Problém s fasádou - vidno obrysy polystyrénu

Dobry den. Chcem sa s vami podelit o problem s nasou fasadou. Mame poschodovy drevodom. Vonkajsie zateplenie je z polystyrenu o hrubke 20cm. Ten je lepeny a kotveny skrutkou priamo do obvodovej dosky. Na tom je klasicky spravena fasada. Asi po jednom roku od realizacie sa zacali ukazovat obrysy hran polystyrenu. Teraz ked zasvieti slnko spravnym smerom tak je to vidno po celej stene na kazdej strane domu. Polystyren ako by sa poprehybal a vidno presne ako je ulozeny. Plus k tomu, a podla mna to s tym suvisi, pri zmene vonkajsej teploty, to zn. ked sa oprie slnko resp. vecer, ked sa zacne ochladzovat tak pocut praskanie,pukanie,buchanie. Fasada neuveritelne pracuje. Firma, ktora to realizovala si stoji za tym, ze dodrzali vsetky pracovne postupy. To zn. ze vybrusili hrany a vrstvy klebru a omietky su tak ako maju byt. Problem pripisuju polystyrenu a navrhuju, ze znovu na to natiahnuu novu vrstvu sietka,kleber, omietka. Bojim sa ale, ze sa to zopakuje ak to stale bude pracovat. Poradte prosim, co s tym robit? Resp kde je podla vas problem? Dakujem
Odpovedať
@bohus1987 po sietke kolko krát celý dom pregletovali? Niekto gletuje aj 3x
Odpovedať
Profilova fotka
tie obrysy neboli hned vidieť, alebo ste si to všimli až teraz?
Odpovedať
@bohus1987 dávali vôbec sieťku?
Odpovedať
@bohus1987 riadny dom. Možno by som skúsil kontaktovať Pavla Šimka, odborníka na drevostavby. Ale otázka je jasná, kedy sa to ukázalo. Lebo to nevyzerá byť moc popraskané. (
Odpovedať
@bohus1987 firma urcite nedodrzala spravne postupy, je jasne vidiet, ze EPS je lepeny na buchty. Toto sa uz neda opravit.
Odpovedať
@elisss54 @igor256 Veď čítajte: "Asi po jednom roku od realizacie sa zacali ukazovat obrysy hran polystyrenu." Podľa mňa pracuje drevostavba...
Odpovedať
Na túto fasádu nanovo lepidlo, sieťka, poriadne urobené. Omietka na to. Ináč to asi nepôjde...
Odpovedať
No treba určite aj dosky prekotvit,nelepili celoplosne,neprestierkovali súvislé....proste amatéri,keby aj po5rokoch,je to skrytá vada na to je neobmedzená záruka...
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign , ved to čítam, len sa mi to nezdá, podla mňa to možno bolo aj hned, len si to nevšimli. Lebo to vidno, len v určitom uhle svietenia slnkom.
Odpovedať
Jednoznačne zle vybrúsené alebo možno vôbec a ani negletovali keď natiahli sietku.Reklamovat
Odpovedať
@bohus1987 koľko použili kotiev na m2? tento vankúšový efekt vzniká nesprávnym kotvením EPS dosiek (buď lepením na buchty pri murovaných stavbách alebo málo kotiev pri drevostavbách). Spôsobuje ho teplotný výkyv, kde sa EPS pod vplyvom tepla z jednej strany a chladu z druhej strany prehne a keď je zle ukotvený tak sa to prejaví na omietke. Neviem či toto povrchovo opravíš, omietka by musela byť poriadne tuhá aby preniesla takéto pnutie bez deformácie. Neviem či chceš experimentovať a skúšať presieťkovať, použiť lepšie vystuženie, alebo to celé prerobiť... Ináč, zaujímavý efekt keby je to zvýraznené farebne.
Odpovedať
Prikladám fotku, ktorú som spravil počas realizácie..
Odpovedať
Článok sa načítava...
Prikladám fotku, ktorú som spravil počas realizácie..
Odpovedať
@elisss54 určite to nebolo hneď, to by som si všimol.. mám aj fotku keď to bolo "čerstvé"
Odpovedať
@slavoslav neviem si predstaviť, ako by sa to dalo celé prerobiť. Bol by asi problém odlepiť to zo steny... Pomohlo by možno, keby sa to prikotvilo v rohoch EPS dosiek a znovu zatiahlo sieťkou atď.?
Odpovedať
@bohus1987 minimalne pri tych oknach sa to robi do L a celkovo tych kotiev pouzili velmi malo, si porovnaj ten obrazok, co som dal dole a to ako to mas ty, tie spoje (rohy) vobec nie su prekotvene. Co to nelepili na pur penu? Do vysky 3 m a hrubky eps 20 a viac sa ani kotvit nemusi, i ked ta druha cast dome je poschodova.
Odpovedať
...ja som daval len 180mm dalmatinca.Capatec odporuca minimalne 6kotiev/m2,to znamena minimalne 3na tablu(1nu hore v strede,2ve v rohoch dole)
Odpovedať
@bohus1987 toto je celé zle nakotvene, pokiaľ sa to nelepilo na penu tak ako sa má, čiže rámik po okraji... Kotvy majú byť aj na spojoch. Ty máš len v strede dosky eps, takže jasné, že ti zdvíha rohy/kraje. Ako to tam lepili?
Odpovedať
@megdesign pokial si dobre pamatam tak to lepili po okrajoch. Ale neni som si 100% isty
Odpovedať
Jednoznacne zle kotvene. Musi sa kotvit v rohoch a na dlhsej strane. Toto nie je dodrzany technologicky postup. Kolko usetrili na TIDkach, srubach a eps zaslpkach.. par Eur a potom je vysledok taky aky je. Na ho.v.no 😞
Odpovedať
@bohus1987 to by samozrejme pomohlo
Odpovedať
@bohus1987 vidno že. lepili len obvod.tamto drží,stred vydulo..
Odpovedať
@gashtaan ty vidíš že je to lepené na buchty. Ja nie.
Odpovedať
@bohus1987 je to lepené lepidlom, alebo penou. Lebo dosť často sa stretávam pri drevodomoch že firmy chcu len skrutkovat.
Odpovedať
@tominohorvath ok, tak nie na buchty ale zrejme lepene na penu a pena nebola nanesena po obvode, takze je to zajedno. A to kotvenie dosiek len v strede to dorazilo.
Odpovedať
Profilova fotka
Som tu v par albumoch videl pri pouziti OSB a peny, ze sa OSB osetrovala adheznym mostikom. Nemoze byt problem v tom? @megdesign @gashtaan
Odpovedať
Profilova fotka
No tak toto by som isto reklamoval, ako tu podla mna nie je o com, skoda veru, dom vyzera super a takto ho zhovadit, ruky by som im dolamal
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?