Drevený obklad na fasáde - skúsenosti, postrehy

Ahojte mate niekto dreveny obklad na fasade? Ake mate skusenosti, postrehy, napady, tipy? Aka je zivotnost? Prosim o komentare, tich co maju naozaj s tym osobnu skusenost dakujem
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@majka45 len drevo? podobny obklad mam tiez na dome, len to nie je drevo, aj ked na pohlad to tak vyzera 🙂
Odpovedať
Ja momentálne obkladám drevom. No je to dosť pracná robota, ale výsledok splnil očakávania. Uvidím ako to bude vypadať za 10 rokov.
Odpovedať
@steffan33 a je to robene na takyto styl ako na foto? Lebo viem, ze existuje aj imitacia dreva vid betonovy obklad a podob., ale to uz je vidiet z blizka ze sa jedna o obklad.
Odpovedať
Profilova fotka
@majka45 omylom som to odoslal skor ako som napisal, tak este raz 🙂 my to mame v tmavsom odtieni a nie je to vidiet ze to nie je drevo, mne to verne drevo pripomina, ale dobre je ist sa na ten material pozriet, ze aka je ta struktura ci by ti to sedelo, nasi niektori znami ani nevedia, ze to nie je drevo a to teda uz obklad mame nejaky cas 😄 😄
Odpovedať
@vrlo vyzera to super, tak nejak si to predstavujem aj ja...o ake drevo sa jedna? Cim je osetrene a ako osadzas, lebo vsimam, ze ukladas aj s mini medzierkami tak ze ci davas priamo na fasadu alebo riesis este nejaky iny podklad? Skoda, ze to uz nemas 10 rokov aby si mi povedal ako drevo ustalo po tak dlhej dobe 😁 lebo odradza ma.ta zivotnost ked vidim nove domy, ktore to maju po roki hrozneee..ale.teraz neviem ci zle osetrovali alebo sa to bezne spravi aj ked osetrujes
Odpovedať
Profilova fotka
@majka45 aby si mala predstavu 😄
Odpovedať
@majka45 drevo je Sibírsky smrekovec profil Rhombus. Natretý Lazúrov Remmers 3v1 odtieň Sibírsky smrekovec. Mám pomocnú konštrukciu z lát a na tie prikrúcam obklad s medzerou 2cm. Drevo aj farba boli dosť drahé tak dúfam že to niečo vydrží... Ale zatiaľ každý kto to videl tak to chváli.
Odpovedať
@steffan33 ale ano aj toto vyzera zaujimavo a na prvy pohlad ako drevo..az ked povies alebo sa niekto zadiva mozno vsimne... a to je obklad alebo vies mi aj prosim presnejsie kde kupene odtien a pod. Dakujem
Odpovedať
@vrlo dakujem krasne 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@majka45 presne ako pises, ono na pohlad myslim, ze len malokto by to rozoznal, lebo aj farba aj struktura toho je taka, ze to verne drevo pripomina 😉 toto su dosky Timbermax a robila nam to firma cely ten obklad, lebo na toto by som si teda ozaj sam netrufol 😄 odtien si presne uz nepamatam to by som musel niekde pohladat, ale to keby si sla k nim do showroomu oni ti ukazu ake su moznosti z akych farieb si mozes vybrat aj ako to nazivo vyzera 😄
Odpovedať
@steffan33 dakujem krasne za tip..lebo chodime s muzom po predajniach a vsade nas odhovaraju od dreva..ze to po roku dvoch zasedne a je potrebna neustala udrzba..tak zacinam uvazovat nad obkladom ako mas ty 😊
Odpovedať
Profilova fotka
@majka45 ani sa necudujem, videl som uz ako to vyzera nazivo po par rokoch a pekne to neni, zacne sa ta vrstva asi laku co je na tym lupat, potom to vysedne a dom potom moc vabny nie je 😬 a starat sa o to kazdu chvilu no dakujem pekne 😄 my to takto mame bez starosti 😄
Odpovedať
Článok sa načítava...
@majka45 o túto značku, čo ti písal sa aj ja zaujímam, boli sme sa pozrieť aj v showroome ako to tam vyzerá a nech si dám nejaké tie veci na pravú mieru, že jak je to aj s údržbou aj so zárukou 😎
Odpovedať
@vrlo Mozem sa spytat na presny postup pri zateplovani - rozdiel kde je sietka a dreveny obklad( zistujem lebo sa mi to paci a rada by som nahovorila na to manzela, ako sa da predpripravit pomocna konstrukcia na prichytenie dreveneho obkladu, o kolko tensi je EPS, ako je to zateplene pod drevenym obkladom? Vdaka
Odpovedať
@slizicek Ahoj Takáto uholníky som prikrútil na stenu. Potom zateplenie a sieťka. Natrel som to čiernou farbou. Na uholníky som prikrútil laty 3x4cm zvislo. Na laty vodorovne obklad ( ja mám Rhombus hrubý 2cm). Ja som dal o 5cm menej zateplenie pod obklad. ( 2cm obklad +3cm lata ).
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@steffan33 a môžete mi prosím napísať co presne mate na dome aký obklad? Tiež nad tým uvažujem. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@dena2343 mne sa zda, ze uz som to spominal davnejsie, ale ako pozeram, tak to si obnovila jednu zo starsich diskusii. tak teda ten obklad su wpc dosky kupovane od Timbermaxu. uz je to teda nejaky ten piatok, co mame spravenu fasadu a vyzera stale rovnako dobre. ci presne myslis akoze aj aky odtien to je? podla vsetkeho by to mal byt Meranti, ale tak to si vies vsetky tie farby pozriet, ake maju v ponuke.
Odpovedať
Profilova fotka
@steffan33 ďakujem pozriem ich stránku. Teší ma ze je tu niekto kto ma už dlhšie obklad na fasade a je spokojný. Veľmi sa mi to páči. Oživí to celú fasádu taky prvok.
Odpovedať
Profilova fotka
@dena2343 co ti poviem, mne sa to tiez paci 😉 no ano, lebo aj po tom case vyzeraju tie dosky stale rovnako dobre, na nich sa nejak cas ani vplyvy pocasia neodrazia, lebo su dost odolne. mas aj zaruku vyse 20 na farebnu stalost, ze nezmenia farbu na nejaky iny oddtien, ze nevyblednu a tusim aj odolnost voci flakom je tam zahrnuta. tak zrejme teda vedia, ze tie dosky za to stoja, ked vedia takto zaruku postavit.
Odpovedať
Profilova fotka
ak mate zaujem drevo pravidlne ostrovat , tak drevo urcite, ale ak nie pozrite si alternativy https://odvetranafasada.com/Referenci... rebime aj renovacie drevenych fasád ale nie je to lacné 🙂
Odpovedať
@steffan33 Timbermax je v tomto podľa mňa dobrá voľba. To je proste taká zaručená istota aj čo sa týka vlastností aj kvality. My máme z nich robený plot, no teda vlastne aj terasu už teraz. Ale najskôr sme teda plot riešili a keď sme terasu riešili, tak to sme mali potom v podstate jasno hneď, že čo budeme zajednávať.
Odpovedať
Profilova fotka
@mumoo čo sa týka toho plotu, tak to vám boli tiež oni montovať, či ste len dosky objednávali? Nevieš, ako tam je teraz dodanie?
Odpovedať
@vrlo odkiaľ ste kupovali ten dreveny profil a aký to je typ? Ďakujem
Odpovedať
@mc_sparrow Sibírsky smrekovec fasádny obklad Rhombus 19x95 mm od ukrajinca Oleg z BB.
Odpovedať
@sampur vieš čo, ten plot nie, to sme boli vtedy pozrieť v showroome, čo má Timbermax a tam sme aj vybrali. Dá sa samozrejme dohodnúť aj na montáži, to robia bežne, či už pri plotoch alebo podlahách alebo fasádach, ale tak toto sme si povedali, že nie je zase tak náročné, že to aj svojpomocne zvládneme. Muž je šikovný, tak si s tým bez problémov poradil. Dávnejšie som aj fotku pridávala do niektorej diskusie, že ako to vyzerá. Môžem prípadne poslať, ak by si chcel vidieť 🙂 Joj, dodanie, to neviem teraz, ale nemyslím, že by sa niečo zmenilo.
Odpovedať
Profilova fotka
@mumoo tak hej, ono v podstate sa tam tie dosky len domontujú tie dosky, nejaká príprava už na to je. Náročnejšie ohľadne montáže to bude asi pri tej podlahe a fasáde, kde treba tú konštrukciu ešte aj dávať pod dosky. No jasné, foto kľudne môžeš poslať.
Odpovedať
@sampur ono záleží potom, že ako chceš ten plot, že či sa budú dosky dávať horizontálne alebo vertikálne, ale tak tá príprava je tam myslím zhruba rovnaká. Myslím si, že ani podlahu nie je nejak náročné spraviť z tých dosiek. Tam bude tiež základ to, aby bola dobre spravená tá podkonštrukcia, na ktorú sa montujú dosky.
Odpovedať
Profilova fotka
@mumoo ahoj, ono sa da s nimi dohodnut aj ze mi spravia celu tu podlahu na terasu? da sa to aj tak, ze by som chcela z toho spravit schodiky take dva co by viedli na terasu?
Odpovedať
Profilova fotka
@jullike jasne, ze sa da, vies si kupit bud len dosky alebo si vies zajednat aj montaz k tomu. to uz ako ti bude lepsie, ci mate na to cas a chut, aby ste si to sami robili, alebo ti bude lepsie, ked si to vsetko zajednas a nemas s tym potom starosti. myslim, ze aj schodiky sa daju spravit, na fb som videl fotky z takejto realizacie.
Odpovedať
Profilova fotka
@steffan33 to by som bola rada akoze, keby sa to takto dalo, lebo tak lepsie to bude vyzerat, ked to bude cele take jednotne. a kde by som si to vedela pozriet, ked pises, ze si pozeral nejake fotky z realizacie? lebo tak nejaku predstavu mam, ale pozrela by som si, ze ako to vyzera aj naozaj 🙂
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?