Trblietava fasáda

Profilova fotka
Ahojte, prosím Vás má niekto skúsenosť s trblietavou fasádou? Mne sa to veľmi páči, len by ma zaujímalo aký by tam bol cenový rozdiel na 1m2 medzi obyčajnou bielou silikónovou fasádou a trblietavou bielou fasádou. Viete mi niekto poradiť? ďakujem veľmi pekne 🙂
Odpovedať
1
2
@lubka_ni to je ako original namiesana taka trblietava fasada?? to som este tusim ani nevidela.
Odpovedať
@lubka_ni niekedy sa dávala do škrabaniny slieda tá bola v stene vždy ináč natočená a každá svietila pod iným svetlom,ale maľovka? tak ionisferujúca pri svietení svetlami v noci, alebo zrkadlové okná
Odpovedať
predavaju sa glitre do maloviek, bud sa zamiesaju do farby alebo sa za mokra stena ohadzuje, ale po pravde si to na modernom dome neviem predstavit. Tak v sesdesiatych rokoch to bolo IN vtedy sa pridavala drvena sluda do brizolitu (alebo aj sklenene crepy)
Odpovedať
@zita19 áno, takto to poznám aj ja a kamarátka si tak v obývačke spravila jednu stenu a tam to vyzerá dobre ale fasádu celú, no neviem, to mi príde moc prehnané a také gýčové.
Odpovedať
Je to nadherne aj ja si to idem dat. Nanasa sa to na omietku .
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 no neviete si to predstavit, pretože ste to ešte nevideli, to má tak jeden dom zo 100 a je to naozaj krásne a je to úplne iné ako na starých domoch a už aj keby, veď tie trendy sa stále vracajú, takže čo bolo in v 60tkach môže byť aj teraz, len v novom šate 😉 ja som len chcela vedieť či s tým má nieko REÁLNU skúsenosť hlavne čo sa ceny týka, pretože mám základné info, že to vyžaduje špeci riešenie
Odpovedať
Profilova fotka
@brubos ale to nemá s malovkou a trblietkami v interiéri nič spoločné, trblietavé steny mám aj ja doma, toto sa robí inak ako obyčajná malovka.
Odpovedať
@lubka_ni nastastie vkus je vec osobnych oreferencii. Mne to pride gycove. Ale je to moja preferencia. Ale zaujalo ma to, tak som dohladala https://baumit.sk/produkty/fasadne-om... https://www.sk.weber/weber-flitr
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx a idete si to dat na fasádu? Ak áno tak od akej firmy beriete materiál a cenovo to ako vychádza, ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 jasné, každému sa páči niečo iné. Ako dať si trblietavu fasádu chce odvahu, preto to má veľmi málo nových domov 😀 túto stránku som pozerala aj ja, len som chcela fakt skúsenosť, ale ďakujem 😉
Odpovedať
@lubka_ni ano na fasadu domu, bude biela a podhlady a sokel sedy. Znacku si uz nepamatam, ale neni to baumit a ani nic zname, chodim okolo jedneho domu v malzeniciach, vyzera to bombovo, ked nato svieti slnko a on aj tieto omietky robi. Viac k tomu neviem povedat.
Odpovedať
Profilova fotka
Videl.som to nazivo a je to ocarujuce ... skoro som nabural neda sa od tobo odtrhnut oci. Nieje to moja salka kavy le uznavam je to nepriehliadnutelne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@lubka_ni myslim, ze je malo ludi, co to v dnesnej dobe davaju, takze bude asi tazke najst niekoho, kto ti toto povie, ale vyskusaj sa informovat u ludi, co to robia, viacerych a urobis si cca prehlad o cene.
Odpovedať
Viete mi niekto povedat, aka je cena takej trblietavej fasady??
Odpovedať
Profilova fotka
Keď budem mať čas odfotím takýto dom práve postavený v rakúsku Jazdím okolo do práce a tiež vždy hľadím a hľadím ... raz sa tam vybúram . Je to pekné Nevyzerá to vôbec gýčovo a už viac takýchto domov v rakúsku som videla Asi nový trend.
Odpovedať
Profilova fotka
@kuratko22222 ja to mám aj natočené 😄 ale nechcem to zverejňovať, je to cudzí dom, takže nemám oprávnenie 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@lukso88 To by zaujímalo aj mňa, za to som otvorila túto tému 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@placika áno to je taká farba alebo prímes do farby, to presne neviem, ale nejak tak to bude. Má to máličko domov, takže to je zatiaľ rarita 😄
Odpovedať
@lubka_ni aha, tak sa ospravedlňujem, myslel som si, že sa to robí na podobnej báze a že to vyzerá nejako podobne. Tak potom ber môj komentár za nepodstatný 😎
Odpovedať
Hmmm tak také niečo som veru ešte asi ani nevidela tak asi ako píšeš rarita. Nemáš nejakú takú vizualizáciu alebo fotku?
Odpovedať
Hmmm len ci to nebude moc odrazat tie trbieltky, este som take nazov nevidela, tak tazko sa sudi, ale moze to byt pekne
Odpovedať
Profilova fotka
@lubica_44 ťažko to natočiť aj odfotiť ale našla som jeden článok, kde keď pôjdeš nižšie tak je tam odfotená tmavá budova a na tej je to trošičku vidieť 🙂 keď klikneš na link tak sa ti zobrazí článok alebo ak ho skopíruješ https://tzbportal.sk/sprava-budov/nie...
Odpovedať
Profilova fotka
@halepka odráža veľa, keď svieti slniečko, keď je chládok tak sa až toľko netrbliece 🙂
Odpovedať
@lubka_ni a ako pozeram, tak si este asi pockame na tu cenu 😄 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@lukso88 ale nevidim to ružovo 😅
Odpovedať
Profilova fotka
sivu fasadu som taku niekde videl a viem, ze to bol novy dom, novostavba, vela velkych okien a ked svietilo slnko tak to bolo zaujimave, ale realizaciu toho si celkom predstavit neviem, ci to treba nejako speci robit, ale zaujimavy napad 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
ja som do ciernej fasady daval glitre. Vyzera to peckovo, efekt je nenasilny a viditelny len ked svieti slnko a ide sa popred fasadu. je to vsak pracne glitre treba hned po zasuchani nafukat pistolou do cerstvej omietky.
Odpovedať
nooo tak to neviem, ale takto mi to pride prehlane... @abobo nemas nahodou fotky fasady ako to vyzera. neleskne sa to potom moc
Odpovedať
Profilova fotka
@abobo som myslel, ze to sa nejak priamo pridava do omietky, ako je to pri malovani, vtedy sa nasypu do farby, rozmiesa sa a je to.
Odpovedať
@matusko48 tak ono omietky sa dava aj hrubsia vrstava ako farby pri obycajnom malovani, tak to moze byt aj z tohto dovodu.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?