Predpríprava na externé žalúzie

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o radu, ohľadne montáže predprípravy (kastlíkov) na externé žalúzie. Firma mi urobila obvodové múry a preklady nad oknami zarovno murivom... Na fasádu pôjde 150mm EPS otázka znie, je možné v takejto kondícii namontovať kastlíly na žalúzie + zateplenie prekladov pod kastlíkami, aby boli schované vo fasáde..? Prípadne akú hrúbku XPS zvoliť na zateplenie prekladu..? Ďakujem
Odpovedať
@rkorba robil som dva kusy na dvere jeden 2.5 m dlhý, druhý 1.8 m, kúpil som jednu OSB 3 dosku 15 mm hrubú (neviem kolko teraz stojí) napílili mi to na formátke, zložil som to ja, nalakoval dva krát lodným lakom, hotovo. tuším za plechové kastlíky chceli 260 € na tieto dvoje dvere.
Odpovedať
@maros11 daval si tam i hlinikove odkvapove listy z vonku?
Odpovedať
@rkorba nie,mám to dosť skovaté presahom strechy, nemal som s tým problém, pod kastlíkom mám 5 cm styroduru ešte tam chcem dať 2 cm šedého EPS z vnútornej strany kastlíka, mám to tak nachystané.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@kajo873 tých 14cm máte na mysli vnútorný rozmer, však? A tento rozmer kastlíka sa nemení ani pri rôznych dĺžkach paketov (v závislosti od výšky okna), tam sa mení len výška kastlíka?
Odpovedať
@janulikk Tam tých 14 cm by mala byť celková šírka plechového kaslíka. Hej mení sa len výška v závyslosti od výšky okna. @chrobak7 Prosím ťa aké hrubé máš zateplenie? A aký široký bol kaslík? Ďakujem.
Odpovedať
@kajo873 Zateplenie je 15 cm, kastlík má 14 cm. Musel som ho zapustiť do steny cca 1 cm, aby som na neho mohol dať 2 cm styrodur.
Odpovedať
@chrobak7 Presne takto som uvažoval aj ja že to srpavím a mám 16cm takže nemusím zapúšťať. A aké zateplenie máš pod kaslíkom? Materiál a hrúbka? Nevlhne ti to z vnútra ked je tam oslabená izolácia? Od akej firmy máš žalúzie? Dík.
Odpovedať
@kajo873 Žalúzie mám od firmy Reflexrol. Vyrábajú ich niekde v Maďarsku, títo sú len predajcovia. Na venci, ktorý je pod kastlíkom je 2 cm styrodur. Po obvode zvyšku venca je 3 cm styrodur. Na obrázku vidno, ako je robené miesto pre tie kastlíky. To biele je 1 cm EPS, ktrorý sa potom dal dole a tam vznikol ten 1 cm pre kastlík. Vnútri nič nevlhne, možno je stena nad oknom trochu na dotyk chladnejšia, ale môže to byť subjektívne. Musel by som odmerať teplotu termokamerou.
Odpovedať
@chrobak7 Ok, mám tam pripravených 5cm styroduru, to bude hádam stačiť. Nebude to ideálne ale lepšie než nič.
Odpovedať
My sme to tiež riešili ... Nakoniec to máme predpripravené tak, že murivo je tehla 38 cm a sú na nej preklady 30 CM, takže som tam napchal 8 cm XPS ... Na to pojdu kastliky a zateplujem 16 CM šedým EPS ... Tak som zvedavý, či nebude nejaký problém ...
Odpovedať
@lubk0 Nebude, ako som písal vyššie, ja mám na preklade pod kastlíkom iba 2 cm styrodur a je to v pohode. Ak dáš viac izolácie, nič sa nestane.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdarec ja tiež chcem riešiť vonkajšie žalúzie... poraďte ako to najlepšie a najefektívnejšie vyriešiť aby nevznikol daky problém.... Chcem žalúzie podomietkove..Ideme stavať z ytongu 300. A zateplenie mám riešené 15 polystyren. Ako čítam príspevky.....tak bolo by dobre zúžiť preklady z 300 na 250..dať kastlik a NATO zateplenie...architek mi poradil fenolicku penu koolterm...(máte s tým koolterm nejaké skúsenosti ). Mám jeden preklad a budem dávať UPA profil Ytong dĺžka 3000 a šírka 250 kvoli žalúzií. Len sa bojím že to bude dosť tenký preklad nakoľko dnu pôjde len 15cm šírky betónu...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@marecek7291 To čo je za krkolomné riešenie ? Navyše úplne naopak ? Ty chceš dávať hliníkový kastlík priamo na preklad bez izolácie a následne izolovať vonkajšiu stranu kastlíka ? Prečo preboha ? Ja u teba nevidím žiadny problém ... Na 25 tku preklad daj 4-5 cm styroduru, 14 cm kastlík a na kastík zvonku 1-2 cm EPS nech tam môžeš natiahnuť vpohode fasádu ...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Zdravim. Ako doriesit externe žaluzie ak by sme chceli externe zaluzie nepriznane? Preklady maju 375mm Ytong ako steny a polystyren pojde 16cm . Je to realne aby tam nevznikol nejaky problem so zrážanim vlhkosti?
Odpovedať
@marosss88 ti neviem spocitaj si min 1cm na prekrytie nepriznaneho kastliku, tusim 14cm kastlik a kolko ti vide na podkasylikovu izolaciu, kde bude betonovy preklad? Ja koli tomuto detailu zvacsujem izolaciu z 20 na 25cm.
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba ak by som dal napr. 1cm na kaslik eps , 14cm kaslik a cca 2cm xps napriklad na preklad tak to bude stacit na nejake to zamedzenie tepelného mostu?
Odpovedať
@marosss88 tuto otazku si musis sam polozit, ci zateplenie venca o hrubke 2cm je dostatocne.
Odpovedať
@marosss88 @rkorba ako ste to vyriesili s tym zateplenim kastliku? podobne parametre mam aj ja .. 14cm kastlik, 3cm betonovy preklad, celkove zateplenie asi 16 a cize cca 2cm na kastliku..
Odpovedať
@verky5 zatial som neriesil zateplenie a kastliky, ale dal som pred zalievanim venca medzi debnenie a otvor 4cm sedeho eps. Zateplenie dam 25cm a nemusim spekulovat ci sa i pod kastlik daco zmesti a ci to je dost.
Odpovedať
@rkorba Není to moc veľa zbytočne tých 25? Laicky sa pýtam..
Odpovedať
@verky5 zbytocne je davat 5cm ;-) Ci objednam 60m3 alebo 67m3 polystyrenu mi je jedno, robota rovnaka, vysledok lepsi a nemusim potom riesit taketo otazky ;-)
Odpovedať
@rkorba Nespochybnujem, to je jasné že nikto nebude dávať hádam 5cm hrúbku. Dávať mam v plane okolo 16 do 20 cm.. Ale ci má efekt nejaký ešte až 25cm??
Odpovedať
@verky5 ake hrubky sa davali este pred par rokmi, ktore vtedy stacili? Ten kto dal pred 10r 10cm uz bol v ociach nezainteresovanych padnuty na hlavu :-D Barak staviam na cely zivot, tak nebudem setrit!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Dobrý deň, nevie náhodou ako to je s prípravou elektroinštalácie na vonkajšie žaluzie? Aké káble potrebujem natiahunť?
Odpovedať
Profilova fotka
@kipsii pre napajanie CYKY 3x1,5 do stredu okna. Na ovladanie neviem, riesil som iba bezdrotove ovladanie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahoj, chcem sa vás opýtať kto ma zaluzie z90 aké máte hlboké kastliky? Vojde mi do 12.8cm zaluzia Z90?
Odpovedať
@kipsii ano vojde, minimum na zaluziu je 13 cm, ak bude namontovana zaluzia treba v kastliku skontrolovat ci sa niekde nezasekava snurka zaluzie na srubke alebo fasade
Odpovedať
@marek1083 chlapina, ked das 16cm izolaciu, tak ti tam vojdu boxy na zaluziu a pod ne nic a na ne zvonku takisto..teraz som to riesil na jednej chalupe a vysledok, vsade dolepit 2cm polystyrenu inak to neschovas a ani neomietnes ani ked sa pototo..a to sa nebavime o tom ze pod nim mas rovno preklad takze ked bude fakt zima tak ti to bude premrzat , zvnutra teplo a orosene preklady jak svina, zvaz vacsiu hr, zateplenia...cenovy rozdiel 1000-1500e neni az taky likvidacny, pri tych nakladoch co si uz vynalozil...pre uplne pohodlnu montaz aj izolaciu a natiahnutie fasady skrytych kaslikov je 20cm..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@marek1083 Donry den, chtel jsem se zeptat jak mate na fotce realizovane preklady. To jsou ploche preklady a nad nima je nadezdivka a ma tom venec?
Odpovedať
@venca60 ano, presne tak ako píšete.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?