Ruukki Classic..plechova fasada

Profilova fotka
Zdravim,nedavali ste niekto na fasadu falcovany plech? Najlepsie v kombinacii s drevom. Budeme mat strechu ruukki classic a zvazujeme, ze by sme dali plech aj na cast domu v kombinacii s drevom..nemate niekto?
Odpovedať
1
2
5
@chovanc servus, na streche plech od nich mame, no na fasade nie, tak to ti neviem moc povedat ale co sa tyka dizajnu, tak to dobre vyzera. Hlavne by ma lakala udrzba, kedze to musi byt super, kedze na plechu sa nechyta ziadny mach ani ine necistoty a tym padom by to malo byt aj na dome tak. Daj potom vediet, ako ste sa napokon rozhodli a ci ste isli do toho.
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_66 dakujem, najprv ideme robit strechu od tejto znacky a fasadu asi az na jesen,aleno na buduci rok, len som nikde nenasla ziadne diskusie, ze by to tak niekto daval
Odpovedať
Skuste tu: http://www.modrastrecha.sk/blog/cotib... od @cotibebemore
Odpovedať
Profilova fotka
@maroz19 dakujem moc 😊
Odpovedať
@chovanc je mi jasne, ze to musite pekne postupne. Tak drzim palce, nech vsetko dobre dopadne. A ktory typ plechu ste si vybrali a farbu?
Odpovedať
Profilova fotka
Chlape vyzerá to veľmi dobre, len choďte do toho, aspoň budete mat takú inú fasádu ako všetci ostatní. A čo sa týka výberu krytinu, tak tú ste tiež dobrú vybrali. Od nich plechovú krytinu máme aj my 😎
Odpovedať
@pajkus tuto falcovanu mate alebo nejaky iny typ?
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_66 hej hej máme falcovanú, konkrétne tú Classic. Tiež sme sa rozhodovali medzi viacerými, ale táto sa nám najviac pozdávala zo všetkých.
Odpovedať
@pajkus tak to sa ani necudujem, ze ste si vybrali prave tu falcovanu, dobre ste sa rozhodli, ten dizajn sa paci aj mne 😎 a vy mate tiež na dome nejaku takuto kombinaciu falcovaneho plechu s drevom?
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_66 nie my nemáme na fasáde plech, máme iba plechovú krytinu. Mňa tiež najviac zaujala tá údržba, preto sme sa nakoniec aj rozhodli práve pre túto krytinu.
Odpovedať
nevedel som, ze plechova krytina sa dava aj ako fasada, vyzera to zaujimavo. my mame plechovu krytinu iba na streche, preto by som chcel vediet keby to niekto znamy chce ako fasadu, tak ako sa to prichytava alebo je tam potrebna nejaka predpriprava?
Odpovedať
@pajkus jaaaj, sorry, pozabudol som, ze si spominal, ze mas len na streche krytinu od nich. myslim, ze viaceri si ju z toho dovodu vyberaju, lebo je to pecka, ked sa na nej ziadne necistoty nedrzia a ked by sa aj chytili, tak dazd ich zmyje kedze ma hladky povrh.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@ondro_26 isto sa to musí nejako prichytávať ale sám neviem aký je postup, keďže nikto v okolí to takto nemá spravené. Sú na to ale firmy, ktoré to robia, tak potom sa treba informovať u nich.
Odpovedať
@tremmo takze tiez ako pri krytine su potrebny klampiari ak by niekto chcel takuto fasadu, ano? zaujimave to je velmi!
Odpovedať
Profilova fotka
@ondro_26 neviem to s určitosťou ale myslím si, že áno
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_66 teraz to veľa ľudí volí z tohto dôvodu. Nevyžaduje žiadnu údržbu, čo je fakt výhoda. Nemajú ľudia čas, alebo si ho nechcú nájsť, to je už jedno. Tak výrobcovia tak robia a tak ponúkajú, aby splnili tieto požiadavky. Pochvaľujem si preto túto plechovú krytinu. Aj podlahu som von volil takú, čo nevyžaduje údržbu napríklad. To je už tak v dnešnej dobe. Radi si aj priplatíme, keď vieme, že to bude stáť za to.
Odpovedať
@pajkus ono to asi ani nie je o case, ale skor o tej pohodlnosti. Nechce sa ti babrat s niecim, s cim v podstate nemusis, ked sa spravne rozhodnes pri vybere. Akoze ja nemozem nic zle povedat na plechovu krytinu. Takuto strechu mame uz nejakych osem rokov alebo kolko to bude a za ten vsetko na poriadku.
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_66 ti poviem, že mne tiež vyhovuje. Naši chcú dávať novú strechu, tak som im hovoril, aby si premysleli túto plechovú krytinu. Nemám ju síce tak dlho ako ty, ale aj za ten čas môžem povedať, že by som inú už nedával, keby sa mám zase rozhodovať. Tento rok to už asi nepostíhajú, ale vybraté môžu mať aj dopredu.
Odpovedať
@pajkus kedy si si ju daval robit? Nad cim premyslaju? Nad skridlou? Co sa tyka udrzby, tak lepsie by mali plechovu krytinu. O to sa netreba nejak starat, by som povedal, ze v podstate bezudrzbova. Ci ty mas na to aky nazor? Predpokladam, ze uz nie su najmladsi, tak aj z toho pohladu by to bolo pre nich lepsie. Nebude sa musiet otec stverat na strechu, co sa stava pri skridlovej streche, ze treba nieco poopravovat, povymienat.
Odpovedať
chalani a s tou fasadovou z plechovej krytiny nahodou nemate skusenost? mne sa to zacina cim dalej tym viac pozdavat. ci by sa to dalo dat uz normalne aj na fasadu spravenu zateplenu alebo skor miesto toho zateplenia sa to dava. neviem vobec, ze ako to chodi v tomto pripade.
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_66 nejaké dva tri roky dozadu. Oni tak celkovo zvažujú, ale chcem ich ukecať tiež na plechovú. Aj to je dôvod, otec stále špekuluje niečo majstrovať a opravovať a takto by bola aspoň istota, že na strechu nepolezie. My sme dávali vtedy falcovanú, takže tá údržba je ozaj nijaká. Aj keď je nejaké lístie popadané na streche, tak to ľahko vietor sfúkne dolu, nikde sa to nezachytáva. Aj v zime, keď bolo nasnežené, tak to bolo v pohode. Pomaly sa kĺzal dolu ten sneh a vďaka snehovým zábranam sa to zachytilo, že nám to rovno nepopadalo na hlavy. Akože dobrá je tá krytina. Nemám s ňou žiaden problém ani nič, čo by som tomu mohol vytknúť.
Odpovedať
Profilova fotka
@pajkus Niesom sice chlap, ale neva 😄 😄 Bohuzial nakoniec davame Lindab namiesto Ruukki..boli sme uz daavno rozhodnutí pre ruukki a nechceli sme od toho ustupit, ale bohuzial dodacia doba nas donutila zmenit nazor..v case ked sme krytinu objednavali, tak nasa povodna krytina nebola uz v najlepsej kondicii a ruukki malo dodanie 3 mesiace a lindab 2 tyzdne..takze tak...to, ze lindab 2 tyzdne vo finale ajtak nedodrzal komentovat radsej uz ani nebudem 😠 kazdopadne strechu robime komplet sami ja s priatelom, uz sa snad blizime ku koncu a potom by sme chceli dat plech aj na nejaku cast domu ako som pisala v uvode prispevku, tak som zvedava ako to dopadne 🙂 ale asi nam to vyjde robit az na jar
Odpovedať
@chovanc ja som lindab na dom objednával začiatkom septembra a už ma informovali, že dodacia doba nebude 2 týždne ako mali kedysi ale 4. nedávame však falcovanú ale škridľoplech. Keď sme riešili krytiny v júni, už vtedy nás jeden predajca Ruukki varoval že keď silou mocou netrváme na falcovanej a chceme to rýchlo nech dávame škridľoplech, že falcovaná je na 3 mesiace aj to prinajlepšom 😄 škridľoplech mali Ruukki aj Lindab v tom čase dodanie do 2 týždňov 🙂 ďalej tiež farba, napríklad grafitová šedá Lindab (antracitová u iných výrobcov) je dlhodobo nedostupná. Proste nastal taký dopyt, že nestíhajú ho pokrývať.
Odpovedať
Profilova fotka
@chovanc to sa ti ospravedlňujem, ma zmiatlo to meno. To uznaj, že neznie práve žensky 😄 Tak tomu rozumiem, keď tlačí čas, tak potom sa nedá inak. Ale pomaly by sa mali vracať do normálu tie dodacie doby. Všeobecne v stavebníctve bol výpadok, čo sa týka niektorých materiálov. Osobne sa mi to fakt páči, takýto druh fasády. Konečne niečo také, čo nevídať na každom dome. A tipujem, že tá plechová krytina na fasáde aj viac ochráni samotnú stavbu pred vplyvmi počasia a podobne.
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 @pajkus My sme objednavali krytinu myslim, ze v juni..trvali sme na falcovanej a na znacke ruukki, ale ako som pisala, mali dlhe dodanie a my sme ju potrebovali co najskor..no a co sa tyka Lindabu, tak sme sa prenho rozhodli len k voli tej dodacej dobe, ktoru slubovali a este prave pri objednavani sme sa uistovali, kolko maju skladom a ci fakt mozeme pocitat s 2 tyzdnami..bolo nam povedane, ze maju skladom niekolkonasobne viac nez sme potrebovali my a aj v tej kvalite aj farbe, ako sme chceli my..bohuzial, realita bola ina, alebo resp. myslim si, ze nas "tromfla" nejaka velka zakazka a preto zrazu "nemali",,co uz no, to neriesim uz, lebo tolko nervov a vybavovaciek atd, co mna to stalo.. Preskocim celu moju skusenost, lebo to je dlhy pribeh, ale v skratke nasa najvyssia priorita bola ta, ze plech na streche musi byt krasny rovnucky, bez "vlniek" a ked som na nete niekde videla fotky krytiny s vlnkami, tak som si myslela, ze to je nespravnou manipulaciou a montazou, ale vo finale sme zistili, ze tie vlnky sa robia hlavne pri dlhych plecoch uz pri falcovani..cize nam tak tie dlhe plechy uz boli dodane..ruuki vozi plechy poskladane na kant a lindab na leziaka bez spodnej vystuze, comu som pripisovala to vlnenie, ale potom som rozpravala s chlapikom, ktory montuje falcovane krytiny uz vyse 20 rokov aj v zahranici a povedal mi, ze to robi proste ten stroj a neda sa tomu predist a deje sa to aj u ruukki aj u lindabu atd, to nas dost sklamalo..pozerala som potom znovu vela fotiek na nete aj rozne znacky a na 90% strechach to je..hlavne pri dlhych plechoch..my mame rozne dlzky, lebo namame strechu klasicke acko, ale napriklad plechy do 3,5m su ok a tie dlhsie uz tie vlnky mali uz pred tym nez sme s nimi vobec hybali..nastastie to je vidiet len v urcitom uhle a urcitom svetle a ajtak planujeme davaj falcovanu krytinu znova, ked budeme robit strechu na dalsej budove, co mame na pozemku, tam nam ale vyjdu asi len trojmetrove dlzky, tak tie snad budu ok 🙂 @pajkus vy mate tiez vlnky? ja som sa s tym dllho zrovnavala, ale koniec koncov, ludia to beru asi jak normalnu vec a nie nic take katastrofalne ako ja 😄 lenze ja som trosku dost detailista 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Keby niekto nevedel, co su "vlnky" tak toto su obrazky, co som nasla na nete..nastastie my to nemame zas az tak hrozne
Odpovedať
@chovanc áno, je to dané práve tou dĺžkou materiálu je potom poddajnejší na tie vlnky. napr. u škridľoplechov máš aj kvôli týmto možným ohybom stanovené max. dĺžky (bývajú okolo 6,5 metra cca), tam keby sa to tak prehlo tak to už nedá dokopy ani svätý 😄 dlhšie čo som zistil vie dodať pri škridľoplechoch asi iba ruukki ako monterrey grand- tam je ale vyššia tá "škridla" a tým sa to asi trochu eliminuje 🙂 takže na tie vlnky si treba asi len zvyknúť ako prirodzenú vlastnosť 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 aj u falcovanych je stanovena maximalna dlzka..no co uz, ako pises, treba si na to uz len zvyknut, ine sa s tym ajtak robit neda...skusali sme rozne taktiky, ci tomu nepomozeme montazou, ale nepomohlo to
Odpovedať
Profilova fotka
@chovanc tak to zamrzí takáto skúsenosť ohľadne toho dodania. Chceli ste ušetriť čas a aj tak to nakoniec moc nevyšlo. Možno keby ste ostali pri tej prvej možnosti, by to inak dopadlo. Ale tak to už je zbytočné nad tým polemizovať teraz. Doležité, že ste sa dočkali 🙂 Ako popravde som chvíľu premýšľal, čo myslíš tými vlnkami, takže dobre, že si pridala potom tie foto 😄 Akože ja ich tam nejake neregistrujem. Ale schválne, keď prídem domov, tak si to odsledujem. Strechu nám robili montážnici, čo bežne pracujú s touto krytinou, takže som to nechal proste na nich a viacej sa tým nezaoberal.
Odpovedať
@pajkus tak potom v tom nevidim ziaden problem, preco by si tiez plechovu nemali vybrat. Vsak ked pridu k tebe, tak musia vidiet, ze to ma v podstate len vyhody oproti tej ich povodnej. Aj ste sa s tym nejak pohli za ten cas? @ondro_26 ako sa to zvykne robit, to ti neviem povedat, kedze skusenost nemam. Ale myslim si, ze by s tym nemal byt problem, keby sa to takto dava. Si zober, ze by to bola nejaka dalsia ochranna vrstva v podstate.
Odpovedať
1
2
5
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?