Kotvenie zábradlia cez 200mm polystyrem

Má niekto reálnu skúsenosť s kotvením cez 200mm polystyrén ? Fasádu už mám komplet urobenú. Nenašiel som žiadnu takú dlhú vhodnú kotvu. :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@scribe my mame kotvene ale este pred fasadou sme osadili kotvy. Robil nam ich ten co aj zabradlie z ocele..
Odpovedať
@scribe tu asi len nerez zavitove tyce, osadit do chemickej kotvy, aplikator nie je taky dlhy bude treba nadstavit umelou trubkov , zateplenie potom vymedzit podlozkami a skrutkami aby sa pri kotveni zabradlia nedeformovalo
Odpovedať
Rozmýšľal som ešte či sa nedá použiť FISCHER Thermax M16 12/170. Neviem či to už niekto použil.
Odpovedať
@scribe Ja som na ne vesal klimu.
Odpovedať
A skúsenosť ? Podľa obrázku by mali mať dĺžku až cca 39cm, co by malo stačiť, ak zakotvím do betónu cca 16cm. Podrží ten plastový koniec aj zábradlie ? cenu som ale našiel cca 20€ kus ]-(
Odpovedať
@scribe Tiez mam 20cm EPS, klima drzi, dokonca ked som sa zavesil na konzolu (na dvoch kotvach) tak udrzala aj mna (cca. 100kg zivej vahy :-)). Mam to kotvene v Ytongu, tak sam som bol zvedavy ako to bude drzat. V materialoch pisu, ze pri vylozeni 20cm by nemalo trvale zatazenie presiahnut 20kg na kotvu. Ja to mam na 4 kotvach a jednotka vazi 40kg a zatial drzi :-). Pri zabradli je nevyhoda velka paka, tam neviem ako to bude fungovat ale zase vesaju na to aj markizy, kde je tiez velka paka, vyskusaj uvidis :-).
Odpovedať
@scribe ak kotvis do betonu ako vravis, porozmyslaj nad prievlakovymi kotvami. Napr od fischeru: https://vruty-fischer.cz/117802-ocelo...
Odpovedať
@adius Ak predpokladám, že potrebujem cca 23-24cm od kraja betónu /20cm EPS+lepidlo+zavit na konzolu/ nebude 8-9cm málo na zakotvenie v betóne ?
Odpovedať
Našiel som aj dlhšiu FBN II 16/250/370 GS ;-) 1. Mylíte že pevnosť bude vyššia ako u chemickej kotvy ? Tu sa zakotvi na cca 13cm v betone. 2. Nebude vadiť ze to je oceľ, nebude hrdzavieť. /hoci bude celá v EPS a krytá nerez skrutkou s klobúčikom/
Odpovedať
@scribe Preboha tym sa kotvia aj pomurnice krovov do venca :-) a to je uz ine namahanie 1. Zabradlie to udrzi. Su urcene aj na distancnu montaz ale ak si nie si isty brnkni technikom do fischeru. Dostanes jasnu odpoved. Aj jedno aj druhe riesenie bude funkcne rozhodni sa podla ceny/pracnosti 2. Je to galvanicky pozinkovane ak to nebude tyzdne a mesiace plavat vo vode, tak nezhrdzavie ;-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?