Izolácia proti vtákom

Profilova fotka
Dobrý deň priatelia, poradili by ste mi prosím vhodný spôsob ako zamedziť tomu, aby si tu vrabci robili hniezda ? V medzere medzi strešnou krytinou a fasádou začali vyďobávať polystyrénovú izoláciu a začali si robiť hniezda (viď. foto). Toto sa nám vôbec nepáči.. ideálne niečo čo nebudú vedieť znovu vyďobať.. Vopred Ďakujem za každú dobrú radu 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
po záhrade a na dome vytváram miesta, kde môžu vtáci sídliť, ak sa usadia v záhr. domčeku, pár týždňov sa mu vyhýbam
Odpovedať
Profilova fotka
Dat dole krajne skridle opravit a domontovat hreben proti vtakom ten co sa dava pri okapoch standartne.
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr Demontuje hrebeň pri okapoch a budú mu hniezdiť po celej šírke domu pri rýnach......parádny nápad @djgj Tento rok som sa s tým zapodieval a " trápil" . Tým ,že máš medzi krajovou škridlou a stenou cca 2-3 cm voľno vrabec sa cez tú medzeru pretlačí pod škridlu.Po rôznych pokusoch pomohla jedine u mňa strešná lata,ktorú som prichytil tam , ako máš tie šípky. PS: Dokonca nepomohlo ani demontovať všetky krajové rohové škridle a podopĺňať medzi kontralatu a strešnú latu kúsky lát.Tým,že na škridle je vlnovka tak tá medzierka im stačila na to,aby sa tam prepchali a hniezdili ďalej.Tak z toho som bol totálne "hotový",ale nakoniec som to vyhral. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@zmrzlina_sk zdravím nemáte náhodou foto ? Ja som rozmýšľal po celom obvode nalepiť aj take tie ostne proti vtáctvu na fasádu tesne pod tú škridlu, len by to asi nevyzeralo veľmi pekne.
Odpovedať
Profilova fotka
@djgj Bohužial foto nemám. Nebývam tak,kde mám dom.
Odpovedať
Profilova fotka
@zmrzlina_sk ked sa naucis poriadne citat to bude len parada.... pisal som domontovat s poukazanim na to aky a kde sa dava vzdy. Asi je teplo a vtedy sa zmrzka topi 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od zmrzlina_sk:

@wolodymyr Demontuje hrebeň pri okapoch a budú mu…
@zmrzlina_sk Zdravím Vás, ako ste pripevnili strešnú latu?
Odpovedať
Profilova fotka
@jurajpb ahoj poslem zopar obrazkov ak sa podari a dufam ze to pochopis z nich.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od jurajpb:

@zmrzlina_sk Zdravím Vás, ako ste pripevnili str…
@jurajpb teraz trochu popisu. Dufam chapes ze je to fotene opacne ako je to na streche a ta doska na 1 obrazku znazornuje podbitie strechy. 2 obrazok je klasicka strecha ako to vyzera. 3 obrazok je pridany kusok stresnaj laty medzi latovanie.stale je tam medzera ,kade vrabec prelezie. 4 obrazok je predloha ktoru treba vyrobit z dosak a umiestnit ako je na obr.5.....Takto nema vtak sancu dostat sa pod skridlu dalej do strechy.Tvar si musis upravit podla skridle ako mas ty na streche .Pripevnene to mam klasicky vrutmi do plneho podbitia.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od zmrzlina_sk:

@jurajpb teraz trochu popisu. Dufam chapes z…
@zmrzlina_sk Ďakujem za info, popis aj foto !
Odpovedať
Kazdy spravny majster ma len jednu spravnu odpoved...lepidlo a sietka
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od zmrzlina_sk:

@jurajpb ahoj poslem zopar obrazkov ak sa …
@zmrzlina_sk vďaka za popis, dnes som to vyriešil vetracou AL lištou. Nastrihal a vsunul do medzery, kde podletovali. Už nemá kade vojsť. Ak nepomôže budem to riešiť lepením flexirollom.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od uhlikova_stopa:

Kazdy spravny majster ma len jednu spravnu odpove…
@uhlikova_stopa no neviem.... Ja som to riešil teraz, nakoľko dávam celé zateplenie do sieťky a klebru. Medzi krajovou skridlou a EPS som nechal tak 5mm medzeru. Sieťku som vysunul vyššie, ale teda neviem si predstaviť, ako by som to tam uhladil klébrom. Keď nebola sieťka a Kleber, chodili tam vrabci. Teraz zatiaľ nechodia....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@uhlikova_stopa no neviem.... Ja som to riešil te…
@megdesign moj post bola ironia :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?