Ruukki Classic..plechova fasada

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Zdravim,nedavali ste niekto na fasadu falcovany plech? Najlepsie v kombinacii s drevom. Budeme mat strechu ruukki classic a zvazujeme, ze by sme dali plech aj na cast domu v kombinacii s drevom..nemate niekto?
Odpovedať
@michal_66 tak nejak som to aj v podstate bral, len ze ci sa tu nahodou nenajde niekto, kto by sa tomu viacej rozumel. vsak pockam este, ci sa niekto ozve. ono to zase neponahla. tento rok by sa to uz isto nerobilo, skor tak na jar niekedy by som chcel. ale krytina by sa mohla objednat dopredu, ci co na to povies? nevadi, keby som to nechal len tak odpocivat doma, ci bude lepsie potom az objednat, ked sa bude mat zacat robit.
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_66 tak pohli ako pohli, boli sme nieco pozriet aj sa im pozdavali niektore modely, take tie na styl Adamante alebo Finnera. Reku fajn, aspon vedia, co by asi tak chceli, ale teraz zase prislo na rad vahanie, ze ci este kupovat teraz alebo az na dalsi rok. Hovorim, ze nech sa to vybavi teraz, uvidi sa, ako dlho sa bude cakat potom na krytinu a uz podla toho by sme sa potom zariadili.
Odpovedať
Profilova fotka
@pajkus Ani neslo o samotne usetrenie casu ako o to, ze nasa povodna strecha bola uz v zlom stave a ked prisla naposledy velka burka, tak nam naprsalo do domu, preto sme museli jednat rychlo a nemohli sme uz tak dlho cakat...ja som si sice trieskala hlavu, ze keby sme nesli do lindabu a zostali by sme pri ruukki, tak by sa to nestalo( tie vlnky myslim)..aj ked na funkcnost to nema ziadny vplyv, ale potom som videla aj strechy od ruukki a videla som, ze su vlnky aj tam, takze to je asi za jedno...podstatna je dlzka plechu a farba * resp to ci je krytina uplne matna alebo trosicku leskla-vtedy je to vidiet najviac...no a v neposlednom rade urcite sklon strechy..nieze by sa pri roznych sklonoch vlnky nerobili, ale ten sklon robi to, ci tie vlnky vidi aj okoloiduci 😄 😄
Odpovedať
@ondro_26 ono v dnesnej dobe, ked nikto nevie, co sa moze udiat behom tyzdna budes mat mozno aj lepsie, keby si ju teraz objednal. By si s tym mal aspon klud a nemusel potom zhanat, ked by si sa rozhodol do toho pustit. Vsak si zober, ze oni tiez maju tie krytiny nejak uskladnene, ze to nerobia priamo na zakazku, ked si niekto objedna, tak to by ti v pohode vydrzalo ten mesiac, dva. To zas nie je taka doba. Aj vies, co by si objednal? @pajkus tak vlastne mate ci nemate nieco objednane? Toto u vas vyzera byt este beh na dlhu trat sa mi tak zda.
Odpovedať
@michal_66 bol som tento tyzden akurat u predajcu a dohodli sme sa tak, teda on mi ponukol najskor taku moznost, ze keby prisla prv krytina ako by som ju potreboval, tak sa vieme dohodnut na tom, ze sa u neho uskladni zatial. reku parada, hned beriem. aspon sa nemusim bat toho, ci by sa tomu nieco zatial u nas nestalo alebo ci by nieco nepomizlo, vsak vieme, ako to chodi. takto to bude pekne u neho a potom by som si ju prisiel len vyzdvihnut, ked uz sa pojde na kladenie krytiny. vsetko sme podpisali, zaloha zaplatena a sme sa dohodli, ze o dva tyzdne to objedna, ze si este budeme volat, ci sa nieco nepomenilo.
Odpovedať
@ondro_26 velmi dobra ponuka si myslim, bohvie, ci to aj kazdy predajca taketo nieco ponuka, alebo si len dobre natrafil. Ale ako hovoris, ze nie kazdy ma moznost uskladnovat tu krytinu doma a nie kazdy ide hned aj robit tu strechu v ten den ako dorazi krytina. Este mi spomen, ze co si presnejsie objednaval.
Odpovedať
Profilova fotka
pozri na https://odvetranafasada.com/Referenci...
Odpovedať
@michal_66 jaj jasne, mi nejak nenapadlo to napisat. no objednaval som od Ruukki krytinu. predajca mi hovoril, ze oni zaradili nedavno do ponuky aj taketo krytiny, co su v podstate na toto urcene. ze sa z nich robia obklady na fasady, na steny. daju sa samozrejme pouzit aj na strechu, ale rozumieme sa, hej? tusim, ze tri su taketo tie krytiny a ja som bral classic design D. hadam som to nepoplietol a dobre oznacenie pisem.
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_66 podarilo sa nám ešte vtedy aj objednať nakoniec, čo som ani nečakal, tak asi o dva alebo tri dni sa robila objednávka. Teraz už je aj všetko namontované a porobené. Nakoniec to nabralo taký spád u nich, že som to ani nečakal. @chovanc tak jasné, tam je akože viacero aspektov potom, že kedy je to ako vidno. Ale tak pozri, hlavné je, že už vám nezatečie 😄
Odpovedať
@ondro_26 no jasne, vsak ono ako mozes klasicku stresnu krytinu pouzit aj na obklad, tak aj opacne to teda podla vsetkeho funguje. asi zacal byt po tom fasadnom obklade vacsi dopyt, ked sa to takto rozhodli riesit zvlast ponukou na obklady. @pajkus vsak aj som isiel pisat, ze to som ani necakal, ze sa to takto rychlo podari vsetko vybavit. aspon teda nie podla toho, co si na zaciatku pisal, ze ako to vlastne mate.
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_66 poviem ti, že to na začiatku asi nikto 😄 Akože čakal som, že tiež si vyberú falcovanú, ako aj my sme dávali, že to už videli, vedia čo a ako. Ale tak akýkoľvek výber, dobrý výber. Táto ich Finnera má akože tiež čo to do seba, to musím uznať, ešte aj v tej farbe, čo vybrali, to ozaj dobre ukáže. Celý dom taký iný vzhľad tým dostal.
Odpovedať
Profilova fotka
@pajkus hej je to máš pravdu. Osobne musím povedať, že práve tá je takým mojím favoritom
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@fasox tiež zvažuješ výmenu krytinu alebo staviaš a vyberáš, čo na strechu? Za nás môžem odporučiť, už teda mám/ máme skúsenosť s viacerými tipmi tejto plechovej krytiny. Tejto myslím akože od tohto výrobcu.
Odpovedať
@michal_66 moze byt, nieco na tom isto bude. lebo vsak keby dopyt nebol, keby to ludia nepytali, tak by asi nieco taketo nezaradovali do ponuky. tam to ma potom trosku ine vlastnosti a tie technicke parametre v porovnani s klasickou stresnou krytinou. vsak to sa vies vsetko docitat ci uz priamo na stranke alebo s tym oboznami predajca.
Odpovedať
@michal_66 tiez si myslim, inak by sa to asi nevyplatilo si myslim. mne sa vidi, ze pri tychto fasadnych je aj montaz tusim este jednoduchsia a rychlejsia, ze to ma nejaky taky iny system. ale blizsie uz veru neviem, ako to funguje. to zase tak sa do toho nevyznam.
Odpovedať
@ondro_26 teraz pozeram, ze som miesto teba oznacil seba 😄 nevadi, aj take sa pritrafi. tak to aspon takto napravim, aby som nebol za blazna, ze sam sa tu bavim. som cital starsiu komunikaciu a nejak som preklikol spravu alebo co. ale tak som aspon pozrel tie krytiny a ze aj vlastnosti by mali mat o nieco ine a rozdiel je aj v tom, ze aj na rozne dlzky sa daju spravit.
Odpovedať
@michal_66 ved ja som aj pozeral, ze preco si sam pises, ale tak uz mi to doslo 😄 ale vsak v pohode, ked su tie spravy pod sebou a ides rychlo odpisat, tak sa stane, ze tuknes na nieco ine. to je v pohode akoze. akoze co myslis, ze na rozne dlzky sa da spravit? ktora krytina teraz?
Odpovedať
Profilova fotka
@ondro_26 tým by som sa nejak nezaťažoval a toto nechal na strechárov. Však tí už vedia, čo ako treba spraviť a ako pracovať s tou krytinou. Ono je aj dosť ľahko tvarovateľná, že ju vieš prispôsobiť, aby vychádzali všetky tie tvary a uhly na streche. Aj preto je tá montáž nie náročná si myslím, lebo keď už to robí niekto, kto má pár striech za sebou, tak to ide od ruky.
Odpovedať
@chovanc Sorry, ale toto je riadny otras. O 30 rokov to bude rovnaky grc, ako ked sa pozeras dnes na zelene, oranzove, zlte domy postavene koncom 90 rokov. Btw. na tie sa da aspon jednoducho natiahnut ina fasadna farba.
Odpovedať
Profilova fotka
@emilpemil akože čo je podľa teba grc? Tá krytina? Akože z akého dôvodu prosím ťa? Tak je to teraz moderné, ako tebou spomínané farebné domy. Akurát, že toto ti nevybledne ani sa nejak neznehodnotí, ak sa tam dá dobrá krytina a dobre sa to spraví. Niekomu sa to páči, niekomu nie, ale takéto komentáre hneď..
Odpovedať
@pajkus Ja nehovorim, ze to je zle, nekvalitne, ani nic podobne. Hodnotil som iba vizual.
Odpovedať
Tak vizual, to je samostatna kapitola, to proste kazdy vybera to, co sa mu na oko paci a co sa mu hodi. Ale mam taky pocit, ze aj v tomto uz zacinaju ludia pozerat aj do buducna, ze nevyberaju len to, co je prave moderne. Ked tak, ze sa vybera nieco skor take neutralne, nez tieto sialene farby, co si spominal.
Odpovedať
Profilova fotka
@emilpemil ja reku to akože hodnotíš ako komplet. Ten vizuál hej, je taký diskutabilný, ale tak hádam každý si zváži, pre čo sa rozhodne, čo sa rozhodne dať si na dom.
Odpovedať
@emilpemil krása je subjektívny pojem. Ja napríklad nemôžem ani cítiť kombináciu biela+antracit. mám na to 3 popisné vlastnosti: nuda a bez nápadu, lenivosť. takže asi tak každý si musí zvážiť čo sa mu páči.
Odpovedať
@sousedekovci89 tak teraz si sa ma skoro dotkol 😄 bral som podobny odtien, sice ja v tom nejak moc rozdiel nevidim, ale zena povedala, vies ako. tak sa nekupova antracit ale tmava seda, podla mna to je uz akoze jedno. ale tak ked vies k tomu zladit nejak zvysok, tak to nie je take zle. ja by som to nazval univerzalne. predsa len lepsie skombinujes, ako ked vyberies cervenu alebo aku krytinu. stale ale mozeme byt radi, ze je z toho vyberat, no nie?
Odpovedať
@ondro_26 ale jasne ako my sme chceli tiez antracit strechu ale bol nedostupny vtedy. Proti antracitu nemam nic je super v tom ze skombinujes ho so vsetkym tak preto mam problem s kombinaciou s bielou pride mi to take bez napadu. Ked si to niekto da budiz ale 80% novostavieb v tejto kombinacii je na mna extrem. Ako ked pred 20 rokmi bol kazdy dom zlty alebo oranzovy. Celkovo som ale chcel tym povedat to ze to ze sa nieco niekomu nepaci neznamena to automaticky je grc.
Odpovedať
@sousedekovci89 hej no, toto bol akoze hlavny dovod, ze preco sme vybrali takuto farbu, ze aj keby sa neviem nieco na fasade menilo alebo co, tak stale ta strecha je taka neutralna, ze sa netreba obavat toho, ako by to vyzeralo. moze hovorit kto chce co chce, kazdy si prosto vsimne dom, ako to vyzera na prvy pohlad, ci to je zladene, ci to nie je preplacane jedno cez druhe. tak tak kazdy mame ine preferencie vo veciach, rovnako aj v tychto farbach. co sa tych novostavieb tyka, tak to mas pravdu. to ani neviem, kedy naposledy som videl dom napriklad s takou tou typickou skridlovou farbou na streche, aj keby islo o plechovu strechu, akoze len farbu mam na mysli.
Odpovedať
@ondro_26 ja len som trosku "alergicky" na niektore veci ako tu pred par dnami pridal jeden uzivatel ze si nevie vybrat resp. Skombinovat 2 odtiene takej povedzme smotanovej a namiesto toho mu hned asi zo 5-6 uzivatelov napisalo: daj si bielu. Ved keby chcel bielu, tak sa pyta na bielu. Ved farba je takmer vylucne iba esteticka vec to nie je ze sa pyta ci si ma dat tepelko zem -voda ci vzduch- voda...
Odpovedať
Ved jasne, ono farba je to posledne, co treba riesit. Akoze pri vsetkom asi, nenapada mi nic, co by som kupoval podla toho, ze ci je to biele, modre, zlte.. A obzvlast teda nie krytinu, tam je tych kriterii, parametrov tolko, co je dobre si odsledovat.
Odpovedať
Profilova fotka
@lukso88 za poslednú dobu som pozeral toľko krytín, toľko modelov, vzorov a farieb, že teraz som aj rád, že my máme strechu porobenú a nemusím sa rozhodovať momentálne. Ale hej, dobre hovoríš, že ono treba v prvom rade iné veci pozerať pri kúpe ako vyberať podľa farby. Kľudne by som oželel nejakú moju vysnívanú farbu, ak by iná krytina v inej farbe mala lepšie vlastnosti.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?