bielou nic nepokazime keby aj ostala. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@eliss650 divne, ze vypytali vela - tak ste to mali odmietnut a najst si inu firmu. Ked sa robi fasada, napocitaju sa metre a dohodne sa cena. Proste ked je uz kleber soetka tak fasada je vec 2 dni a ked je dobre pocasie tak to parta spravi za 1 den. Ja mam tiez dve velke okna a prezil som v pohode pol roka s maliarskymi foliami na oknach a zavesmi. Ked sa ti niekto bude chcuet nanominovat dnu, tak mu zaluzie v tom nezabrania. GL
Odpovedať
@eliss650 tie špalety sú najmenej urobiť, podľa tých čo vám budú robiť žalúzie, tak tam kde potrebujú, fasáda bude..a aj pod kastlik kde bude motor, aj na tie kúsky bola už fasáda urobená, pretože dodatočne by to nešlo urobiť a zvonka je to vidieť, ak by to nebolo urobené. Stačí kúpiť jedno vedro s fasádou.
Odpovedať
@anshelia @eliss650 vyborny postreh, tie spalety su uplne jednoduche spravit i bez majstrov! Kupis vedro za 50E, natiahnes ochrannu foliu s krycou paskou, natiahnes omietku, ocistis instalacne listy od omietky, das dolu ochrannu foliu, pride zaplateny zaluzionista 🙂 zmeria potrebne rozmery, objedna u vyrobnej firmy, namontuje a ked pridu dorobit fasadu, tak sa vytiahnu zaluzie, znovu sa oblepia okna co bude stat 5E a natiahnu zvysok. Velmi dolezite je natiahnut omietku i na miesta kam sa po instalacii zaluzi uz nedostanu a stale su viditelne! Len dufaj, ze vas neoklame a doda co slubil a za co slubil!
Odpovedať
@rkorba urobime tak spalety zavolame zaluzie a poton.zvysok. dakujem
Odpovedať
@eliss650 toto mi presne pripomina pristup firiem u nas. Zaplatene zalohy aj roboty, a nakoniec vysvitne ze zaloha je vlastne iba garancia toho ze to budu robit oni (to ze stupli ceny bude uz tvoj problem) a este potom kkciny spekulovat lebo sa to neskoro dokoncuje a kto si to ma pamatat a podobne omacky (aj ked je vsetko na papieri) , hlavne ze je vsetko zaplatene, dokoncovat sa potom uz nechce nikomu, vtedy sa kazdy kruti jak uzovka. Cely problem je ten ze za luxusne ceny sa majstrovi nechce este raz vratit na 2 hodiny (napriklad) Lahsie je ukazovat na fasadnika, zaluzistu elektrikara (lubovolna kombinacia kto co mal nemal urobit, len aby nemusel 2 sroby zakrutit nad ramec ponuky) Lebo doba je taka ze lacne hypoteky easy money vsetci vsetko buchaju cez firmy. Doba ked domy stali v lepidle 10 rokov lebo neboli € na fasadu uz su davno zabudnute.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?