Drevený obklad na fasáde - skúsenosti, postrehy

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte mate niekto dreveny obklad na fasade? Ake mate skusenosti, postrehy, napady, tipy? Aka je zivotnost? Prosim o komentare, tich co maju naozaj s tym osobnu skusenost dakujem
Odpovedať
1
2
@jullike spomínala som dávnejšie, my sme boli tiež takto pozerať dosky. My sme boli v Šamoríne vtedy v showroome pozrieť. Podľa mňa sa to vyplatí, lebo tých dosiek je aj viacero druhov, tak aby si mala lepšiu predstavu.
Odpovedať
Profilova fotka
@mumoo to hej a ono ani nie všetky zase rovnako vyzerajú a disponujú rovnakými vlastnosťami. Veľa vie napríklad spraviť ale aj to, že ako sa namontujú. Čím menšie medzery medzi nimi, tým lepšie. Jednak aj po vizuálnej stránke a aj kvôli tomu, že keď sú hneď vedľa seba, tak sa ti tam nezačne lístie alebo kamienky alebo čo usádzať.
Odpovedať
Profilova fotka
@mumoo to moc blizko prave nemame, jedine ze by sme to spojili s nejakym vyletom alebo s niecim dalsim. Lebo to mi doma asi neprejde, ze by sme merali taku cestu len aby som sa pozrela na dosky. No teda nie je to, ze len, ale chapes, ako to myslim. @sampur montovat by sme to dali firme, tak to hadam by spravili tak ako sa ma. Zatial sme sa s niecim takym nestretli, ze by sme taketo nieco robili, tak by sme to takto poriesili.
Odpovedať
@mumoo áno presne, ten rozdiel nie je samozrejme len v tom, ako vyzerajú, ale aj v tých vlastnostiach. Ale tak aj to je asi podstatné, že ako vyzerajú, pokiaľ chceš také, aby bolo verné tomu vzoru dreva alebo ako to mám nazvať, tak to sú potom tieto, čo sme boli aj my pozerať. @jullike tak potom popozerať na stránke a na sociálnych sieťach kľudne fotky z realizácií a tak. To si firmy však bežne dávajú, aby ľudia videli, akú majú robotu.
Odpovedať
@sampur neskoršia hodina a už sa mýlim. miesto teba som najskôr na seba klikla, keď som písala, tak aby si si všimol, tak takto ešte to spravím 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@jullike tak potom pre teba asi až tieto informácie podstatné nie sú. Najlepšie si rovno zajednať a montáž a máš to všetko naraz spravené a bez starostí. No poznám viacerých, čo si radšej svojpomocne robia veci doma, že len objednajú materiál a potom už si sami porobia. S tými doskami sa však dobre pracuje, to stačí len mať dobrú podkonštrukciu a už sa to rýchlo montuje. @mumoo asi to tak bude, lebo zase nie všetky dosky čo vieš kúpiť naozaj verne kopírujú tú štruktúru dreva, keď sa na ne pozrieš. Z toho si nič nerob, že si zle označila, to poznám aj ja, sa ponáhľaš odpísať, tak len klik, píšeš, odošleš a potom sa zbadáš.
Odpovedať
Profilova fotka
Porovnáte tie dosky s drevom, že na pohľad vyzerajú dosť podobne. Pozeral som zbežne, že v akých odtieňoch sa dajú zohnať. Prekvapili ma farby typu červená, modrá a podobne. Ale na tie prírodné sa chcem opýtať, dá sa spoľahnúť, že to je rovnaký odtieň aj naživo, čo sa dá pozrieť na nete? Neskresľuje to nejak?
Odpovedať
Profilova fotka
@vlado90 najblizsie to ma k sebe v tejto kombinacii, co sa tyka vzhladu. samozrejme tych wpc dosiek je niekolko druhov k dostaniu a nie vsetky vyzeraju rovnako. take tie aj lepsie uz ozaj vyzeraju na prvy pohlad ako drevene a su hladke na dotyk, nemaju v sebe drazky. co je lepsie aj vzhladom na udrziavanie. tak ti poviem, zakazdym mas lepsie, ked ides pozriet nieco taketo osobne, ale myslim, ze v pohode sa da doverovat zobrazeniu na stranke, na soc sieti, na nete.
Odpovedať
@steffan33 my sme hladali take dosky, ktore by co najvernejsie kopirovali vzhlad toho dreva. Aby tam bola zachovana taka ta kresba toho dreva. Lebo tak farba sa da najst ozaj kadejaka, ale nie vsetky dosky sa mi pacili. Davali sme si z nich robit terasu a aj dom mame zariadeny v takych prirodnych farbach, viacero veci drevenych, tak aj ten vonkajsom sme chceli niest v podobnom duchu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku

Odpoveď na príspevok od vrlo:

Ja momentálne obkladám drevom. No je to dosť prac…
@vrlo zdravím. Vyzerá to naozaj výborne. Ako to vyzerá po 3 rokoch bolo treba nejakú údržbu a išli by ste do toho opäť? Zvažujem to akurát ale iba v miestach kde je to pod strechou. Ďakujem za odpoveď.
Odpovedať
Drevené dekorácie, obklady a pod. do exterieru? NEDOPORUČUJEM ! Pekné a estetické len než je to nové. A starať sa o to môžete ako len chcete. Dokonalou a relatívne aj náročnou opaterou a pravidelnou sa čas degradácie trocha predlží, ale aj tak po čase to vyzerá ako stará stodola.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?