Odlepená sieťka aj s lepidlom

Dobrý deň, rád by som Vás poprosil o radu ... Dom zateplený pred približne 6-7 rokmi bez fasádnej omietky. Na jednej zo strán domu sa už zospodu, hneď od zakladacej hliníkovej lišty odlepuje "nasieťkovanie" od EPS... Tento problém je možno do výšky 1,5-2,0m následne hore drží všetko bez problémov. Aké sú možnosti opravy takéhoto problému? Nutné odstrániť a presieťkovať celú jednu stranu domu alebo je možná nejaká sanácia? Ďakujem za každú radu.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
Nad odlepenym narezat a strhnut a znova dosietkovat s prelozenim na drziacu cast.
Odpovedať
@wolodymyr Ďakujem za radu! Nie je potrebné nejaké dodatočné "dokotvenie" a podobne? Prípadne tým, že tam bol nejakú dobu (môžme hovoriť o rokoch) prístup vzduchu nebude EPS nejako extra zdegradovaný aby bolo nutné robiť ešte nejaké iné úpravy, že? Je to celkom dobre viditeľné aj podľa toho vypraskania lepidla, vyššie už ten problém nie je...
Odpovedať
@blut125 "hore drží všetko bez problémov" - pochybujem, tu urcite boli pouzite nevhodne materialy ci nedodrzany technologicky postup, neveril by som tomu ani tam, kde to zatial akoze drzi. Ja by som to dal dole a urobil nanovo...
Odpovedať
Profilova fotka
@blut125 urob aj odtrhovu skusku ci to ozaj drzi a ked ano oprav. Nezabudni polystyren prebrusit ... zvetrane casti.
Odpovedať
Ďakujem! Odtrhnem pokiaľ pôjde trhať a následne podľa toho zarežem a zabrúsim, takisto radšej pozriem ešte poriadne aj ostatné steny ale tam to vyzerá byť všetko okej, neviem prečo iba táto jedna stena je takáto...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
Cawte pani chcem sa informovat ,ze ake lepidlo pouzit ked chcem sietkovat steny v interiery a tak tiez v exteriery.Ci ist do drahsich alebo c1 staci ?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@modrak26 flexibilne lepidlo na stierkovanie? No chcel bysom vidiet, ako stierkujes s tymto typom lepidla od ceresitu 🙂 este mapei ma take flexi lepidlo, ze s nim sa stuerkovat da, dokonca velmi krasne...len je drahsie, 8-10e.... pokial toho treba vela stierkovat, tak pouzit lepidlo na to urcene...nie najlacnejsie, ale pytat sa na stavebninach, co najviac majstri beru a ktore si chvalia
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@modrak26 no len stierkovacie lepidlo stoji 3-4e/25kg... takze tak...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@modrak26 a vycitam ti, ze si si kupil drahsie lepidlo? Ja vravim, ze 99% ludi pozera na cenu, ale ty kludne kup aj po 100e za mech, ver mi, ze ti to vycitat nebudem, ale riadne sa z teba iba vysmejem 🤷‍♂️ Po dalsie, ak je spravne pouzite lepidlo, spravne natiahnute a do toho vlozena sietka, tak sa toto, co je na fotkach, nestava,...dalsim faktorom je vlhkost, 7rokov na to posobilo pocasie a ktovie, co sa tam stalo....takze nikde nie je napisane, ze by to takto nedopadlo tak isto, aj keby tam bolo flexi lepidlo.... robim s tym, posietoval som uz trochu viac ako ty tych 200m....a tiez viem, ake chyby sa kedysi robili, kazdorocne absolvujem skolenia o problematike zateplovacich systemov a pouzivanej chemie...takze ako som povedal, nemuselo to byt len kvalitou lepidla a tiez nie je pravda, ze cim drahsie, tym lepsie/vhodnejsie
Odpovedať
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Tiez pouzivam takmer na vsetko flexklebber od knaufu na interier steny, na exterier, na opravu zateplenia, na lepenie kamena, na opravy schodov.... Dobre sa s tym robi, ked je clovek amater a nema natahane kilometre. Ano je to o 3-4 EUR drahsie, no a co?
Odpovedať
@pier Ved áno, ked minies vrecko-dve, je to jedno. Ked robis fasadu a je to 20-30 vreciek, tak stovecku usetrit neni od veci. Ci to uz dnes neni peniaz?
Odpovedať
@kejsix alebo skor, ked robis fasadu a ide na dom 2-3 palety lepidla, tam to uz by spravilo velky rozdiel, a nehovoriac o tom, ze trebars na vatu je lepidlo, ktore je na to urcene, aby zostalo zateplenie parodifuzne... a k tebe @modrak26 daj si vsade lepidlo ake chces, ale nepresviedcaj tu ludi, ze vsade je to flexi lepidlo dobre, lebo to nakoniec moze znehodnotit zateplenie... minimalne, co sa vaty tyka...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@kejsix o tom hovorim, mne vrece lepidla vystaci na rok :-) ak by som nebol amater a tahal by som kilometre omietok, zateplenia mesacne, tak tam by som inac uvazoval. Na tu opravu, co je na fotke hore by ale stacillo aj moje vrece flexkleberu.
Odpovedať
@modrak26 Zdravím.... .... stačí si pozrieť ETICS od rôznych výrobcov, nikde nieje ani zmienka o flexi, treba použiť armovacieho lepidlo, ktovie prečo....? ... a tá hrúbka armovanej vrstvy 1-1.5mm,tak to už nespĺňa žiadnu normu ani čo sa týka krytia výstuže ani hrúbky.... ... Takže tak....
Odpovedať
@modrak26 zle to v tomto pripade dopadlo preto, ze to stalo 6-7rokov bez vrchnej fasady, lepidlo nie je robene nato, aby bez dalsej vrstvy odolavalo pocasiu 10rocia.... a pises do prispevku o probleme so zateplenim, tak nic neprekrucam... a tiez nie som zastancom setrenia za kazdu cenu, ale som zastancom pouzivania spravnej chemie a to tu aj ludom radit budem
Odpovedať
@heliator toto som mu aj ja chcel povedat, ze hrubka 1mm ani zdaleka nesplna pozadovane vlastnosti, ale vidis tie jeho prispevky...on najlepsie vie, ze vsade flexi, lebo rovno pomuroval... su proste ludia, ktori tvrdohlavo budu presadzovat nieco, lebo sa im zda, ze tak je to najlepsie.... ale technicke listy (navody) taki ludia nepotrebuju, lebo oni uz davno vsetko vedia najlepsie
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@modrak26 a ja ti este raz napisem, co ti pisem cely cas....porovnavas 2veci....ty si daval to lepidlo na tvarnice, prispevok je o zatepleni.... na fasadny polystyren a aj vatu su lepidla na to presne urcene... tak isto, ako je somarina s beznym stierkovacim lepidlom lepit dlazbu, tak isto je somarina pouzivat flexi lepidlo na zateplenie.... aj z financneho hladiska, ale predovsetkym z technickeho... pustil si sa tu do debaty s tym, ze isto zle lepidlo, lebo setrili...ze keby dali flexi, tak je to v poriadku.... no vidis, ze nie som sam, co ta uz vyviedol z tejto milnej predstavy.... po dalsie, mozno ty problem s peniazmi nemas a ako vravis, stovka sem-stovka tam, ale nevidim dovod platit viac, ak to je dokonca este aj na skodu....a pri zateplovani ludia pozeraju na celkovu cenu...asi by sa im nepacilo, kebyze namiesto 10tis maju zaplatit 15-20tis....lebo sak stovka sem, stovka tam... na zaver k odbornosti....nerobim tu zo seba vsevediaceho....ale pracujem vo firme, ktora sa zaobera komplexnou obnovou bytovych domov....mame certifikaty na zateplovaci system, ktory splna poziadavky pre zakazky hradene zo statnych fondov, kde existuje projekt a je do detailov predpisany pouzity material, ktory kontroluje stavebny dozor s prislusnym vzdelanim a skusenostami....robime vonkajsie zateplenie, vnutorne omietky, dlazby a obklady... vsetky ukony a pouzita skladba materialov je presne v projektovej dokumentacii....a este nikde sme nedavali na zateplenie ci pod omietky v interieri flexi lepidlo.... preto tu nepisem svoje dojmy, ale realitu podlozenu faktami...
Odpovedať
@modrak26 a este som zabudol doplnit jednu zasadnu vec....pouzivame lepidlo ceresit ct80....skus si pozriet, kolko to stoji....cena je skoro taka ista, ako ty platis za to flexi....takze motivacia setrit je zrazu nenaplnena....tam ide o to, ze to lepidlo je na to urcene, neberie sa to podla ceny...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@modrak26 vsimni si tu vetu poriadne ty, precitaj desatkrat... rozumies jej? Pise tam LEPENIE, nie stierkovanie.... a co sa tyka lepenia, aj tak by som pouzil na lepenie vaty lepidlo urcene na vatu
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?